Jump to content

nin2

Klubowicz
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  http://radlew30@wp.pl

Informacje o profilu

 • Imię
  Radosław
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Inowrocław
 • Akwarium
  500 + 100

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. nin2

  Reagenty hi93713-0

  Dzieki wszystkim
 2. nin2

  Reagenty hi93713-0

  Erybka niestety nie ma, dzieki za info!
 3. nin2

  Reagenty hi93713-0

  Witam! Mam problem z zakupem reagentow hi93713-0 , czy orientuje się ktoś , który sklep dysponuje tymi odczynnikami?
 4. No właśnie moje są 500 ml i nic nie ma poza nakrętka a piszą aby po otwarciu przechowywać w lodowce
 5. Witam! Ostatnio zakupiłem zestaw bakterii Biogro 123 i zdziwiło mnie, ze butelki nie były zabezpieczone przed pierwszym otwarciem a poziom płynów nie był jednakowy we wszystkich butelkach . Czy te butelki rzeczywiście nie posiadają żadnych zabezpieczeń poza nakrętką ?
 6. nin2

  Znikające po4

  Witam! Kilka miesięcy temu zalałem akwarium ok 600l z 50kg ożywionej skaly. Po ok 3 mcach od zalania woda zrobiła się mętna i mimo upływu czasu , klarowność nie powracała. Zastosowałem kilka specyfików (reef flower Aqua clear) dostępnych na rynku na uzyskanie klarowności i żaden nie pomagał . Dopiero wówczas dotarło do pecyny ze może pokój był zbyt nasłoneczniony i zastosowałem lampe uv na pierwotniaki , co przyniosło oczekiwany skutek po godzinie. Niestety nie wszystko jednak jest ok: po 4 - niewykrywalne ( duża Hanka ) a tym samym bakterie nie mogąc sie namnożyć nie przerabiają , co skutkuje wysokim no3 - ok 30. Aby zachować proporcje zgodnie ze współczynnikiem Riedfielda, podbiłem po4 do 0,1 wykorzystując fosforan potasu. Niestety po miesiącu mimo braku podmian po4 znowu spadło do „0”. Co może być przyczyna spadku po4 ????( w akwarium pływają tylko 4 małe rybki karmione 1 kostka dziennie )
 7. Ma ktoś jakieś ciekawe acropory w okolicy inowrocławia ?
 8. nin2

  BROOKLYNELLA

  jaki środek byś polecił, czy można go stosować do głownego zbiornika?
 9. nin2

  BROOKLYNELLA

  na co stosowałeś ten lek?
 10. nin2

  BROOKLYNELLA

  Witam! Zmagam się z brooklynellą u błazenków. Wiem że można stosować MFC Tropicana do kąpieli, lecz chciałbym wyeliminować pierwotniaki i przyczynę w głównym zbiorniku. Czy ma ktoś z was doświadczenie z tym środkiem i ewentualnym jego wpływie na koralowce i inne morskie organizmy?
 11. owszem napisałeś jasno,z tym że nie ma znaczenia jakie ryby pływają skoro po4 i no3 jest bliskie 0 poza komfortem dla samych ryb ! a odpieniacz dedykowany do 1400-1700 i tyle - nie to jest przedmiotem dyskusji,który rzeczywiście spełnia swoją rolę (mam deltec S.C. 2026) ,ale skoro tak się zagłębiasz to dlaczego nie spytałeś np. o pompę obiegową czy cyrkulację. szlag mnie czasem trafia na te utarte frazesy
 12. siemasz! 5 pokolców, reszta to drobnica PS. najlepiej jak sam zobaczysz akwa ma pół roku, po4 - 0,03 (duża hanka) nie rozumiem po co pisać o wszystkich parametrach ani jakie ryby teraz mam skoro napisałem jakie po4 utrzymuje ...no powinienem dodać jeszcze no3
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.