Auto
Klubowicz-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez Auto
-
Podoba mi się ich opis: "Wyłącznie dla ekspertów! Bardzo trudny w hodowli!" Mam coś takiego u siebie ale zbiornik dojrzewa, choć już się martwię bo długo to trwa. Czy przy zaciemnieniu cyrkulację zwiększyć czy zmniejszyć, wydaje mi isę że przy większej jest tego mniej albo po prostu cyrkulacja odrywa pęcherzyki powietrza i to tylko efekt wizualny.
-
Ponieważ nie znalazłem na forum konkretnych informacji które mnie interesują mam kilka pytań "przedzakupowych". 1. Opinie są takie, że są to pompy ciche czy wręcz bezgłośne - różnie można to zdefiniować czy ktoś ma porównanie do pomp niesterowalnych tunze np 6045 czy w całym zakresie pracy chodzi to równie bezgłośnie? Czy zmiana parametrów od min do max nie wpływa na jakieś dźwięki wydawane przez pompę? Ponieważ różnica w cenie nie jest duża planuję zakup 6095 mimo, że nie jest mi taki przepływ w tej chwili potrzebny - będzie ona chodzić w zakresach niższych tak do 5500 l/h - czy czasem nie jest tak, że w pewnych zakresach te pompy są głośniejsze ? Być może pompa rozkręcona na maxa jest cicha a mocno stłumiona wydaje głośniejsze dzwięki? Od tego zależy czy wezmę 6055 (ta będzie pracować w górnym zakresie przepływów) czy 6095 (która będzie pracować w środkowym zakresie). Jest tu jakaś różnica? 2. Na tą chwilę planuję zakup singlecontrollera - w opisie jest możliwość podłączenia fotokomórki i pompa powinna sama przejść w tryb nocny - na czym to polega oprócz słabszej cyrkulacji czy gdzieś mogę ustawić parametry tego nocnego trybu? Czy w nocy wysteruje on pompę tak, że będzie jednolity przepływ bez zmian siły cyrkulacji czy tylko osłabi ustawienia które działają za dnia? Z góry dzięki za odpowiedź.
-
Co prawda temat o aklimatyzacji ale dwa razy kupowałem chełmony i dwa razy nauczyłem je przyjmować mrożonki, pierwszy raz przez przypadek poniważ nic nie jadł w akwarium głównym i słabł odłowiłem go do PUSTEGO i małego akwarium żeby po zejściu nie zepsuł mi wody (małe główne akwarium to był zakupu niedoświadczonego morszczaka). I w zasadzie czekałem aż padnie z głodu, natomiast nic nie ryzykując wrzucałem mu małe ilości mrożonek. Ponieważ akwarium było puste i była tam mała pompka mrożonki unosiły się w toni wodnej. Jakież było moje zdziwienie jak zauważyłem któregoś dnia że zaczyna je łapać i zjadać. Po tym jak zaczął już w pełni sił śmigać codziennie za mrożonkami wrócił do akwarium głównego, oddałem go jednak po kilku miesiącach ze względu na małe akwarium główne do takiej ryby. Po zmianie akwarium na większe pojawił się też po pewnym czasie chełmon, z tym że tu od razu z worka trafił do pustego akwarium i standardowo początkowo nie interesowało go żadne żarcie ale do czasu bo chyba z nudów zaczynają je jeść w pustym akwarium. Oczywiście nie jest to 100% sposób, takie małe akwa może słąbą rybę dobić (stres, brak miejsc do chowania) ale sądzę, że jeśli trafimy na rybę dobrze odłowioną i transportowaną a tylko nie przyjmującą mrożonek to jest to jakiś sposób bo i tak padnie z głodu.
-
Panowie, ilość Eheimów na rynku od długiego czasu powoduje że na youtube pewnie się trafią przykłady wadliwych pomp ale przy ilości pomp używanych przez akwarystów głównie słodkich ale i morskich jedna na ileś tam setek rzeczywiście trafia się głośna czy wadliwa. Natomiast ich cicha praca i niezawodność spowodowała że były szczególnie polecane i poszukiwane do chłodzeń wodnych komputerów, a to już o czymś świadczy. Tunze jako obiegówki są chyba dość młodymi pompami a już też czytałem o problemach z nimi. Trzeba pamiętać żeby nie kupić 7 letniego Eheima z drugiej ręki bo rzeczywiście można trafić na egzemplarz głośny czy mający defekty ale one tyle przeżywawą i ludzie je dalej odsprzedają.
-
Nikt nie odpisuje więc ja z własnego doświadczenia z EHEIMAMI mogę tylko stwierdzić że Universal to typowe obiegówki przewidziane do długiej i ciężkiej pracy, miałem w słodkim i 1250 i 1260 i to po prostu dmucha jak szalone, praktycznie są niesłyszalne i bezobsługowe, niestety nie miałem nigdy wersji Compact ale już sam taki podział wynika chyba z przeznaczenia pomp. Jeśli nie chcesz sobie później pluć w twarz to wybór Universala na obiegówkę na pewno cię zadowoli one są do tego stworzone.
-
Jak w temacie, kupię zawór bramowy 25mm w przyzwoitej cenie, może komuś zalega w szufladach?
-
No właśnie nie do końca jest to taka szafka, w linku masz poniżej zdjęcia szafki białej tylko malutkiej. Moja jest bardzo podobna tylko ma w podstawie 60x60cm co juz w środku daje pewne pole do popisu na sump (nie ma tu przegrody). Różnica jest tylko taka, że blat górny opiera się na ściankach bocznych i tylnej ściance a nie jak na zdjęciu jest wpuszczony między boki. Tył stoi na ziemi ale jest między ścianami bocznymi, wyczytałem że to daje najlepszą wytrzymałość boczną. Dodatkowo w środku są w rogach trójkątne kątowniki (hmm nie wiem czy to właściwa nazwa) które trzymają 3 ścianki. Zastanawiam się czy nie włożyć jeszcze jednej ścianki tylnej w środek. Będę w domu to pyknę zdjęcie bo mam coraz większe wątpliwości o jej wytrzymałości .
-
Wrócę jeszcze do tematu szafki, ma ona wymiary w podstawie 60x60 skręcona śrubami meblowymi(nie żałowałem śrub) wszystkie sciany z płyty laminowanej 1,8 cm łącznie z tyłem - wygląda na solidną robiłem próbę stając moimi 80 kg na niej, martwi mnie tylko góra szafki czy płyta 1,8cm wystarczy pod dno akwarium? Teoretycznie ciężar rozłoży się na całą powierzchnię, płyta górna jest położona na bokach a nie między nimi jak na zdjęciach z linka, dodatkowo z przodu opiera się na 10cm poprzeczce na górze - czy moze się to uginać na przestrzeni 60 cm przy drzwiach? Walnąć jakiś blat zamiast płyty wiórowej? Czy może już panikuję ?
-
Też kupiłem tą sól, na razie czekam na skompletowanie akwarium i na niej spróbuję ruszyć, z tego co pamiętam (a nie mam jej teraz przed sobą) to na naklejce jest napisane, że mieszać co najmniej 15 min a nie równo 15min więc spodziewam się, że można równie dobrze i nockę mieszać, ja też wolę dłużej ją przebełtać. Myślicie że 15 minut będzie zdrowe dla obsady? Większość soli z tego co wyczytałem miesza się znacznie dłużej.
-
Dokładnie tak myslę, wolę kupić coś wiekszego na wszelki wypadek a H&S 150 i Schuran 120 powinny wystarczyc na coś więcej. Ktoś potrafi porównać oba (najlepiej z wlasnego doświadczenia) który jest lepszym wyborem? Oba pracują na innych zasadach, igłę lub venturi nalezy jakos czyscic? ktorys wymaga wiecej zabiegow, który lepiej pieni ze wzgledu na budowe, przekopalem forum czytalem pozytywne opienie o jedym i drugim szczegolnie o Schuranie ale nie moge sie zdecydować.
-
Witajcie, chciałbym kupić odpieniacz do moich planowanych ok 230 - 250 l. Znalazlem na targowisku odpieniacze które mnie interesują cyzli H&S 150 oraz Schuran 120 i 150. Z tego co czytam mają one inne zasady działania czyli igła vs venturi. Czy ktoś ma doświadczenie aby mi poradzić który byłby lepszy? Schuran 150 sądze że jest zdecydowanie za duży ale biorę pod uwagę H&S 150 i Schuran 120. Wszystko jest w planach więc mogę dostosować i sumpa i szafkę do każdego odpieniacza. Który wybrać i który zrobi lepszą robotę? Ważna dla mnie jest też kultura pracy. Z góry dzięki za sugestie.
-
Czyli sugerujesz, że skręcili, zaszpachlowali otwory i całoś na koniec dopiero malowali? Takiego numeru chyba sam nie wykonam, czym w ogóle można taką szafkę pomalować pistoletem i farbą samochodową?
-
Witajcie. Chciałbym postawić pod moim akwarium szafkę jak: LINK Koszt jej zamówienia jest naprawdę spory stąd pomysł o pocięciu płyty w stolarni i skręceniu sobie samemu pod akwarium ok 200 l, myślę że wytrzyma bez stelaża z pełną zabudową z tyłu. Szafka podoba mi się dlatego, że nie widać tam żadnych łączeń, czy ktoś wie jak to można zrobić?? Bo klejenie jej na kołkach nadawałoby się na bieliznę a nie na ponad 200kg obciążenia. Z bliska można pooglądać wykonanie białego słupka który jest w galerii na tej stronie, jak oni to skręcili że nie widać łączeń. Jakieś pomysły, podpowiedzi?