Skocz do zawartości
MarekT

Komin - ustawienie rurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Montuje nowy zbiornik z kominem i mam dylemat związany z ustawieniem rurek w kominie. 

Chodzi głownie o rurę spustowa ( 25mm ) i tak zwana rewizje ( spust awaryjny ) ( 20mm )

Akwarium  ma wymiary 1500x500x550 , a sam komin h = 500 mm , 150x150 mm.

Z góry dziękuje za porady 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym wymiarze akwarium minimalny przekrój spustu to 32 a dobrze by było 40. Rewizja 32.

Dlaczego tak.

Spust wody regulujesz zaworem czyli przekrój rewizji może być mniejszy, ale może się zdarzyć że odpływ jest otwarty na 100^ bo takiego wymaga pompa obiegowa.

Może się zdarzyć oczywiście teoretycznie że spust zostanie zapchany. Wtedy rewizją musi odebrać całą wodę którą daje pompa.Niestety ta rada wynika z własnego doświadczenia


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już po ptokach :)

Mam to co mam i już więcej nie chciał bym popsuć. Jak wysoko poustawiać te rurki od dna komina.

Pompę posiadam Jebao 3000, i cały czas działa z pudelkiem przelewowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat .W akwarium 60x 40x 45 czy wystarczą rury 20 mm pompa  1200 -1500 l/h? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zalałeś a już będziesz się stresował.

Pokombinuj jak jeszcze możesz ze średnicami.

Ta pompka do akwarium 400l to lipa. W tym układzie pompa regulowana 6000-10000.

Rura spustowa jak najniżej z https://erybka.pl/product-pol-883-Aqua-Medic-Sitko-splywu-25-mm.html

Rewizja ustawiona doświadczalnie na poziomie maksymalnego poziomu wody w akwarium ścięta pod kątem żeby nie było "siorbania" .

5 minut temu, klocek napisał:

Witam. Podepnę się pod temat .W akwarium 60x 40x 45 czy wystarczą rury 20 mm pompa  1200 -1500 l/h? 

Rurki powinny wystarczyć, ale pompka już nie koniecznie. !500 l tak na prawdę podnosząc na 1,5 m będzie miała jakieś 800-900


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do troszkę większego akwarium mam DCP 10000 i chodzi tak na 65% mocy, ale 3000 to stanowczo za mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to będzie śmigać. Na razie będę jechał na 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 miałem ale w 200l, tutaj przy rozdzieleniu spływu i podnoszeniu potrzeba trochę mocy. Spróbuj ale raczej będziesz musiał zmienić

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.