Skocz do zawartości
hex222

Fragowanie Grzybowienców

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jak wyglada sprawa fragowania grzybków ?

Czy wszystkie można ciąć ? Discosomy i rhodactisy?

 

Czy po fragowaniu odrastają jako normalne osobniki? Czy trzeba użyć jakichś specyfików po zabiegu ?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Widziałem te filmy ale nie pokazują jak to wyglada z grzybkami po kilku dniach/ tygodniach. Samo cięcie to nie problem. Czy każda cześć grzyba przeżyje i utworzy się z niej normalny osobnik.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania. Mam fajnego rhodactisa i chciałbym go powielić ale trochę się obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tną na poł,to znaczy ze z kazdej połówki wyrośnie nowy osobnik.

ps:tylko nie wiem po co chcesz to robic,bo w dobrych warunkach grzyby mnożą sie na potege,aż staja się często plagą?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli discosomy są plagą to czemu są bardzo drogie? Niektóre odmiany mają ceny wręcz kosmiczne - 10 000 dolarów za grzybek.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro tną na poł,to znaczy ze z kazdej połówki wyrośnie nowy osobnik.
ps:tylko nie wiem po co chcesz to robic,bo w dobrych warunkach grzyby mnożą sie na potege,aż staja się często plagą?


Widziałem temat o pladze z discosom. Ja osobiście takiej nie mam. Jednak jeśli Ty masz taka to chętnie pomogę w zwalczeniu i przyjmę od Ciebie nawet i 100 szt. :) [emoji51]

A wracając do tematu, nie każda discosoma czy rhodactis jest wart tyle samo. Fajny rhodactis pomarańczowy Fluo bedzie wart duzo wiecej od rhodactisa zielonego fluo. Tak jak to jest w przypadku ricordea. Każdy szuka kolorów. Nie każdy ma piękny zbiornik z którego patyki wyłażą drzwiami i oknami. Jeśli juz miałbym ciąć to tylko okazy których chciałbym mieć wiecej nie jakies bure kundle.
Zdjęcie poglądowe :

https://goo.gl/images/s2xcbT




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2017 o 20:03, grzechotnic napisał:

Podłączam się do pytania. Mam fajnego rhodactisa i chciałbym go powielić ale trochę się obawiam.

Miałem rhodactisa który narośl na 2 skałki jak wyjmowałem skałe rozerwałem go, przez jakies czas było widać bebechy z 2 kawałków ale po pewnym czasie oba przeżyły, jak chcesz to tnij czymś ostrym bardzo śmiało ale najlepiej równo na pół :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu wyciągnąłem ricordee i rozerwalem tak że na skalę został kawałek 3x3 mm I aktualnie jest z tego kawałka piekna szt wielkości 5 zł.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem rhodactisa który narośl na 2 skałki jak wyjmowałem skałe rozerwałem go, przez jakies czas było widać bebechy z 2 kawałków ale po pewnym czasie oba przeżyły, jak chcesz to tnij czymś ostrym bardzo śmiało ale najlepiej równo na pół [emoji4]



Ile mniej wiecej trwało zanim uformował sie w normalnego grzyba?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.