Skocz do zawartości
Norbi

Filtr RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_76_321&products_id=1374

Czy to dobry sprzet ? Czy da rade ? Czy to dobra cena ? Jaki filtr moge jeszcze zastosowac o podobnej cenie ?

Dzieki ;]


"_________________________________ ""The struggle continues till it suddenly hits you. The biggest one is the struggle within you. Kill out the hate that is bubblin' in you, before your mental poverty ends you. Can you hear us..."" LTR"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to polecaja sklep czystawoda.

i jak alex pisal zrobia ci za 300 zl lepszy filtr.

poszukaj na forum bylo o tym niedawno.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I szybkość przesyłki jest niezła. Kupwałam z tydzięń temu w środę. Wysłałam jeszcze zapytanie o montaż, odpowiedz nadeszła po kilku minutach. Nazajutrz rano dzwonek do drzwi. Listonosz z paczką. Bardzo podejrzliwie pytam czy trzeba coś zapłacić ,bo niczego nie zmawiałam, ale w końcu zdecydowałam się odebrać.I dobrze, bo była to przesyłka z czystej wody. Moja przesyłka :p.Niecałe 20 godzin;) W te pędy poleciałam zrobić przelew (finansowy nie wodny) . Oczywiście nie zawsze tak bywa -to nie pierwsze zakupy u nich- ,ale odpowiadają na pytania, również telefonicznie i przesyłka to góra 3 dni

tu linkhttp://www.allegro.pl/show_user.php?uid=219560

PS Pamiętaj aby przy montażu osmozę włozyć dopiero po kilku godzinach podłaczenie filtra eglowego,aby się przepłukał inaczej możesz zatkać sobie osmożę.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zamawialem filtr RO z czystejwody, tylko ,ze membrama, nie dosc, ze dostalem mokra w worku foliowym to na wyjsciu mierzac TDS bylo okolo 25, zakladajac, ze byla nowa to jakosc ich membram ma wiele do zyczenia i nie nadaje sie do akwarium morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mocno podejrzane- membrany są zawsze zafoliowane nawet posiadają jaiś nr seryjnydo reklamacji. Ale nie dam głowy czy membrana nie jest np wilgotna w środku -bo tak ma być. Na perno z miej nie kapie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwonie w poniedzialek i moze uzyskam jakas odpowiedz, tydzien przeciez powienien wystarczyc na uzykanie prawidlowej sprawnosci memmbramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup tu http://www.czystawoda.pl/index.php?co=lista&KD=Odwrócona%20osmoza Mam ten za 249. Bez problemów ... Nawt po 2 x dłuższej wymianie filtrów wstępnych woda ma parametry super. Możesz dobrać do niego odpowiadnia dla Ciebie membranę do 100gpi. Ja mam chyba 75 ale jest super...Polecam


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MariuszP :

Nawt po 2 x dłuższej wymianie filtrów wstępnych woda ma parametry super...

a po czym to stwierdzasz? tzn. TDS, czy jakieś testy, może laboratoryjne? :p

Jeśli chcemy uzyskać bardzo dobrej jakości wodę do naszych celów na pewno nie jest to połączone ze zwlekaniem z wymianą wstępnej filtracji, czy żywicy DI i trzeba pamiętać, że tego typu posty mogą przekonać początkujących morszczaków do takich teorii.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Wyslalem maila do pana Jacka ze sklepu czystawoda.pl zobaczymy jak odpisze ile to bedzie kosztowac.


"_________________________________ ""The struggle continues till it suddenly hits you. The biggest one is the struggle within you. Kill out the hate that is bubblin' in you, before your mental poverty ends you. Can you hear us..."" LTR"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, nie chodzi o zwlekanie (30 zł na prefiltry to nie dużo). Zrobiłem tak, żeby przekonać się co będzie jak ich w porę nie zmienię, jakie będą parametry-badałem to testami tetry. Two ok0-1 st. No 2 i No3 po 0. Ph 7. Zrobiłem to nieawno, miałem paletki, zprzedałej je i filtr tak wisiał niużywany wię zamówiłem nowe prefiltry do morskiego (wymienie jak będę startował) a trochę puszczonej wody nie kosztuje.....Nie ma sensu wydawać nawet tych 30 zł co powiedzmu 3 m-ce jak pół roku będzie na jednych ok, zależ to oczywiście od ilości podmiany wody


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stosuję metodę optyczną. kupiłam filtr z przeźroczystą odudową wkładów z włóknimy. Układ mam taki włóknina 5 mikrometrów , węgiel, włóknina 1, membrana.

Jakie było mojezdziwienie gdy po 2 tygodniach 1 filtr miał kolor czekolady. 3 był ciągle śnieżnobiały,ale w tej chwili (2 miesiące) zaczął żółknąć.

TDS ciągle bez zmian


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MariuszP, najpierw odpal morski baniak, potem przez rok, dwa trzymaj acropory na takich "przeciągniętych" filtrach i potem dopiero pisz swoje rady:D

Jeszcze raz napiszę - przecież to czyta kupa osób i źle by było aby te pomysły ktoś wprowadzał w życie.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz, przy kosztach tych prefiltorw lepiej je wymieniac, ja wymieniam je co 3 miesiace, takze DI a membrame po 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba trzymać akropor.

Własnie w poprzednim filtrze nie zmieniałam prefiltrów rok. Miałam remont i jakoś tak wyszło i tak planowałam większy filtr, ale nie planowałam popsucia starego) TDS wpierw pokazywał 17, potem 25 a potem nagle 170 :p.

Membranę bardzo łatwo zepsuć,czego od razu nie widać, a z drugiek strony teoretycznie membrana jest bardzo długowieczna.

@MariuszP testami na twardość to możesz testować wodę do słodkiego..

Jeśli test na twardość pokazuje cokolwiek, to membrana jest do wyrzucenia. lub do uzytku słodkowodnego


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał odpalić morskie to nawet mambranę zmienię (WG. PRODUCENTA I TAK MUSZĘ). Nie chodzi tu o lekkomyślne porady dla nowicjuszy, sam nim jestem !!!. A i testy mają tolarancję do 1 st. Chłopaki no problem mam wójka który pracuje w W-wie w labolatorium W-wskich wodociągów i można te parametry dokładnie zmierzyć (na razie nie mam takiej potrzeby). Jak już pisałem prefiltry mam nowe gotowe do wymiany, mambranę kupię na końcu (po co mi teraz)? Kompletuję sprzęt do morskiego, dużo czytam, oglądam i słucham porad-nawet takich jw.. I pokażcie mi testy które w bardzo dobym stopniu pokażą Wam prawdziwe parametry wody-zawsze jest ciut tolerancji nawt przy sprzęcie za 200 zł badający ph w akwarium. Pisząc swój w/w 1 post. chciałem tylko zauważyć że nie zawsze jest konieczna wymiana czegokolwiek i to w określonym prze producenta czasie, nie tylko dotyczy to Ro, co gdyby RO kupić, zamontować i nie puszczać wody? dalej trzeba za 3 m-ce wymieniać prefitrly w końcu nie będą używane. Na razie nie zmieniam ich do czasu uruchomienia morszczyzny. WY wiecie lepiej, jestem początkujący i wiem że się muszę jeszcze uczyć.

Nowym (jak mnie) odradzam takich testów ze sprzętem


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, tuż po założeniu od początku Ro test na Two pokazywał w granicach 0-1 st., może mył do d*py....test


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nie wszystko zrozumialem jesli chodzi o wymiane prefiltrow:((.

TDS za moja kilkuletnia osmoza pokazuje 4. Nie wydaje mi sie, ze jak zmienie prefiltry to pokaze mniej.

Szczerze mowiac to przed laty slyszalem, ze prefiltry zmienia sie po to zeby ochronic membrane a nie, zeby uzyskac lepsza jakosc wody.

@MariuszP

To calkiem mozliwe, ze Twoja osmoza jest jeszcze dobra tylko nie polegaj na tych testach. Gdybys za RO mial DI to i te testy wystarcza, tylko ze nie bedziesz wiedzial kiedy zmieniac zywice.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

przed laty slyszalem, ze prefiltry zmienia sie po to zeby ochronic membrane a nie, zeby uzyskac lepsza jakosc wody.

I tak, i nie.

Membrana wychwytuje jakis % zanieczyszczen (na ogol dosc znaczny rzedu powyzej 95%).

I jezeli przed membrana mamy lepsza wode, to za membrana te kilka % przepuszczonych zanieszczyszen w ilosciach bezwzglednych zanieczyszczen tez bedzie mniej.

Po to stosuje sie (w labolatoriach) podwojne (gdzies czytalem ze nawet potrojne) stopnie odwroconej osmocy.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem niektórzy przed główną mambraną mocują 2 machaniczne i 2 chemiczne (węgiel) prefiltry a na końcu z żywicą


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr

Czy to nie tak, ze dwie membrany beda mialy znaczenie ale kilka prefiltrow raczej male? Prefiltry maja wychwycic chlor i grubsze zanieczyszczenia mogace uszkodzic cenna membrane. Te grubsze zanieczaszczenia wypluczemy pluczac RO. Najgrozniejszy (nie dla akwarium tylko dla membrany) jest chlor. Dlatego kilka prefiltrow to raczej (moim zdaniem) nieoplacalna sprawa, chyba ze ktos ma naprawde czarna wode.

Natomiast zywica, o ktorej pisze Mariusz ma podstawowe znaczenie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.