Skocz do zawartości
CzarneSlonca

Lobopython cieńko wygląda

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

Od ok tygodnia moj lobopython wyglada duzo gorzej niz zawsze do tej pory. Mam go od grudnia 2006. Zawsze ladnie sie rozkladal i mial "zdrowa" cielista barwe oraz dobrze widoczne nabrzmiale wypustki.

Teraz z jednej strony nie rozwija sie na maksa i pozostaje w kolorze "bialawym" generalnie wyglada tak jakby go podotykac reka...nie widac wypustek i zrobil sie bialawy i nie tak napompowany. Czego to moze byc oznaka. Zaznaczam ze rowniez malutka szczepka xenii jest jakas niemrawa...malo pompuje i troszeczke sie skurczyla.

Parametry jakie mierze to: temp 27C, pH ~8-8,2, NO3 ~10mg/l, kH 11

Oswietlenie 5 x 24Watt t5 pelny power od 13 do 22.30...9,5godziny

Robie dosc czesto podmiany na swieza wode. ok 10L tydzien solanka tropic marine pro reef ( akwa ma brutto 140L w srodku ok 25kg skaly ).

Czy prawdopodobnym rozwiazaniem tej zagadki jest to ze nic oprocz podmian wody nie leje...zadego strontu jodu itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma w poblizu korala clavuari np albo jakiegos innego co by go dotykal?

jak robisz czeste podmianki to nie powinno raczej miec takiego znaczenia podawanie osobno jodu.ja podaje po 2 krople jak mi sie przypomni a xenia ladnie pulsuje i lobo tez wyglada jak powinien.a nie zlazi z niego np cossluzowatego?u mnie raz najakis czas sie tez taki robi zrzuca z siebie sluz poczym znow jest pieknym koralem jak zazwyczaj.

a jod mozesz sobie zalatwic w aptece do dodatkowego dawkowania na przyszlosc.

pozdro

darek


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest przyczyna ale jak zobaczylem w dzienniku zdjecia tych Euphylli kilka centymetrow od rzeczonego Lobophytona to mi sie zimno zrobilo...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOja identyczna euphylia jak sie przewróciła (krab oczywiście) i dotykała przez kilka godzin gorgoniopodobnego korala to wypaliła do zera wszystkie polipki w tym miejscu. To bardzo parzący koral i potrafi wypuszczać kilucentymetrowe polipy w nocy


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy konkretnej cyrkulacji to i 10 cm "parzydelka" potrafi wypuscic, a parzy tym jak diabli. WSZYSTKIE LPS-y pownno sie stawiac nie mniej niz kilkanascie cm. od innych korali. Szczegolnie miekasy sa wrazliwe na poparzenia.

Zdjecie by sie przydalo.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarne Slonca (i inni)

Mozemy do stopki, ktora bedzie ukazywac sie po kazdej wypowiedzi, wpisac dane naszego akwarium. Wykorzystajmy to ulatwiajac innym poznanie zbiornika.

To jest rowniez ulatwienie dla nas, bo niepotrzeba za kazdym razem wypisywac ile litrow ma zbiornik, jakie oswietlenie itp. Poniewaz b.duzo osob tych danych nie podaje mysle, ze przydalaby sie mala "nagonka" na "spoznialskich":(.

Jak myslisz - AquaManiac?:haha:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny objaw miałem u lobophytona po zmianie barwy światła w zbiorniku z 10000K na 18000K (zmieniłem zaledwie jedną z trzynastu T5) trwało to około tygodnia po czym wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. dzieki za odzew.

to chyba euphylie parza tak jak piszecie. mala szczepka xenii ktora wczesniej fajnie sie rozrastala tez wyglada zle...ma wlasnie jakby popazone...wrecz stopione niektore "macki". sama zaczela sie zblizac po skale do euphylii.. czy sadzicie ze powinienem ja odczepic i przesadzic czy sama sie odsunie na odpowiednia odleglosc? nie chce jej sracic bo fajnie mi wczesniej rosla.

co do lobo to przez jakis miesiac nic sie z nim nie dzialo...dzis w nocy zamierzam sprawdzic czy euphylia wystawia macki na niego. pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.