Skocz do zawartości

Historia edycji

lukaszkrzyszczuk

lukaszkrzyszczuk

Dławić miałem na myśli aby regulować, bo to nic innego jak dławienie zrzutu aby dopasować do powrotu itd :) jakby udało się znaleźć, to będę bardzo wdzięczny. Nie chce robić niczego wbrew logice ale chciałbym ja poznać, żeby chociażby moc przekazać wiedzę dalej, bo nie mogę spać spokojnie jak jedynym argumentem jest „bo wszyscy tak maja”, nawet jak działa, bo skoro działa to właśnie z jakiegoś powodu i zawsze chce go znać:)

juz teraz wielkie dzięki, bo dużo pomogliście. 

Fajnie jakby był taki obszerny manual wyjaśniający jak działa taki system, jak go zaprojektować, etc, bo oczywiście te informacje są, ale mocno fragmentaryczne i trzeba dużo się naczytał aby poskładać wszystko w jedna całość.

 

Edit:

ze znalezionego kalkulatora zakładając przepływ na poziomie 1500l/h wychodzi mi grzebień 6 cali = 15,24cm i rura spustowa 0,82cala, czyli 2,08cm. Czyli uwzględniając stratę wynikająca z wysokosci podnoszenia wody chyba spust 25mm byłby odpowiedni. A idąc dalej, wnioskuje, ze 3 otwory 25mm będą ok, co potwierdzają niektóre akwaria z tego forum.

teraz dalej pozostaje pytanie czy zaproponowany sump kilka postów wcześniej da radę w przypadku wyłączenia prądu?!

lukaszkrzyszczuk

lukaszkrzyszczuk

Dławić miałem na myśli aby regulować, bo to nic innego jak dławienie zrzutu aby dopasować do powrotu itd :) jakby udało się znaleźć, to będę bardzo wdzięczny. Nie chce robić niczego wbrew logice ale chciałbym ja poznać, żeby chociażby moc przekazać wiedzę dalej, bo nie mogę spać spokojnie jak jedynym argumentem jest „bo wszyscy tak maja”, nawet jak działa, bo skoro działa to właśnie z jakiegoś powodu i zawsze chce go znać:)

juz teraz wielkie dzięki, bo dużo pomogliście. 

Fajnie jakby był taki obszerny manual wyjaśniający jak działa taki system, jak go zaprojektować, etc, bo oczywiście te informacje są, ale mocno fragmentaryczne i trzeba dużo się naczytał aby poskładać wszystko w jedna całość.

 

Edit:

ze znalezionego kalkulatora zakładając przepływ na poziomie 1500l/h wychodzi mi grzebień 6 cali = 15,24cm i rura spustowa 0,82cala, czyli 2,08cm. Czyli uwzględniając stratę wynikająca z pustości podnoszenia wody chyba spust 25mm byłby odpowiedni. A idąc dalej, wnioskuje, ze 3 otwory 25mm będą ok, co potwierdzają niektóre akwaria z tego forum.

teraz dalej pozostaje pytanie czy zaproponowany sump kilka postów wcześniej da radę w przypadku wyłączenia prądu?!

lukaszkrzyszczuk

lukaszkrzyszczuk

Dławić miałem na myśli aby regulować, bo to nic innego jak dławienie zrzutu aby dopasować do powrotu itd :) jakby udało się znaleźć, to będę bardzo wdzięczny. Nie chce robić niczego wbrew logice ale chciałbym ja poznać, żeby chociażby moc przekazać wiedzę dalej, bo nie mogę spać spokojnie jak jedynym argumentem jest „bo wszyscy tak maja”, nawet jak działa, bo skoro działa to właśnie z jakiegoś powodu i zawsze chce go znać:)

juz teraz wielkie dzięki, bo dużo pomogliście. 

Fajnie jakby był taki obszerny manual wyjaśniający jak działa taki system, jak go zaprojektować, etc, bo oczywiście te informacje są, ale mocno fragmentaryczne i trzeba dużo się naczytał aby poskładać wszystko w jedna całość. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.