Skocz do zawartości
mkkaczy

Niekompletny Schuran 150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pod koniec przyszłego roku planuje założyć akwarium około 400-450L. A że czasu jeszcze dużo, zaczynam kompletować sprzęt który mółbym dostać po okazyjnych cenach, czy to nowy czy używany. Chodzi mi o to żeby określić jakie produkty będę porzebował i je kupował po okazyjnych cenach (będzie odzdzielny temat o tym). Napaliłem sie trochę na Bubble King® Double Cone 200 + RD3 Speedy, bo czytałem że są jedne z najlepszych i najcichszych.

https://royalexclusiv.net/en/skimmers/skimmers/bubble-king-r-double-cone-130-250/bubble-king-r-double-cone-200-rd3-speedy.html

Akurat trafiła się okazja (tak mi się wydaje) żeby kupić odpieniacz Schuran 150, za 40 euro. Cena wydaje się być atrakcyjna, tym bardziej że czytałem pochlebne opinie o nim głównie na tym forum, jest tylko jedno ale. Odpieniacz pomimo że nigdy nie był używany, nie posiada tego kolanka z rur i pompy. Pompe mógł bym dokupić, ale nigdzie nie widzę w sprzedaży tego kolanka z szarych rur od którego odchodzi taki niebieski wężyk. Stąd pytań mam kilka:

1. czy można gdzieś te rury dokupić, czy można to samemu zrobić ze zwykłych rur z akwarystycznej hydrauliki.

2. jeśli nie można tego dokupić, czy można było by połączyć pompe bezpośrednio z odpieniaczem za pomocą np. silikonowego węża?

3. Czy w tych właśnie rurach znajduje się zwężka venturi (nie znam się na tym więc proszę się nie śmiać)?

4. jaka była by najcichsza i najlepsza pompa którą można zastosować do tego odpieniacza. Internety mówą że w standardzie jest Aquabee 2000/I, lub Eheim 1260. Zależy mi przede wszystkim na jak najcichszej pracy, więc może jakaś pompa DC (ponoć cichsze) nawet Red Dragon okazała by się lepsza? Tu znalazłem stary temat że DCP6500 jest dobra, choć podobno te pompy potrafią żyć na swój własny sposób.

5. jak jest z głośnością pracy tego odpieniacza? Są ciche czy raczej znacznie głośniejsze od podanego wyżej BK?

6. czy wogóle opłacało się to brać, czy odpieniać bez tego kolanka jest niewiele wart?

Tu jest zdjęcie odpieniacza który zamówiłem

5sBUZZ.jpg

A tu jak wyglądać powinien

https://www.google.ie/search?q=schuran+jetskim+150&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjpw8DP7srYAhVjAcAKHUj4ASwQsAQIKA&biw=3072&bih=1579#imgrc=rfnPq5Kjgi5z3M:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacze BK maja swoja cene, bo maja super pompy.

Wybrany Schuran 150 to jeden z lepszych i cichszych odpieniaczy. Oczywiscie, wszystko zalezy od pompy jaka uzyjesz. Oryginalnie jest tam Aquabee 33W lub 38W. Jadac "na calego" to pompa Royal Exklusiv Mini (3000 l/h) sprawilaby, ze calosc nie bylaby glosniejsza od BK. Pompa 6500 l/h jest za silna, ale mozna ja wyregulowac.

Z hydraulika sobie poradzisz. Wystarczy pompe polaczyc z korpusem odpieniacza wezem silikonowym (moze jakas redukcja na ten gwint bedzie potrzebna i kolanko i kawalek rury do wylewki, zeby woda nie chlapala). Poza tym nic wiecej nie potrzebujesz. Na tej szarej rurze jest dysza (zwezka).

Moim zdaniem cena jest wyjatkowo okazyjna i nie masz co sie zastanawiac. 


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Prawdę powiedziawszy liczyłem że się odezwiesz bo gdzieś przewinął mi sie chyba w Twoim poście taki Schuran z pompą połączony wężem, ale nie byłem pewien czy tak też można zrobić.

Co do pomp Red Dragon to nie mogę znaleźć na stronie producenta wersji Mini na 3000l/h. Domyślam się że do tego odpieniacza nie powinienem szukać w zakładce -Pompy odpieniaczy (te są na igle?) a raczej pompy przelewowe.

Coś z tych pomp?

https://royalexclusiv.net/en/flow-delivery-pumps/salt-sea-water/mini-red-dragon-pumps-2-5m-6m/mini-red-dragon-pump-3-5m.html

https://royalexclusiv.net/en/flow-delivery-pumps/salt-sea-water/red-dragon-r-5-eco-pumps-dc-4m/red-dragon-r-5-eco-25-watt-4-0m.html

https://royalexclusiv.net/en/flow-delivery-pumps/salt-sea-water/red-dragon-r-3-pumps-5m-24m/red-dragon-r-3-mini-speedy-50-watt-5-0m-10v-connection.html

Domyślam sie że do bezpośredniego połączenia wężem lepsze były by z kontrolerem regulującym prędkość, zwłaszcza bezszczotkowe (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z pompą Red Dragona. To już nie jest ta jakość co kiedyś.  Potrafi się zepsuć w ciągu 2 lat użytkowania.  Bardzo długo trzeba czekać na rozpatrzenie reklamacji.Ciekawe czy akwarium może zaczekać trzy tygodnie bez odpieniacza? Płacisz ciężkie pieniądze a otrzymujesz produkt marnej jakości. Gorzej jak się zepsuje po gwarancji wydatek  około 800zl za pompę plus 800zl wirnik. Jedynym plusem tych pomp jest ich cicha praca. Bierz pompę Aquabee.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Chyba za bardzo się cieszyłem  że zrobię interes życia. Odpieniacz dziś przyszedł i rzeczywiście wygląda na nieużywany, ale niestety jest pęknięty na połączeniu takiej wewnętrznej rury koło kubka. Da się coś z tym zrobić, czy zwrot?

D4RJJM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acryfix ;)

Sorry, pomylilem sie; pompa pompuje 3500 a nie 3 tys. l/h:  Royal Exclusiv Mini Red Dragon  3,5m³

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki Odpieniacz zwezka venturi widzę ze jest można połączyć pompę węże silikonowym bez problemu ja mam pompę jebao dcp 5000 akwarium 450 litrow duża obsada ryb potrafi wyplenić wszystko ale pompa jest sterowalna wiec można dopasować sobie do danych warunków w akwarium.Ogolnie Odpoeniacz zarabisty polecam robi robotę te pęknięcie raczej nie powinno mieć wpływu można go przesmarować klejem do Pcv [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jeszcze jedno polecam ta cienka rurkę co doprowadza powietrze troszeczkę rozwiercic wiertelkiem zrobił się z niego szatan potężna ilość powietrza drobniutkie pecherzyki pieni niesamowicie polecam do niego pompę sterowana można sobie zawsze dostosować jego moc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo.

Na razie skontaktowałem sie ze sprzedawcą i cisnę, żeby załatwił tą część od Schurana. Imię jego i nazwisko brzmią niemiecko, to może załatwi z rodakami. Jak nie to będę się starał o zwrot części kosztów choćby na klej.

Stani - miałeś tą pompe na tym Schuranie? Cena nie jest jakaś wielka, mimo że w jej cenie jest ponad 5 pomp Jebao DCP 5000 które można dokładnie wyregulować. AC/DC. Jeśli jednak była by znacznie cichsza, wytrzymalsza i stabilna to byłbym z stanie zapłacić taką cene.

morski72-Peknięcie jest w miarę spasowane więc sklejenie nie powinno być problemem. Ja też planuję akwarium mniej więcej tej pojemności. Ograniczony jestem trzema ścianami. Na razie sobie czytam forum i planuję co mi będzie potrzebne.

DbqBYn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam kupiłem szurana od stani jestem mega zadowolony pełny profesjonalizm sprzęt w bardzo dobrej kondycji .
Jak się da coś wydębić od sprzedawcy to trzeba cisnąć pompa jebao dcp jest naprawdę bardzo cicha z jej stabilnością jak się trafi moja w miarę stabilnie chodzi i robi niezła burze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 150-tkę i planuję do niego dołożyć regulowaną jebao dcp 5000. Będzie chodzić na 50 procent mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Odpieniacz sklejony i nawet ładnie to wyszło.

Też zastanawiam się nad taką pompą Jebao. Podobnie zresztą jak nad Red dragon, Vectra S1, Tunze 1073.040, Reef Octopus VarioS 2, Eheim 1260 itp

Przede wszystkim sprzęt musi być super cichy. Tylko nie wiem jak jest w przypadku odpieniaczy, bo pompa może być super cicha, a głośne bąbelki czy zasysanie powietrza nawet z tłumikiem. Mój dom jest w technologii kartonowo-drewnianej. Jak żona gotuje wode w czajniku w kuchni, to ja w salonie już filmu nie słyszę. Coś jak mieszkanie w pudle rezonansowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao jest niedroga i regulowana (można kupić większą i dać na niższy bieg)...Reef Octopus Vario też brałam pod uwagę ale cenowo wygrała jebałka :) Co do głośności to nie podpowiem konkretnie z jaką będzie cicho. Może warto pomyśleć o dobrym tlumiku i wyciszeniu szafki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dcp 5000 bez problemu chodzi nawet na maxa i potrafi kubeł zapełnić przez dobę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.