Skocz do zawartości
lapsiak84

Patent na złapanie Babki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koleżanki i Koledzy.

 

Chciałem podpytać czy ktoś z Was zna jakiś sprawdzony (niezawodny) sposób na złapanie babeczki aby przenieść ją do drugiego akwarium.

 

Niestety siatka nie wchodzi w grę.

 

Bardziej może jakiś patent (pułapka).

 

Będę wdzięczny za rady.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz gdzie ma nore, zagon ja tam i zastaw jej kryjowke siatkami i podlubaj patyczkiem w srodku to sie sploszy i wpadnie do siatki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10330955_20171207_181017.jpg

Z góry wrzuciłem skałe oplecioną nitką razem z jedzeniem. Może i na Twoja babke podziała :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Z góry wrzuciłem skałe oplecioną nitką razem z jedzeniem. Może i na Twoja babke podziała :clowning

I co trzymałeś to aż babka wpłynęła i opuściłeś? Jak to działało? Możesz opisać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapytam czy ktos z Białegostoku lub woj. podlaskiego ma pozyczyć taką pułapkę? Bo dla jednej ryby trochę bez sensu 140zl wydawać. Taniej kupić drugą babkę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem pułapkę diy z butelki powodzie 5litrow. 

Odcinasz dno z trzech stron - z jednej strony nadal się trzyma (ta cześć odginasz na zewnątrz), wiązesz sznurek do tej części i przewlekasz przez cała butelkę wyciągając przez korek, w którym robisz odpowiednio dziurkę. Do środka dajesz dwie mrożonki i jak wpłynie delikwent do środka to zaciągasz sznurek i pułapka się zamyka. Pózniej wyciągasz z akwarium pułapkę i masz rybkę.

 

ja tak wyciągnąłem dwie rybki.

podaj maila to prześle Ci zdjęcie tego wynalazku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, lapsiak84 napisał:


Z góry wrzuciłem skałe oplecioną nitką razem z jedzeniem. Może i na Twoja babke podziała :clowning

I co trzymałeś to aż babka wpłynęła i opuściłeś? Jak to działało? Możesz opisać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Siatka do kupienia w Castoramie, Obi itp... Te akurat pozyczylem od kolegi.

Dwa konce polaczylem ze soba tworzac "tube".

Wlozylem ja na kilka dni zeby ryby sie przyzwyczaily. Kiedy zobaczylem, ze ryby zaczynaja do niej wplywac, zakrylem gore tej "tuby" siatka. Stanalem nad akwarium w rece trzymalem nitke do ktorej byl przywiozany kawalek skaly z kawalkami ryb. Kiedy ofiara wplynela do siatki, delikatnie podciagalem przynete aby ryba podplynela wyzej. W tym momencie opuscilem taka plapke na dno... dalej poszla w ruch zwykla siatka do lapania ryb.

 

Tym sposobem polowalem na Heniochusa.  Co to babki, bedziesz musial przynete chowac w piasek po to aby ryba przekopywala w miejscu gdzie jest ustawiona taka puapka.

 

 

Przepraszam za brak polskich znakow :wacko:

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinsoroka napisał:

chyba woda ma za dużą gęstość

 

Można dodać więcej gumek, ale możemy dywagować trzeba by po prostu przetestować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.