Skocz do zawartości
Hase

Centropyge loriculus

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie sie zatanawiam nad kupnem tej rybki .. sprzedawca w sklepie powiedzial, ze moze podgryzac korale (ale nie musi) i teraz pytanie, czy ktos ma doswiadczenie zta rybka i czy straty w koralach sa znaczne? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą rybke ze 4 miesiące , ale jak wyzarła 2 styllophory i 2 pocillopory to musiałem ją usunąc ze zbiornika.

Dziwne ,że skubanie polipów zaczęła właśnie po 4 miesiącach. Od poczatku zachowywała się normalnie , jadła mrożonki , jednak natury sie nie oszuka.

Myślałem ,że trafił mi sie taki egzemplarz i rozwazałekm kupno drugiej , ale jednak odpusciłem sobie . Boje się że sytuacja może się powtórzyć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka przez kilka lat i nic nie skubala. Teraz boje sie, ze jak Andrniew napisal "sytuacja moze sie powtorzyc" i znowu ja kupie:D, ale ta bedzie skubac.

Ps: Andniewa korale kazdy by skubnal wiec tym co napisal sie nie kieruj:). Ale skubac skubana moze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej podobno wynika to z tego, ze Centropyge nie znajduja w naszych akwariach takiego pokarmu jakie potrzebuja, tj, glony nitkowate, drobne mieczaki, kielze, GĄBKI, oslonice, hydroidy itp... czesto obserwowano ze centropyge dopiero po dluzszym pobycie w akwarium dobieraly sie do korali, czesc akwarystow wychodzi z zalozenia ze im brakuje pewnych skladnikow pokarmowych. Ale pojawilo sie swiatelko w tunelu w postaci pokarmow mrozonych dostosowanych specjalnie dla Centropyge, zawierajacych m.in gabki :p Ocean Nutrient Pygmy Angel sie chyba to jedzenie nazywa.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sobie rybke odpuscic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Andrzej. Napewno bedzie problem z dostępem do tego pokarmu bo to mrozonka. Ale gdyby udało sie go dostać to zaryzykowałbym jeszcze raz kupno centropygi loriculus , bo trzeba przyznać że to jedna z ładniejszych rybek.

Jesli ktoś wie gdzie mozna dostac ten pokarm to prosze o namiar.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean Nutrition Pygmy Angel Formula, tak to sie dokladnie nazywa, jest jeszcze "Angel Formula" i to ona zawiera m.in. gabki

http://www.marinedepot.com/md_viewItem.asp?idproduct=ON6535

http://www.marinedepot.com/md_viewItem.asp?idproduct=ON6515

Pokazywali to na Interzoo w Nuernberg w zeszlym roku wiec pewnie maja jakiegos dystrybutora na Europe...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.