Skocz do zawartości
Świeżak81

Fluval M60 i pytania swieżaka

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.12.2017 o 22:05, Świeżak81 napisał:

Tylko taki meszek, na początku był nalot na szybach, ale teraz jest czysto.

Wolałem 10l wody i zasolenie 1.031...jutro jadę po RO. 

Zrobiłem małe przemeblowanie, może jutro kupię kawałek skały to dołożę na tył.

Kasiu możesz mi podać pełną nazwę tej dolewki? Może też taką kupię skoro u Ciebie daje radę:)

 

20171211_220134-2448x1836.jpg

20171211_220155-1632x1224.jpg

TMC V2 auto top up. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu dzięki:)

Baniak teraz wygląda tak. Dużej różnicy nie ma, ale łatwiej będzie czyścić. 

20171219_134604-1305x979.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dużej różnicy nie ma, prawie niezauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trochę przestawiłem, żeby było dalej od szyb. Jak dojdą korale na skałach to i tak się pozmienia. 

Narazie mi się podoba.

Teraz tylko czekam aż parametry się poprawią i wpuszczę testowego ślimaka czy coś. Może jeszcze zrobię szybę nakrywkową bo parowanie ponad litr dziennie to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ja to bym przemeblowanie zrobila. Sam zobaczysz ze pozniej z tym problem a to jak masz skale sprawi ci sporo problemow. Nie zawsze to co nam sie podoba dobrze funkcjonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kasiazUK napisał:

Oj ja to bym przemeblowanie zrobila. Sam zobaczysz ze pozniej z tym problem a to jak masz skale sprawi ci sporo problemow. Nie zawsze to co nam sie podoba dobrze funkcjonuje

Jestem otwarty na propozycje. 

Wcześniej ktoś napisał, że jest spoko.

Nie znam się więc posłucham rad tylko czemu tak nie może zostać? Jakich problemów się spodziewać z takim ustawieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Świeżak81 napisał:

Jestem otwarty na propozycje. 

Wcześniej ktoś napisał, że jest spoko.

Nie znam się więc posłucham rad tylko czemu tak nie może zostać? Jakich problemów się spodziewać z takim ustawieniem?

Duzo miejsc martwych wiec zbiorka syfu to bedzie norma. Czyszczenie szyb nierealne w miejscach gdzie skala dotyka szyby. Juz chyba lepiej wyposrodkowac i zrobic gruzowisko zeby bylo sporo miejsca na korale. 

Takie moje zdanie ale moze doswiadczeni sie wypowiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kasiazUK napisał:

Duzo miejsc martwych wiec zbiorka syfu to bedzie norma. Czyszczenie szyb nierealne w miejscach gdzie skala dotyka szyby. Juz chyba lepiej wyposrodkowac i zrobic gruzowisko zeby bylo sporo miejsca na korale. 

Takie moje zdanie ale moze doswiadczeni sie wypowiedza

Właśnie te gruzowiska mi się nie podobają. 

Mi się wydaje, że tam nie ma miejsc martwych. Skała nie dotyka szyb.

Z tyłu po lewej, za skałą jest falownik, który "dmucha" za skałami. W sumie będą 2 falowniki i pompa.

Zrobię kilka zdjęć to może lepiej będzie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy od ciebie. Juz masz nalot na szybach a nie bedziesz wszedzie w stanie doczyscic. Poczekamy zobaczymy jak przyjda okrzemki i glony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz korale, ryby i jak będziesz wiedział, że w jakiś miejscach masz martwe strefy w których zbiera się detrytus to najwyższej dołożysz cyrkulator/y. Na upartego bocznych szyb nie musisz czyścić w całości. Najważniejsze, że Tobie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie mowie to ze brzydkie ulozenie lub ze napewno bedziesz mial problemy. Mialam ten zbiornik i wiem jakie sa jego upierdliwosci. Nie wiem czy jest sens sobie utrudniac od samego poczatku

C4BAC822-ED03-47F8-89CF-377D8829336A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to myślałem, żeby całe boki obsadzić koralowcami, coś jakby jaskinia. Pobawie się jutro, może jakiś pomysł do głowy wpadnie.

Może dwie wyspy, większa po lewej a mniejszą po prawej i jakoś przeboleję zmianę wystroju;)

Edytowane przez Świeżak81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Świeżak81 napisał:

Tak szczerze to myślałem, żeby całe boki obsadzić koralowcami, coś jakby jaskinia. Pobawie się jutro, może jakiś pomysł do głowy wpadnie.

Może dwie wyspy, większa po lewej a mniejszą po prawej i jakoś przeboleję zmianę wystroju;)

Ale ty absolutnie nie kieruj sie tym co ja mowie. Twoje akwarium i tobie ma sie podobac. Na starcie poki wszystko swieze lepiej dobrac i rozlozyc wszystko tak zeby pozniej owocowalo a nie sprawialo klopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś woda w akwarium zrobiła się mętna i brunatna...na szczęście zmętnienie ustąpiło po wyczyszczeniu przedniej szyby:)) 

Dziś odkryłem ogromny minus akwarystyki morskiej. Jak się w czasie grzebania w akwarium pije kawę i je ciastka to te właśnie ciastka mają słonawy posmak. No cóż, będzie trzeba się przerzucić na paluszki i krakersy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w przyszłości będziesz miał już korale i będziesz przy nich "grzebał" to proponuje żebyś nie pchał palców do buzi a tym bardziej do oczu i w tym czasie staral sie nie konsumowac nic :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, niwre37 napisał:

jeśli w przyszłości będziesz miał już korale i będziesz przy nich "grzebał" to proponuje żebyś nie pchał palców do buzi a tym bardziej do oczu i w tym czasie staral sie nie konsumowac nic :) 

Tak, to już wiem;)

W przyszłości raczej nie będę trzeba, dlatego chce teraz wszystko zrobić dobrze. Już się zapoznałem z zasadami bezpieczeństwa:)

Dzięki za uwagę:)

Kilka fotek po przemeblowaniu. Jeszcze się pobawię, ale zostanie mniej więcej tak.

Jakieś sugestie? Może tak zostać?

 

 

20171221_220717-1632x1224.jpg

20171221_220713-1305x979.jpg

20171221_220723-1305x979.jpg

20171221_220709-1305x979.jpg

Edytowane przez Świeżak81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepiej teraz to wyglada. Co do wsadzania palcow do buzi to nie polecam bo nie tylko sol ale i gratisow sie nabawisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziekuję:) łatwiej się czyści, miałaś rację. Te glony, które widać na bocznych szybach czyszczę co 3 godziny. Można narzekać, ale przynajmniej coś się ruszyło. To przejdzie czy coś źle robię?

20171222_173615-1305x979.jpg

20171222_173605-1305x979.jpg

20171222_173611-1305x979.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do poprzedniego ustawienia skały, teraz jest bardzo ładnie. Glony z czasem dadzą spokój, tylko trochę to potrwa. Normalny objaw w większości przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, maciej01 napisał:

W porównaniu do poprzedniego ustawienia skały, teraz jest bardzo ładnie. Glony z czasem dadzą spokój, tylko trochę to potrwa. Normalny objaw w większości przypadków.

Dzieki:) a warto wpuścić coś co te glony pozjada? Jakiś ślimak czy krewetka?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak NH4 i NO2 jest "0" to jak najbardziej ślimaki mogą już śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś śmigają 3 ślimaki Turbo i 1 krabik.

Mają się dobrze więc pierwsze korale po świętach:)

Wygląda na to, że glony w odwrocie:) woda bardziej klarowna. Wszystko żyje więc następnym krokiem będzie zakup jakiegoś zoa czy miękkasa i zobaczymy co dalej:)

20171225_164116-1305x979.jpg

20171225_164128-1305x979.jpg

Edytowane przez Świeżak81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem takie coś...juz zapomniałem jak się nazywa. Znajomy z zoologa powiedział, że jeśli to się nie utrzyma to jest coś naprawdę źle z moim baniakiem.

Po jakiś 15 minutach w moim akwarium zaczął się otwierać, po ok 2 godzinach już wyglądał super. W tej chwili poza plagą glonów i lekkim zmętnieniem wody wszystko wydaje się być ok. Następny zakup może za tydzień. 

Patrząc na skałkę z zoologa i moją to jakby 2 różne rzeczy.

Moja skała jest biała i zagloniona a ż zoologa jakby fioletowa. Mam nadzieję, że moja skała jakoś wydobrzeje. 

 

20171227_214728-1305x979.jpg

20171227_214736-1305x979.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(protopalythoa chyba ) tego zwierzaka dosyć ciężko zamęczyć :) ale tez może stać się plaga ,ja bym ta skałkę postawi gdzieś na uboczu żeby w przyszłości się nie "przeniosło" na inne skały :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, niwre37 napisał:

(protopalythoa chyba ) tego zwierzaka dosyć ciężko zamęczyć :) ale tez może stać się plaga ,ja bym ta skałkę postawi gdzieś na uboczu żeby w przyszłości się nie "przeniosło" na inne skały :) 

O widzisz, o to też chciałem zapytac:) Dzięki bardzo:)tak zrobię. 

Łoooo! Właśnie czytam o tym zwierzaku, podobno to straszny morderca. Teraz się trochę czuję jakbym miał tygrysa w akwarium;)

 

 

Edytowane przez Świeżak81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.