Skocz do zawartości
kanio10

Glon - brak pomysły, sił.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o identyfikację glona który zarastami zbiornik :-/ akwarium około 2lata, pojawił się mniej więcej 3 msc temu. Testów obecnie brak ale wcześniej było wszystko Ok, nic nie zmieniłalem. b44786d9cf413ee3a5181c00be5cab1c.jpgf02c1c6ef37e197d98a094fed0bfd0bb.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno to makro glon Caulerpa  może C.prolifera ale porównaj/zobacz w sieci ,jeśli nie masz zwierzaka który to zje to ciężko będzie ręcznie usuwać...mam to w refugium ,czasami karmie tym borsuka i zol tka ..są zachwycone :) 

 

masz to na skale ? czy w piachu tez?

 

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - tak jak napisał kolega powyżej to c. prolifera, każdy pokolec wykosi w kwadrans ale w twoim ( małym) baniaku to problem, ewentualnie spróbuj z najbardziej wydajnym w/g mnie krabem percnonem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak takie małe akwarium to wywal tą skałę, przeszczep zwierzaki na nową (wcześniej przygotowaną odpowiednio), powinno odbyć się bez strat.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytargałeś go z czymś i tyle ,jeśli chcesz i masz możliwość  to podrzuć mi skale na kilka dni ryby ja oczyszcza :) pod warunkiem ze to nie jakaś ogromna bryła :P 

 u mnie jeszcze  salarias czasem sie poczęstuje listkiem ,

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pełzatka Caulerpa prolifera Wyrywanie cotygodniowe to u mnie norma. Trzeba nauczyć się z nią żyć. Nie jest tak źle, ma ona swoje zalety. 

dzisiaj.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna - trudno tak na odległość stwierdzić dlaczego. Z definicji fosforany ale jeżeli są ok. to można tylko wróżyć , może za dużo ,,żółtego'' światła w akwa.wpływa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj lepiej widać. Tam gdzie są korale to pełzatka ustępuje pola. Musiałem ją przytargać na skałce z koralem.

001.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dewoitine.roman napisał:

Tutaj lepiej widać. Tam gdzie są korale to pełzatka ustępuje pola. Musiałem ją przytargać na skałce z koralem.

001.JPG

widzę ze masz żółtka on tego nie kontroluje ?czy jest leniwy i woli mrożonki ?:P 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzuszek ma pełny ale wszystkiego to on nie da rady. Jak ogołociłem do goła ( w teorii ) To kolega powiedział. A gdzie masz te fajne rośliny. To były makroglony. Po tygodniu już było widać Pełzatki to tu to tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.