Skocz do zawartości
Thomas95

Śmieszne makaroniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) mam pytanie co to jest i czy mam sie tego obawiać?  Przyniosłem to wczoraj z nowym koralem i nie wiem co to jest

20180126_225142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś robaki, wyglądają mi na obleńce - ale nigdy jeszcze takich nie widziałem, wypadły po wykąpaniu korala w dipie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na jaja jakiegoś ślimaka. Jak masz sump to włóż je tam, może okazać się że masz niezły gratis. Lub niezłą wyżerkę dla wieloszczetów, kiełży lub innego robactwa.

PS. Jaką to ma wielkość, zdjęcie tego nie pokazuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie są to jakieś robaki bo jak sie przyjrzałem to to sie kręciło w kółko. Te robaki wyglądają jak nicienie połączone jakąś błoną... Przyniosłem to z małym grzybkiem Ktory najwidoczniej mial to w środku bo nic nie widziałem wiec kapieli nie robilem a co do zdjecia jest ono juz przyzoomowane a te "makaroniki" maja 2-3 mm

Edytowane przez Thomas95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie są jego wyplute wnętrzności? grzybki tak mają, że podrażnione mogą wypluć wnętrzności ale potem je chowają:

1200px-Rhodactis_cf._inchoata.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to by sie zgadzało :) tylko pytanie czemu to zrobil.... Zostawilem go w sloiczku i napowietrzalem i nagle mu to wyszlo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Thomas95 napisał:

No to by sie zgadzało :) tylko pytanie czemu to zrobil.... Zostawilem go w sloiczku i napowietrzalem i nagle mu to wyszlo 

a nie od ciąłeś mu tego sam? u mnie tez czasami coś grzybek wypluje ale później to "wciąga" a tutaj na zdjęciu to" coś"widać całkiem osobno :P 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo go zostawiłeś w słoiczku? ;-) zmarzł, zagrzał się, pomacany był, bąbelki nie teges, cokolwiek :-)

si, urwał mu :-P

 

spoko, da radę, to mechanizm podobny jak u jaszczurek, odrzuca coś co podrażni/zajmie napastnika a sam udaje że go nie ma i czeka aż tamten sobie pójdzie/odpłynie :-)

Edytowane przez Maelen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to tak dziala boże.... Juz sie balem ze cos bym przyniósł do akwa... Wiec go w sloiku zostawilem... Czyli to samo przejdzie ? Wciagnie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Thomas95 napisał:

 Czyli to samo przejdzie ? Wciagnie to?

to co urwane ? na pewno nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

to co urwane ? na pewno nie

to co na zdjeciu to odpadło samo i pipetą odessałem a reszta się trzyma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.