Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Polyp Lab czy Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chciałbym Was prosić o opinię. W zbiorniku mam koralowce miękkie i kilka LPSów.

Chcę kupić dobrą pożywkę dla koralowców. Mam zamiar kupić Polyp Lap Polyp Booster. 

Zastanawiam się jednak czy nie lepiej skomponować czegoś z produktów Aquaforest. 

AF Energy lub Vitality + AF Amino?

 

Polyb Lab czy Aquaforest?

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Leonkrwawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię tylko cotygodniowe podmianki, nie karmię korali w żaden sposób. Dlatego zastanawiam się nad jakimś papu dla nich.

Ponadto chciałbym wzmocnić ich kolory i przyśpieszyć wzrost :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) w podmianach nie da się uzupełnić Aminokwasów, więc słusznie myślisz, co do Polyp Lab to są dość skoncentrowane aminokwasy i ciężko będzie ci je dozować do małego baniaka - pomyśl jeszcze o Korallen Zucht Amino LPS - dobra mieszanka amino skomponowana pod korale LPS i miękkie - u mnie sprawdza się doskonale, łatwo się dozuje.

Dodatkowo można podawać też witaminy, ja podaje witaminy dla korali od AF. Z Polyp Lab jest bardzo fajny pokarm dla korali - Reef Roids.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaje 4 produkty Aquaforest. Trzy to te ktore wymieniles a dodatkowo co tygodniowa podmiana i karmienie korali. Rosna pieknie wiec sa efekty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam na stronce erybki, ze reef-roids doskonale się stosuję razem z polyp booster.

Gdybym brał te specyfiki, to powinienem jeszcze pomyśleć o jakichś witaminach co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2017 o 12:03, Ura napisał:

:) w podmianach nie da się uzupełnić Aminokwasów, więc słusznie myślisz, co do Polyp Lab to są dość skoncentrowane aminokwasy i ciężko będzie ci je dozować do małego baniaka - pomyśl jeszcze o Korallen Zucht Amino LPS - dobra mieszanka amino skomponowana pod korale LPS i miękkie - u mnie sprawdza się doskonale, łatwo się dozuje.

Dodatkowo można podawać też witaminy, ja podaje witaminy dla korali od AF. Z Polyp Lab jest bardzo fajny pokarm dla korali - Reef Roids.

Kolega zbiornik ma piekny, widziałem na żywo, więc warto spróbować :)

A tak przy okazji Ura, poza aminokwasami i witaminami coś jeszcze lejesz? Może jakies phyto, jod, bakterie, itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, afgi napisał:

Kolega zbiornik ma piekny, widziałem na żywo, więc warto spróbować :)

A tak przy okazji Ura, poza aminokwasami i witaminami coś jeszcze lejesz? Może jakies phyto, jod, bakterie, itp.?

:) jest tego trochę

z bakterii leje : KZ Zeo Bak (co 3 dni), KZ Bio-Mate ( co 3 dni) , Special Blend (przy podmianach i czyszczeniu siporaxu), KZ Cyano clean (co 3 dni)

jedzenie dla korali : KZ Sponge Power (co 3 dni), KZ Aminoacids LPS (codziennie), Reef Roids (codziennie szczypta wymieszana z wodą), Witaminy Colral V od AF ( jak mi się przypomni ale staram się co 3 dni) 

pożywki dla bakterii : KZ Zeo-food7 (co 3 dni), No3Po4X od Red Sea (codziennie z pompy dozującej)

dodatki do wody : Balling 123+ z AF plus Kh buffer z AF z pompy, do tego raz na jakiś czas Jod od AF - tak z 3 razy w tygodniu, dodaję też błotko od AF - life source raz w tygodniu do komory pompy. Podaje jeszcze Micro E z AF ale bardzo rzadko bo w sumie mam mikro dostarczane z ballingiem

dodatki do mrożonek dla ryb :  dla ryb dodaję do mrożonek Aminokwasy dla ryb od KZ - jedna kropla na jedną kostkę, i dodatkowo witaminy z sery - dostałem w gratisie od znajomego :) (dzięki jak czytasz - a na pewno czytasz)  jak się skończą to przetestuje do AF witaminy.

Dodawałem też fito takie w żelu Easy reefs ale saszetki za drogo wychodziły, a takie w worku to musiał bym podpinać pod pompkę a nie mam wolnego kanału, teraz zamówiłem fito z AF - zobaczymy może będzie dobre, tak czy inaczej fito uwielbiają Zoa i miękasy więc będę musiał podawać.

Jak mi się rozjedzie jakiś parametr przy testach co tygodniowych to uzupełniam z ręki, bo steruję ballinga tak by był szło równo komponentu 1+ 2+ 3+  dodatkowo jak są spadki KH to mam ustawioną dodatkową pompę na podawanie samego KH bez mikro, zostaje tylko magnez i Ca do ogarnięcia jak magnez i Ca spadają razem to zwiększam ilość 1+ 2+ 3+ i lekko zmniejszam Kh buffer a jak są rozjechane np Magnez sobie stoi równo a Ca leci to dolewam Ca taki mega koncentrat od reef flowers, bardzo gęsty roztwór, ale jak się skończy to rozrobię magnez z AF bo kupiłem sporą paczkę.

może się komuś przyda taka receptura prowadzenia akwa.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Ura napisał:

:) jest tego trochę

z bakterii leje : KZ Zeo Bak (co 3 dni), KZ Bio-Mate ( co 3 dni) , Special Blend (przy podmianach i czyszczeniu siporaxu), KZ Cyano clean (co 3 dni)

jedzenie dla korali : KZ Sponge Power (co 3 dni), KZ Aminoacids LPS (codziennie), Reef Roids (codziennie szczypta wymieszana z wodą), Witaminy Colral V od AF ( jak mi się przypomni ale staram się co 3 dni) 

pożywki dla bakterii : KZ Zeo-food7 (co 3 dni), No3Po4X od Red Sea (codziennie z pompy dozującej)

dodatki do wody : Balling 123+ z AF plus Kh buffer z AF z pompy, do tego raz na jakiś czas Jod od AF - tak z 3 razy w tygodniu, dodaję też błotko od AF - life source raz w tygodniu do komory pompy. Podaje jeszcze Micro E z AF ale bardzo rzadko bo w sumie mam mikro dostarczane z ballingiem

dodatki do mrożonek dla ryb :  dla ryb dodaję do mrożonek Aminokwasy dla ryb od KZ - jedna kropla na jedną kostkę, i dodatkowo witaminy z sery - dostałem w gratisie od znajomego :) (dzięki jak czytasz - a na pewno czytasz)  jak się skończą to przetestuje do AF witaminy.

Dodawałem też fito takie w żelu Easy reefs ale saszetki za drogo wychodziły, a takie w worku to musiał bym podpinać pod pompkę a nie mam wolnego kanału, teraz zamówiłem fito z AF - zobaczymy może będzie dobre, tak czy inaczej fito uwielbiają Zoa i miękasy więc będę musiał podawać.

Jak mi się rozjedzie jakiś parametr przy testach co tygodniowych to uzupełniam z ręki, bo steruję ballinga tak by był szło równo komponentu 1+ 2+ 3+  dodatkowo jak są spadki KH to mam ustawioną dodatkową pompę na podawanie samego KH bez mikro, zostaje tylko magnez i Ca do ogarnięcia jak magnez i Ca spadają razem to zwiększam ilość 1+ 2+ 3+ i lekko zmniejszam Kh buffer a jak są rozjechane np Magnez sobie stoi równo a Ca leci to dolewam Ca taki mega koncentrat od reef flowers, bardzo gęsty roztwór, ale jak się skończy to rozrobię magnez z AF bo kupiłem sporą paczkę.

może się komuś przyda taka receptura prowadzenia akwa.

łał, dzięki. kopiuj-wklej do mojego dzienniczka. Faktycznie trochę tego masz.

Mam pytanie do poniższego podpunktu. Czemu lejesz oba? Jedna pożywka nie wystarczy?

pożywki dla bakterii : KZ Zeo-food7 (co 3 dni), No3Po4X od Red Sea (codziennie z pompy dozującej)

Co do phyto, ja właśnie zamówiłem z Kenta, maja bardzo dobre opinie (Julian Sprung Marine Snow też wysoko oceniane). 

Myślałeś też nad dodawaniem czosnku dla ryb (jakis np. Kent Garlic?)

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam odrobinke temat gdyż chciałbym zapytać czy warto dołożyć do polyp booster + reefroids, af build i vitality?

Build poprawia wchlanianie Ca a Vitality ma dużo witaminek.

Co poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.