Skocz do zawartości
other

powazny problem-bardzo nagla sprawa

Rekomendowane odpowiedzi

mam duzy problem z calciumreaktorem i potrzebuje natychmiastowej pomocy najlepiej przez skype

to se pojechalem nowym sprzetem!!!


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie

kh max w gore poszlo ponad 20 niewiem jak bardzo bo skala juz wiecej nie pokazuje

tkanka w twardzielach zaczela sie oddzielac

ostro

:(


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i8 zapomnialem dodac ph 8.0/8.2 calcjum mixer odfcietry calkowice zostal

zbilo osto wapno i magnez

wapno juz mi sie udalo podbic do 170ppm(odrazu widze ze u lps sie zaczelo poprawiac

walkoa trwa !!!


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nak nak jest tam kto??


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jak najwięcej info, bo twardość na poziomie 20 i brak wapnia (poniżej 200) to dosyć dziwne.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh20 z tego co pokazuje odczyt z testu tunze ,jak mocno ponad 20 nie wiem nie juz takiego koloru (kolor niebieski mam a zielono niebieski to 20)

test saliferta po dodaniu calej 1ml strzykawki nie zmienia sie nic a nic .test jestdo poziomu 16.0

calcjum 140

ph 8

pomiary z godziny19 :40 czasu uk


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszam wlasnie podmianke 50 l za 2 godziny bedzie gotowa


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Ph w reaktorze ? Jaki odciek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nagłych przypadkach jak ci pada wszystko to tak jak ci napisałem na gg - zrob wiekszą podmianę i daj sie ustabilizować parametrom, nie lej już żadnych buferów i innej chemii , a jak sytuacja bedzie opanowana to powoli zaczniesz podpinać sprzęty i małymi kroczkami. Widzisz że lepiej dać mniej niż przedobrzyć.

Uważaj na NO3 bo jak ci coś padnie i do tego zrobisz podmiankę ze świezej solanki (wiadomo odstanej i wymieszanej przynajmniej w sytuacji awaryjnej te kilka godzin) to system ma obniżoną sprawność denitryfikacji.

Jak z korali zaczeła odchodzić tkanka to już po nich, ale zobacz może w jakiś sposób się bronią na zmieniające warunki ale nie zrzucają tkanki (np. mój sarcophyton czasem zrzuca skórę jak coś za dużo pozmieniam na raz w parametrach, porites natomiast ze 2x mnie nastraszył bo wyglądał jak biały szkielet po zmianie oświetlenia).

AM Percula 90 to ma chyba ze 220L ? To 50L podmianki może nie wystarczyć. 50-60% podmiany w takiej sytuacji moim zdanim to mus. Choć z drugiej strony nagły spadek KH to tez nie dobrze - co reszta sądzi?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
other :

mam duzy problem z calciumreaktorem i potrzebuje natychmiastowej pomocy najlepiej przez skype

to se pojechalem nowym sprzetem!!!

co dokładnie zrobiłeś z reaktorem, bo u mnie też się rozregulowało i może to samo ?


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Remek jestem juz po podmiance ph powoli idzie w gore niewiem jak reszta zaraz bede robil testy

padly mi dwie akropory -bolesna strata,ale czlowiek uczy sie na bledach

mam taka nadzieje ze to juz ostatni raz

podmienilem jakies 60 litrow

wydaje mi sie ze przyczyna bylo nagromadzenie sie co2 w poblizu sondy w reaktorze ale nie jestem pewien

a to wszystko przez to ze se zechcialem wymienic ze starego juz sprawdzonego am 400 na delteka 501,no i sie stalo

a tak na margiesie czy do niego dluga czy krotka sada ma isc

producent podaje tulko rodzj gwintu i to wszystko

pozdrowienia

other

:(


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek wiesz ze naprawde nie mam pojecia ustawilem wszystko ksiazkowo i kompa jak sie nalezy pracowal 24h na okrete i po tygodniu s.......n mnie zalatwil

wyzej pisalem do smk na temat sady i gazow ,mysle ze to moze byc to


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie myślę, że albo testy na twardość powariowały, albo skopałeś coś w mieszaniu wkładu do reaktora. Z reaktora dostajesz bardzo twardą wodę właśnie z powodu wapnia, napisz czy przypadkiem nie wsadzałeś do reaktora nowego wkładu, albo czy nie mieszałeś wkładu z CaCO3 i wkładu dozującego magnez. Bo mnie się to układa w taki ciąg zdarzeń: Kupiłeś nowy reaktor, postanowiłeś przy okazji wymienić wkład i albo Ty albo producent pomylił składniki i z reakora leciała woda bogata w magnez ale prawie bez wapnia. Na to wskazują wyniki pomiarów twardości i poziomu wapnia. Czy masz jak zmierzyć magnez ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec PF 501 jest przystosowany do pracy z wkładami ROWY. Proponuje zaopatrzyć się w ROWAlith C+, który jest razem z magnezem i odpalić od nowa reaktorek :(


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowa ilth c+ taki wlasnie wklad wsypalem panowie

a tak na marginesie to mialem jakies 30 kh w zbiorniku


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.