Skocz do zawartości

Historia edycji

raphael_

raphael_

2 godziny temu, VDR napisał:

raphael_ - pytasz mnie czy fresz33 ? :)

Chyba Ciebie pytałem ;)  Ale ok, w Twojej odpowiedzi dostałem to, co mnie usatysfakcjonowało,  chyba źle odczytałem Twoją interpretację. Jasne że prowadzenie takich metod jak DSR czy TRITONmetod, bez badań ICP jest dużym zagrożeniem, dlatego nie jest to metoda dla nowicjuszy, raczej dla  akwarystów doświadczonych, wymaga systematyczności, testy- dozowanie poszczególnych mikro.  Moim zdaniem na hodowlę prostych sps-ów może się sprawdzać, jednak przy bardzo wymagających koralach, raczej bym się tego nie podjął, tym bardziej, że z tego tytułu nie mam oszczędności czasu jak i kosztów utrzymania, wszak ICP-lab nie należy do tanich testów, z zbiorniku powiedzmy 200L,  mam kubełek soli na miesiąc lub dwa podmian, nie powiem dokładnie bo straciłem rachubę w tych litrażach :) ale jak już wcześniej wspomniałem, dla mnie ważniejsze jest przewietrzenie mieszkania niż sam odświeżacz powietrza.

I tutaj niestety muszę przyznać rację koledze @VDR  dodawanie dodatków typu ABC na wysokości dojrzewania zbiornika @fresz33  i z raczkującą obsadą jest niepożądane, jeżeli oczywiście dozuje takie specyfiki,  na tym etapie wystarcza same podmiany, niestety nie doczytałem że @fresz33 prowadzi metodą bez podmian, a to zmienia postać rzeczy.  Z suplementacji jaką bym stosował to tylko Balling wg. zapotrzebowania korali. Zabawę w różne dodatki zarezerwował bym na czas gdy korale rusza z kopyta, a kolorystyka ich będzie ewidentnie wskazywać na ich niedobory, przy pełnym ballingu sytuacja nie powinna mieć miejsca, podobnie jak CAreaktor z dobrym zasypem. 

Cytuj

P.s A na kawę się wproszę. Masz to jak w banku ;) Snowboard już wyciągnięty i czekam tylko na okazję by wyskoczyć do Białki ;) Więc mam nadzieję, że okazja na wproszenie się będzie ;)

No i koniecznie wpadnij, tylko daj znać bo żeby cokolwiek zobaczyć muszę szyby wcześniej wyczyścić :) Co do wielkoluda .. nie tylko wielkolud patrząc na jego wzrost, ale też jako akwarysta,  skarbnica wiedzy i dobry przyjaciel nigdy nie odmawiający pomocy,  mam kilka jego rodzynków w akwarium,  szkoda że tacy ludzie jak on, na forum się tak  mało udzielają  :)

raphael_

raphael_

Godzinę temu, VDR napisał:

raphael_ - pytasz mnie czy fresz33 ? :)

Chyba Ciebie pytałem ;)  Ale ok, w Twojej odpowiedzi dostałem to, co mnie usatysfakcjonowało,   chyba źle odczytałem Twoją interpretację. Jasne że prowadzenie takich metod jak DSR czy TRITONmetod, bez badań ICP jest dużym zagrożeniem, dlatego nie jest to metoda dla nowicjuszy, raczej dla  akwarystów doświadczonych, wymaga systematyczności, testy- dozowanie poszczególnych mikro.  moim zdaniem na hodowlę prostych sps-ów może się sprawdzać, jednak przy bardzo wymagających koralach, raczej bym się tego nie podjął, tym bardziej, że z tego tytułu nie mam oszczędności czasu jak i kosztów utrzymania, wszak ICP-lab nie należy do tanich testów, z zbiorniku powiedzmy 200,  mam kubełek soli na miesiąc lub dwa podmian, nie powiem dokładnie bo straciłem rachubę w tych litrażach :) ale jak już wcześniej wspomniałem, dla mnie ważniejsze jest przewietrzenie mieszkania niż sam odświeżacz powietrza.

I tutaj niestety muszę przyznać rację koledze @VDR  dodawanie dodatków typu ABC na wysokości dojrzewania zbiornika @fresz33  i z raczkującą obsadą jest niepożądane, jeżeli oczywiście dozuje takie specyfiki,  na tym etapie wystarcza same podmiany, niestety nie doczytałem że @fresz33 prowadzi metodą bez podmian, a to zmienia postać rzeczy.  Z suplementacji jaką bym stosował to tylkko Balling wg. zapotrzebowania korali. Zabawę w różne dodatki zarezerwował bym na czas gdy korale rusza z kopyta, a kolorystyka ich będzie ewidentnie wskazywać na ich niedobory, przy pełnym ballingu sytuacja nie powinna mieć miejsca, podobnie jak CAreaktor z dobrym zasypem. 

Cytuj

P.s A na kawę się wproszę. Masz to jak w banku ;) Snowboard już wyciągnięty i czekam tylko na okazję by wyskoczyć do Białki ;) Więc mam nadzieję, że okazja na wproszenie się będzie ;)

No i koniecznie wpadnij, tylko daj znać bo żeby cokolwiek zobaczyć muszę szyby wcześniej wyczyścić :) Co do wielkoluda .. nie tylko wielkolud patrząc na jego wzrost, ale też jako akwarysta,  skarbnica wiedzy i dobry przyjaciel nigdy nie odmawiający pomocy,  mam kilka jego rodzynków w akwarium,  szkoda że tacy ludzie jak on, na forum się tak  mało udzielają  :)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.