Skocz do zawartości

lukaszkrzyszczuk

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    437
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Warszawa
  • Akwarium
    Kostka 300l

Ostatnie wizyty

1 620 wyświetleń profilu
  1. Hej, po bardzo długiej nieobecności wrzucam w miarę aktualne zdjęcia akwarium. Na wstępie dodam, że przez brak czasu, moje zaniedbania, zbiornik nie rozwija się za bardzo, borykał się z cyjano (obecnie opanowane do stopnia takiego, że są tylko 2 ogniska, które odsysam). W akwarium próbowałem LPS i SPS, które po jakimś czasie padały. Wziąłem się za akwarium, zacząłem robić podmianki, dozować Component A,B,C od AF i zdecydowanie to pomogło. Dołożyłem też 2x24w i połączenie polepszenia parametrów + odrobina więcej światła i zarówno LPS jak i proste SPS żyją i widać mają się coraz lepiej. Do sumpa wrzuciłem trochę glona spaghetti, co też pomogło polepszyć parametry. Kilka zdjęć (wybaczcie za kolor, ale na iphon nie można zrobić korekcji barwy świetlnej, więc zdjęcia dość niebieskie):
  2. A co się dzieje w akwa, bo jakoś ostatnio nie pokazujesz co tam w ścianie widać :)?
  3. lukaszkrzyszczuk

    Mój Reaktor Spagetti

    Projekt wyszedł elegancko! Mógłbyś zdradzić jakich led użyłeś? Jedni piszą o czerwonych, inni o białych, jeszcze inni o mieszance czerwone + niebieskie lub czerwone i białe. Nie chcę niczego wymyślać, skoro Tobie działa, to chciałbym zrobić takie same. Jakbyś mógł coś podlinkować, to będę wdzięczny. Pozdrawiam
  4. Oczywiście nie chciałem tego sprowadzać do jednego zdania, bo jak wszyscy wiemy jest co najmniej milion czynników wpływających na stabilizację biologiczną zbiornika, chociażby wpływ wietrzenia pomieszczenia na KH wody, nie mniej, do pewnej granicy większa ilość korali bardziej pomaga zbiornikowi.
  5. Ok, czyli coś w tym jest, że ładne zbiorniki są ładne właśnie dlatego, że mają dużą masę koralową, którą działa jako dodatkowa filtracja + zabiera jedzenie plagom. Ogólnie temat wyszedł z tego, że mam już zbiornik po dojrzewaniu, stabilne parametry, które mieszczą się w normach (NO3-7,5, PO4-0, KH - 7,5, Ca - 480, Mg ok 1500) ale również plagę cyjano - tutaj było moje zaniedbanie + 2 tygodniowy urlop. Teraz zastanawiam się, czy właśnie czekać na ten idealny moment zbiornika i wtedy zasiedlać koralami w większej ilości, czy dokładać już teraz jednocześnie walcząc z cyjano. Mam kilka miękkich korali, od kilku dni ok 10 szczepek prostych SPS (pavona, monti, milka) i na mój rozum powinny pomóc w stabilizacji biologicznej. Oczywiście leję obecnie codziennie bakterie i odsysam cyjano, ale chyba pójdę łatwiejszą drogą (chemiclean).
  6. Hej, mam pytanie, może ktoś wie albo myśli, że wie: czy łatwiej jest utrzymać zbiornik i panujące w nim warunki przy większej masie koralowej, czy łatwiej może, kiedy tych korali jest kilka? Pytam, bo mam średnio obsadzone akwarium (docelowo będzie więcej zwierząt) i nie wiem, czy dodawać powoli i patrzeć co się dzieje, czy może lepiej większymi partiami. Chodzi mi, o jakiś stosunek (bynajmniej nie wyrażony w liczbach) ilości korali a kondycji zbiornika. Patrząc na niektóre Wasze zbiorniki wychodzi na to, że im więcej koralowców, tym mniej plag, wszystko bardziej stabilniejsze, ale z drugiej strony może być tak, że jest ich dlatego dużo, bo to już mocno dojrzałe akwaria, a przez to ma stabilne warunki. Namieszałem, ale sprowadzając to do jednego pytania, to czy łatwiej i lepiej jest ustabilizować akwarium i zasiedlić życiem, czy lepiej jest wrzucić życie, do powiedzmy znośnych warunków, aby to korale pomogły w stabilizacji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.