Skocz do zawartości

Historia edycji

lukaszkrzyszczuk

lukaszkrzyszczuk

Aqua Trend Levealutomatic SW + pompa

https://www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dolewka-levealutomatic-sw-pompa-p-195.html 

Dołączone uchwyty z plexi są za krótkie i "nie dosięgają" wody :P

 

Co do wegla i drugiego absorbentu, to wiem, ze prawilna szkoła mówi o dojrzewaniu bez niczego, na samych bakteriach. Ja chciałbym od początku poprowadzić zgodnie z zaleceniami AF, bo na samym początku napisałem, ze chce się trzymać ich książkowych zaleceń aby móc ocenić, czy jest to właściwa metoda.

Zapytałem Debory w jej wątku czy podziela zalecenia szefostwa, to wytłumaczyła to tak:

"

W guidzie zalecamy użycie tych adsorbentów na starcie aby dojrzewanie było łagodne. 

Zależy mi na tym aby adsorbery pochłonęły to co oddaje skała - przecież jeśli zostanie to pochłonięte to nie ma powodu aby wróciło ze zdwojoną siłą:)

Oczywiście ilość używanych mediów filtracyjnych zawsze należy dobierać z głową - dojrzewanie systemu ma się odbywać a usuwamy jedynie skutki tego zjawiska.

"

Ja to kupuje, zwłaszcza, że widziałem resztki zaschniętych rozgwiazd i wieloszczetów na swojej suchej pukani, także, ma się tam co rozkładać ;) 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.