Skocz do zawartości
andparty77

Caulastrea odpadające główki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów.

Mam problem z caulastrea frucata. Mianowicie główki odpadają od szkieletu. Jak widać napompowana jest ładnie (nawet ta część korala która już odpadła.

Parametry wody jak ze stopki, zaznaczam że nie przeszkadza jej wysokie NO3 i PO4 które w zasadzie mam od zawsze w zbliżonych wartościach (było i wyższe)

Jedyna zmiena w akwa to dołożenie 2x39W w T5 do ledów (oczywiście zmniejszenie mocy na led)

HELP bo maleństwo startowało od 2ch główek ładnie się rozrosło a tu taka niespodzianka.

 

 


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, grzechotnic napisał:

Dzieli się.

 

Tak jasne. 

Nie dzieli się tylko odkleja się od szkieletu i ucieka, coś jej nie pasuje. Calustrea  tak ja euphilie  dzieli się przez podział. Z jednej główki robią się dwie itd... 

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bober6662 napisał:

Tak jasne. 

Nie dzieli się tylko odkleja się od szkieletu i ucieka, coś jej nie pasuje. Calustrea  tak ja euphilie  dzieli się przez podział. Z jednej główki robią się dwie itd... 

Wiem, że caulastrea dzieli  się przez podziała główek. Jeżeli odkleja się od szkieletu przy dobrych parametrach i jest napompowana to obstawiał bym podział. W jaki sposób w warunkach naturalnych kolonie tego koralowca pojawiały by się w nowych miejscach? Wapienny szkielet raczej dziarko nie dryfuje. Czytałem o szczepach robionych z samej tkanki. Może nie mam racji. Także nie upieram się przy swojej teorii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak się oddzieliła jedna główka, wsadzona w klej stworzyła w kilka tygodni już początki szkieletu. IMVHO masz jednak złe parametry wody. azotany i fosforany do zbicia o połowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, grzechotnic napisał:

Wiem, że caulastrea dzieli  się przez podziała główek. Jeżeli odkleja się od szkieletu przy dobrych parametrach i jest napompowana to obstawiał bym podział. W jaki sposób w warunkach naturalnych kolonie tego koralowca pojawiały by się w nowych miejscach? Wapienny szkielet raczej dziarko nie dryfuje. Czytałem o szczepach robionych z samej tkanki. Może nie mam racji. Także nie upieram się przy swojej teorii. 

W taki sposób się koralowce rozmnażają 

 

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koralowce rozmnażają się nie tylko drogą płciową (sposób na zasiedlenie bardziej odległych od kolonii części rafy), ale i przez podział - grzyby, ukwiały, lub przez "przyrastanie" nowych polipów w obrębie szkieletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szybki59 napisał:

Jak czytam niektórych wypowiedzi to ręce opadają . Żenada 

A taka wypowiedź coś wnosi do tego tematu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dięki za odp. Temat o rozmarzaniu C.F. napotkałem i czytałem wczoraj.  Mam nadzieję że to to pierwsze a nie jakieś choróbsko i że nie poleci cały krzaczek.

Pozdrawiam

Andrzej


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dięki za odp. Temat o rozmarzaniu C.F. napotkałem i czytałem wczoraj.  Mam nadzieję że to to pierwsze a nie jakieś choróbsko i że nie poleci cały krzaczek.
Pozdrawiam
Andrzej
Jak nie poprawisz parametrów to obawiam się że cała Ci się tak "rozmnoży"...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.