Skocz do zawartości
Rumcajs8

60l loading please wait .....

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja, i chyba dobra wiadomość dla mnie :D

po 1 dostałem ukwiała i 2 błazenki , niby nic złego tylko akwarium ma 60l, a ukwiał jest do nie go za duży(jak się dobrze napompuje to na 1,5 rozłożonej dłoni z palcami) fakt śliczny super fluo całe macki świecą na zielono itp, do tego 2 błazenki więc prezent cudowny, tym bardziej,że błazny natychmiast po ogarnięciu zaczęły się nim interesować i aktualnie się w nim już zadomowiły, ale jednak za duży.

po 2 z racji że ukwiał ma skłonności do łażenia, i boje się o poparzenie wszystkiego - czyli  2 koloni zoa i jako tako żyjącej xenii :P a no i mojej kochanej babeczki to.......

zakładam większe,ale bez szaleństwa. Nowe akwarium będzie na szafce z Juwel model pod Lido 120, i akwarium o wymiarach 60x40x50 czyli 120l, akwarium optiwhite ,szyba 6mm.

I tutaj dziękuje swojej nadgorliwości, za wybranie na start sprzętu nad wyraz , bo zarówno Tunze 9004 jak i Jecod RW4, Jager 100 sie sprawdza idealnie.

Lampa zostaje jako doświetlająca w parze ze świetlówkami 4x24W, co do sumpa jeszcze nie będzie , ale później powstanie bo szkoda mi będzie zmarnować puste miejsce w szafce.

poniżej film- cyrkulator wyłączony, więc jest film na powierzchni, osłonka z siatki zdjęta - ma za duże oczka i macki zostały by wciągnięte do cyrkulatora.

 

Edytowane przez Rumcajs8 (wyświetl historię edycji)

 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie hodować np. same ukwiały w różnych kolorach. Przykład i fajnie to wygląda 

tylko akwarium swoje litry ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie widać piękny ukwiał, taki bladoróżowy po prawej, wie ktoś jak się nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium z ukwiałami jak najbardziej bajer, mój okazał się magnificą co zmienia dla mnie trochę sprawę , bo myślałem że to zwykły quadri.

Jeżeli chodzi o nowe akwarium to wiadomo szafka zamówiona, powinna przyjechać w piątek. Akwarium zlecone więc można powiedzieć ,że się już klei.

Co do obecnego to woda przypomina aktualnie zupę jeżeli chodzi o żyjątka, których pełno ,,biega,, po szybach, zoasy ładnie się otwierają i nabrały kolorów - 1 kropla wit.C co tydzień przy podmianie. Ukwiał znalazł sobie miejsce i na szczęście nie wędruje, babka ma coraz większy brzuch i coraz wyraźniej widać ikrę, a babek w okolicy do kupienia brak ;( nassariusy dalej ,,jajkują,, błazny siedzą w ukwiale, samiec tańczy przed samicą tańcem tarłowym, czyszczą skałkę wokół ukwiału, ogólnie wszystko ok.

 


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.