Skocz do zawartości

rozdam

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Skąd:
    wielkopolski
  1. rozdam

    pompy do ATI 250

    zmieniam bo padły pompy... wirniki do PSK 2500 to mam dwa do sprzedania teraz:)
  2. jakie wirniki igiełkowe zakładacie do NJ i Jebao i AN?
  3. rozdam

    pompy do ATI 250

    Podbijam temat. Mam ten sam problem. Jak sobie poradziliście z zamiennikiem psk 2500 do ati 250? jak sobie poradziłeś? ja myślę o zmianie na jedną pompę
  4. rozdam

    dino czy okrzemki ? Proszę o pomoc

    ja też mam dino w nowym baniaku - czy to efekt dojrzewania? Co z ty robić? mam pęcherzyki powietrza na skale i brązowy nalot. Baniak ma 3 tygodnie. Był robiony na żywej skale połączonej z martwą i żywym piasku, oraz 50% wody z działającego aqua. Testów jeszcze nie robiłem.
  5. *seb - a jak to rozpoznać? testy? jakie i po jakim czasie wskażą mi jakość skały?
  6. ok, przykręce go na maxa żeby podnieść poziom wody - poziom powinien być na wysokości kubka od piany? Poprostu nie wiem czy jest sprzęt sprawny. Skały mam 100kg ożywionej i 85kg żywej, piasek też żywy, woda 50% z działających zbiorników. Nic wcześniej nie wywalił, tylko wodę.
  7. *Iceberg - oczywiście chodzi mi o pierwsze 3 zdjęcia.
  8. *Iceberg - co powiesz o tym? na zewnątrz jak lawa, może nawet kora a w środku dużo kanalików jak w pomeksie - tuf? Muszę jeszcze lepiej obadać.
  9. dzięki i przepraszam dopiero się uczę Uff.. to chociaż tyle dobrze że skała:)
  10. ok, rozbiłem powąchałem - nie śmierdzi (czuć trochę wodą). Może te idealnie równe otwory to jakieś odwierty, ale żyły w nich skorupiaki (szczątki muszli). Struktura zewnętrzna znacznie różni się od tego co widać od środka i o tyłu, więc zakładam że to jakiś wapienny nalot, który zebrał się w morzu. Czy teraz można powiedzieć coś więcej o tej skale? Czy mam się z tym wybrać do geologa? Mowa o ponad 100kg, więc jest to dla mnie dość istotne.
  11. piasek, skałę i solankę, i cyrkulację oczywiście. W sumpie wata, węgiel i ceramika
  12. a jest tu ktoś mądry z Poznania kto może obejrzeć organoleptycznie? Skała we wiaderku od tyłu wygląda tak samo jak ta na ostatnich zdjęciach, czyli na zewnątrz jest porowata z dziurkami, ale zbita jak większy kawałek pumeksu (pełne bryły, bez śladu w kształcie po koralowcu), natomisat od stronu tylnej łupanej jest jednolita z małą liczbą dziurek - tak jak na ostatnich zdjęciach. Generalnie cieżka nie jest bo tak jak mówiłem wiaderko o objętości 25l ok 20kg. Biorę pod uwagę to że jest to ożywiona skała, ale pytanie czy to na 100% skała i czy jest dobra? Z tego co wiem to ożywiona będzie miała takie same właściwości co żywa - tak? Ten jeden podejżany wg mnie kawałek to ten zielonkawy - na zewnątrz nie ma dziurek, a po rozbiciu ma ich sporo i jest miękki bo rozpuszcza się po potarciu (dziwne). Jak chcecie jakieś lepsze zdjęcia to chętnie wrzucę. Pytanie czy można coś powiedzieć na podstawie zdjęć. Ewentualnie podpowiedzcie jakich testów mam dokonać. Rozbić, powąchać, zmierzyć objętość i zważyć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.