Skocz do zawartości
stoodent

CO TO ZA DZIADOSTWO ŚLIMAKI PLAGA EGIPSKA

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie co z tycm cholerstwem zrobić z dnia na dzień jest tego coraz wiecej najpierw są pojedyncze sztuki a potem kolonie ciężko to zdrapać z szyby nie łazi nie pełza nie mam pojecia jak to się roznosi

Czym to zwalczyć albo kim ?????? HELP

limakieu4.jpg

1281-sllimaki1.jpg

limaik2rw3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednia szybe sobie wyczysc skrobaczka i dobra:D Przeciez nie szkodza.

Jak sie akwarium zestarzeje to bedzie ich mniej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk że ja nie nadożam ze skrobaniem tego paskudztwa skrobie a tego jest coraz wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sa na calej tylnej scianie na przedniej nie widziale ale przecieraj i chyba tyle


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakiś wargatek, ale nie przejmowałbym się zbytnio tą plagą. Wydaje mi się ze jest to jedna z tych przypadłości co dotykają bardzo młody zbiornik: pozkazuje się równie gwałtownie jak odchodzi :)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mandaryna i nie jest nimi specjalnie zainteresowany :), tak mi się wydaje.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zeskrobuj ich, jak ich zbyt duzo sie namnozy to same zgina i ich populacja bedzie w normie sie utrzymywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co widzę to zbiornik dojrzewa , jeśli tak to jest to jedna z cech dojrzewania - wysyp ślimaczków, kiedyś myslałem ze to tylko u mnie, wraz z końcem dojrzewania slimaki znikneły

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nie sa slimaki :haha To male rurowki wapienne z rodzaju Spirobris :haha


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Przeciez to nie sa slimaki :haha To male rurowki wapienne z rodzaju Spirobris :haha

Dokładnie tak - wystarczy wziąc lupę i wszystko wtedy widać. One nie przepadaja za światłem i ich populacja znika po kilku miesiącach, tak, że potem człowiek szuka, czy się jakieś nie zachowały bo fajne


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie u kazdego znika, w mnie jest multum, generalnie sa wszedzie gdzie nie jest za jasno :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zostawić same kipna a jak nie to czym je kilim???

Darek S bez obrazy ale co w nich jest fajnego pytam z ciekawości może ja ich fajności nie widze ja naprzykład mam ich serdecznie dość i chętnie bym sie ich pozbyl ale z tego co widac to pozostaje mi tylko czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kominie tego jest tysiace i co miesiac po skrobaniu komina jest ich znowu tyle samo. Ale tylko w kominie i trochę w sumpie. No w sumie to fajnie że coś nieszkodliwego się jednak w baniaku tak mnoży :)

W akwa poza kominem tego nie mam. Za silne światło chyba.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie bardzej tymi glonami przejmowal niz tymi maluchami u mnie jest ich pelno tam gdzie ni e ma swiatla


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do glonów to już padaja odrywaja sie a te tzw robale sa doslownie wszedzie tam gdzie swiatło i tam gdzie jest go mniej nawet nie odpuszczaja przedniej szyby musze je tepic co jakies 3 - 4 dzionki takze serdecznie mam ich dosc

sa poprostu wszedzie i z dnia na dzien coraz wiecej koloni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak cos tam filtruja czyli wypada sie cieszyc:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani

jestem tego samego zdania lepiej niech wyłapią coś z wody i wbudują w pancerz niż maplywać w wodzie


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoodent przyzwyczajaj sie powoli, jeszcze niejedna plage przezyjesz :) A powaznie: zbiornik w tej chwili "dojrzewa" biologicznie, tj. stabilizuje sie populacja roznych gatunkow i z czasem ustali sie na w miare stalym poziomie. Ten czas to bedzie jednak ladnych kilka miesiecy, nawet rok, wiec przyzwyczaj sie ze w tym czasie, oprocz typowych plag, beda sie niektore gatunki masowo rozmnazac, wiekszosc z nich zredukuje z czasem znacznie swa populacje, inne wrecz znikna calkowicie, za to pojawia sie nowe lub te ktore staly dotychczas " w cieniu" zwieksza nagle swa populacje, itd... itp... akwarium morskie jest BARDZO dynamicznym systemem, wiele sie w nim dzieje :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stoodent :

czyli zostawić same kipna a jak nie to czym je kilim???

Darek S bez obrazy ale co w nich jest fajnego pytam z ciekawości może ja ich fajności nie widze ja naprzykład mam ich serdecznie dość i chętnie bym sie ich pozbyl ale z tego co widac to pozostaje mi tylko czekać

Ja jestem biologiem i dla mnie prawie wszystko jest fajne. Lubie siedzieć z lupą czy mikroskopem i gapić sie na różne żyjątka.

Z ich pozytywnych cech to to że są filtratorami, więc czyszczą wodę. U siebie w sumpie mam ich trochę, oraz innych - o nieskręconych rurkach tylko prostych.

Weź lupę i zobacz ile niewidocznego życia jest na najbliższym szybie kawałku skały.

Dla mnie akwarium nie jest tylko dekoracją pomieszczenia.

Pozdrawiam


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.