Skocz do zawartości
jacaga

Jak się pozbyć antheli?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie jak w temacie.

Mam w zbiorniku anthelie (Clove Polyp or Soft Coeral) które ostatnimi czasy zaczęły się namnażać niczym rak w organiźmie (łącznie z przerzutami) i zajmują już znaczną część skały.

Są dosyć delikatne i mocno trzymają się podłoża tak że z mechanicznym usunięciem ich jest problem. Może jest jakis sprytny sposób.

Korzystając z okazji mam jeszcze jedno pytanie czy glony czerwone nadają się do sumpa (rozwijaja się u mnie bujnie - szczególnie rhodimenia) tzn czy tak jak zielone mają dodatni bilans tlenowy aby w nocy dostarczały tlen do głównego zbiornika.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to rosliny to powinny miec dodatni bilans tlenowy (jesli dajesz wystarczajaco duzo swiatla). Z tego co pamietam zielony chlorofil nie jest jedyna substancja produkujaca tlen...

Na to pytanie najlepiej udpowie Ewa.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sprytny sposob. Wez pol lyzeczki Ca(OH)2 i rozpusc w nieduzej ilosci wody, po czym powstalym "mlekiem" przy uzyciu strzykawki potraktuj chwasta. Wypala wszystko do golej skaly i nadaje sie do walki z kazda praktycznie plaga. Tylko pilnuj zeby "mleko" bylo dosc geste bo inaczej bedzie wyplywac na powierzchnie, wylacz przy tym cyrkulacje na pare minut. Nie uzywaj tego za duzo, jesli plaga jest konkretna to rozloz to na kilka razy, ja nie uzywam na raz wiecej niz 1 mL tego specyfiku.

Cuda u mnie zdzialal, nie tylko Anthelie ale i niechciane glony wyzsze, Myrionema Amboinensis itp. swinstwa :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca(OH)2 to chyba wapno gaszone - to zwykłe używane do celów murarskich ? A czy po takim wypaleniu jeszcze coś w tym miejscu wyrośnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to te wapno co sie daje do kalmixerow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szkoda niszczyć lepiej komuś sprezentować :(


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatni bilans tlenowy to znaczy że prod. więcej tlenu w trakcie fotosyntezy niż zużywają w czasie oddychania.Nie ma fotosyntezy to nie ma tlenu , także w nocy o tym zapomnij


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji mam jeszcze jedno pytanie czy glony czerwone nadają się do sumpa (rozwijaja się u mnie bujnie - szczególnie rhodimenia) tzn czy tak jak zielone mają dodatni bilans tlenowy aby w nocy dostarczały tlen do głównego zbiornika

jeśli będziesz palił w nocy nad nimi światło to nie ma problemu-też produkują tlen poniewaz przeprowadzają fotosynteze. poprostu zamiast chlorofilu mają barwnik fotosyntertyzujący(karoten albo coś podobnego)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fikoerytryne :D Boże mój, czemu ja muszę w siebie wpajać takie głupoty.. :( Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witek :

Czy nie jest to koral miękki sprzedawany drogo w sklepach?;;; najlepiej sprzedać . jedna z odmian to chyba clawularia.

No nie wiem - ja tam nawet bym zaplacil jakby mi to ktos wyrywał z akwa :(

Tak samo jak jacaga mam juz prawie plage tego. Fajna zarowiasto zielona trawka ale przesadza z przyrostem. Jakby akwa bylo wieksze to bym otoczył murem euphyli :D Nic by nie przeszło

Jak ktos bedzie w Swinoujsciu (np. w wakacje) to zapraszam do powyrywania sobie paru połaci clavulari


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk ja w maju po dlugim weekendzi bede w okolicach na odpoczynku z rodzinka czy mozna wleciec do ciebie i zobaczyc to cudo?

pozdro

darek


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam. Tyle ze od 29.04 do 6.05 jestem na Costa del Sol w Hiszpani na "wyjezdzie służbowym" :(

Poza tym terminem jestem i zapraszam z wiaderkiem.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiaderka nie wezme bo i tak by nic nie przezylo-nie bedziemy wracam do domu w ten sam dzien.ale poogladac bym bardzo chcial:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harnas :

Jesli to rosliny to powinny miec dodatni bilans tlenowy (jesli dajesz wystarczajaco duzo swiatla). Z tego co pamietam zielony chlorofil nie jest jedyna substancja produkujaca tlen...

Na to pytanie najlepiej udpowie Ewa.

u lala...ale mnie do odpowiedzi wyrwałeś, dopiero teraz zauważyłam :(

Jak już mam najlepiej odpowiedzieć to się przyczepię :D GLONY tudzież ALGI TO NIE ROŚLINY!!! Nie to królestwo!!! -fakt za naszych czasów było inaczej, ale tamtych czasów nikt już nie pamięta...Teraz glony to Protisty nie Rośliny.

Algi podobnie jak rośliny zawierają chlorofile, głównie a i d(żeby nie było tak łatwo nie jest to jeden rodzaj chlorofilu), ale oprócz tego algi czerwone i brunatne, nie wdając się w szczegóły systematyczne posiadają domieszki innych barwników: karotenoidów, ksantofili i wywołanych już fikoerytryn. Wszystko to sprawia, że mogą skutecznie przeprowadzać fotosyntezę na różnych głębokościach w różnej jakości widma. Ponieważ wszystkie te barwniki fotosyntetyczne znajdują się w naszym glonie może on skutecznie przeprowadzać fotosyntezę, poniekąd zmieniając ich proporcje w zależności od warunków świetlnych, jednak nie ma bata żeby produkcja tlenu nie przebiegała in plus, choć może być trochę mniej wydajna niż u glonów zielonych (jakby nie patrzeć chlorofile mają większą wydajność). Reasumując: czerwone algi również nadają sie do sumpa oświetlanego nocą, jednak najlepiej zrobić mix glonowy i wtedy nie ma problemu...puffff

A na temat morderstwa nie będę się wypowiadać... :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za całą masę cennych uwag.

Co do antheli to może i bym chętnie oddał gdyby nie to że są bardzo mocno przytwierdzone do skały a same są bardzo delikatne - nie da się oddzielić nie uszkadzając.

Dzięki Ewo za objaśnienie - tak też podejrzewałem że "wydajność" glonów czerwonych jest mniejsza. Niemniej jednak w przeciwieństwie do glonów zielonych, czerwone dobrze u mnie w sumpie rosną (oświetlenie w cyklu odwrotnym do zbiornika).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rewelacyjną rozgwiazdę, którą kupiłem kiedyś od @Loreto . Wprost uwielbia anthiele :(

Metoda exterminacji byłaby wysoce skuteczna i bardzo biologiczna. Nic nie zostanie, nie jest specjalnie wybredna ... :D

Prawie identyczna jak tu: http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=PRO06RCD38 ale działalność chyba taka sama :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona to zdaje sie z korali to nie tylko Anthelie lubi :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Ona to zdaje sie z korali to nie tylko Anthelie lubi :(

Nooo, nie jest wybredna :D

A tak na poważnie oczywiście jej nie polecam, bo zżera wszystko co mięsne. U mnie siedzi "na dołku" czyli w sumpie razem z zielonym wężowidłem. Żywi sie xenią, czasem sinularia a dodatkowo zjada wszystkie mięsa jakie moga byc łącznie z rybami, mrożonymi krewetkami, kurczakiem, wołowiną, wieprzowiną i co tam jeszcze w lodówce siedzi :D


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale się nie skuszę - potworów dość mam swoich. 5 krabów udało mi się wyłapać ze skały a drugie tyle jeszcze siedzi - ale te to już prawdziwe cwaniaki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.