Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

Czy leci z nami prawnik ?

Rekomendowane odpowiedzi

A najlepiej od prawa handlowego.

Interesuje mnie taka rzecz ...

Gdy sie pozywa firme/osobe to sadem wlasciwym do rozpoznania tej sprawy jest sad w miejscu zamieszkania pozwanego.

A gdy sie chce pozawac firme swiadczaca uslugi za posrednictwem internetu?

Tez sad wlasciwy do miejsca zamieszkania pozwanego? Przeciez siedziba firmy (nie mowiac juz o serwerach) moze znajodwac sie w dowolnej czesci swiata.

Czy moze sadem wlaciwym jest sad (rejnowy lub okregowy) wlasciwy dla miejsca swiadczenia uslugi, tj. dla mojego miejsca zamieszkania.

Jak to jest?

Bo akurat firma miesci sie w Polsce, ale nie za bardzo usmiecha mi sie ew. jezdzic na rozprawe na drugi koniec Polski.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA teog co wiem, to Sądem właściwym będzie ten gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza - a dokładnie - gdzie zostałą zarejestrowana działalnosć gospodarcza przedsiębiorcy. Nie ma na to wpływu w jaki sposób nabyłeś produkt(usługę) - mogło być to paczką przez chiny.

Tym bardziej, że wiele firm jako miejsce prowadzenie działalności podaje - "Cały kraj"

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma o ktorej mowie miesci sie w Poznaniu.

Ja mieszkam w Warszawie, czyli mowisz Przemku, ze sprawe trzeba im zakladac w Poznaniu, chociaz uslugi elektroniczne swiadcza na terenie calego kraju?

Umowa o swiadczenie tych uslug byla zawierana elektronicznie z komputera mieszczacego sie w Warszawie, i ... zastanawiam sie, czy jest jakas furtka wyjsca aby nie musiec jezdzic do Poznania na rozprawy.

Co o tym myslisz?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój prawnik twierdzi: Sądem właściwym będzie sąd właściwy dla miejsca siedziby firmy/oddziału.

Zawsze możesz mieć pełnomocnika (koszt 17 zł poświadczenia). Obawiam się że sąd zwraca jedynie koszty podróży biegłym i świadkom.

Ważne dla sądów jest natomiast, co zrobiłeś wcześniej. Monitowałeś pismami że coś jest nie tak ?z jakim skutkiem ? Sam tel. to za mało. Na piśmie musisz mieć, że próbowałeś załatwić sprawę polubownie zanim zgłosiłeś sprawę do sądu.

ale jest jeszcze wyjście z art. 34 kodeksu postępowania cywilnego:

Art. 34. Powództwo o ustalenie istnienia umowy, o jej wykonanie, rozwiązanie lub unieważnienie, jako też o odszkodowanie z powodu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy wytoczyć można przed sąd miejsca jej wykonania. W razie wątpliwości miejsce wykonania umowy powinno być stwierdzone dokumentem.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie trzeba mieć żadnych ponagleń, próźb itp. Pozywasz formę i gitara. Jeżeli z np. jakąś usługę lub coś takiego spóźniła się chociaż 1 dzień (niewywiązanie z umowy) to kropka. Po drugie, jeżeli usługa miła być wykonana u Ciebie to sprawa toczy się w Sdzie rej. wydz, cywilny. Poizew ok 250 zł i świadkowie. Ty jako strona zainteresowana nie otrzymujesz zwrotu kosztów dojazdu itp. Przynajmniej z karnego lub wykroczeń tak jest (chodzi o właściwość miejscową.)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem że musisz. Jednak sąd o to się spyta.

Sorry, jednak napisałem tak :p

Chcesz sprawę wygrać a nie tylko założyć, to bądź lepiej przygotowany, aby nie zarzucili Tobie nic. Inaczej mogą (piszę MOGĄ) sprawę oddalić, firma powie przepraszam za tzw. polubownym załatwieniem sprawy, a Ty z g.. zostaniesz. Sprawy się różnie toczą.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.