Skocz do zawartości
jarek_1987_

Leddy Slim czy wystarczy

Rekomendowane odpowiedzi

do akwarium 100*40*50 h planuję oświatlenie:

1. 32W Leddy Slim Marina 10000K

2. 32W Leddy Slim Actinic 20000K

 

Czy to wystarczy na początek do korali miękkich i z czasem LPS i SPS czy będę musiał rozbudować ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale to w ogóle nie nadaje się do niczego te aquaele  nawet do sumpa na  glony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mniejszym 80x40x50 mam prawie 100 wat w ledach i zastanawiam się czy nie dołożyć jeszcze świetlówki . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie wystarczy.

Najtańszym sposobem na doświetlenie tego akwa jest "chinka" 165W. Kup taką, ściągnij soczewki i powinno być dobrze. Oczywiście jakościowo taka lampa jest daleko w tyle za produktami renomowanymi jednak CCC (cena czyni cuda). ;) Na początek do prostego życia wystarczy, potem będziesz wiedział czego chcesz to zmienisz pod siebie. Podobno i tak wszyscy kończą z T5, pytanie tylko czy w hybrydzie czy same ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, greggoldi napisał:

Zdecydowanie nie wystarczy.

Najtańszym sposobem na doświetlenie tego akwa jest "chinka" 165W. Kup taką,

a raczej dwie - bo te chinki oświetlają 60cm .. no powiedzmy 80 jak wyżej powiesisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że lepiej byłoby zamontować dwie, jednak dlatego pisałem o ściągnięciu soczewek. Lampa świeci wtedy o wiele szerzej,  na dodatek to światło jest "spokojniejsze" nie świeci tak punktowo, moim zdaniem jest o wiele przyjemniej, nie ma efektu "wypalania" światłem skały bezpośrednio pod lampą  Sam do swojego zbiornika 150 cm, kupiłem trzy takie lampy, jednak po usunięciu kolimatorów dwie bez problemu wystarczają, myślę że te 100 cm jest na granicy przerobionej lampy, zwłaszcza że po odsunięciu skały od szyby, nie musi jakoś mocno doświetlać bocznych ścian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale w gre wchodza tylko  belki ledy lub t5

To lepiej te ledy czy 4x35 wat t5 dać czy 2x32wat ledy i 2x 35 t5

Edytowane przez jarek_1987_ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, jarek_1987_ napisał:

do akwarium 100*40*50 h planuję oświatlenie:

 

2 godziny temu, jarek_1987_ napisał:

Nie wiem czemu ale w gre wchodza tylko  belki ledy lub t5

wow planujesz i nie wiesz czemu ? :P

o zaletach jednych i drugich można napisać pracę magisterską ... są zagorzali zwolennicy jednych i drugich

najlepiej byłoby iść do sklepu / kolegi i zobaczyć na własne oczy (lub przepytać "wujka google") policzyć koszty, sprawdzić zawartość portfela ... i samemu wybrać

(i nie zapominaj o hybrydach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.