Skocz do zawartości

meteormode

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    174
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez meteormode

  1. W moim przypadku tez działają ale dodaję spirytus ... no właśnie, NO3 około 5-7 ale PO4 oscylują w granicach 0,35 - 0, 60 pomiar Milwaukee. Poważniejszym problemem jest natomiast osad. Jak sobie radzicie z osadem?
  2. Chyba jednak nie jest to Stolonifera - czy ktoś pomoże w identyfikacji?
  3. Nawiązując do wypowiedzi i sugestii, że wylot z reaktora AIO jak najbliżej wlotu pompy odpieniacza może jest i dobrym rozwiązaniem ale ... no własnie z mojej obserwacji wynika, że znacznie bardziej zanieczyszcza się pompa i to zarówno "czoło" wirnika igłowego jaki i ta część, gdzie jest magnes. Spada efektywność odpieniacza i wyglada na to, że bardziej optymalne jest zastosowanie jakiegoś filtrowania mechanicznego na wylocie reaktora AIO. Skarpetę mam ale w tak szybkim tempie jest zanieczyszczana, że jest to uciążliwe. Jak radzicie sobie z redukowaniem osadu?
  4. osadu jest baardzo dużo - chyba będę musiał też zastosować skarpetę ...
  5. ... czy działały na filtrze recyrkulacyjnym? czy zwykłym przepływowym? Mam jeszcze pytanie, czy każdy, kto stosuje AIO ma osad? W materiałach producenta można przeczytać, że AIO ulegają rozpadowi i są "niewidoczne".
  6. meteormode

    Niskie NO3 I wysokie PO4

    Właśnie - stary temat ale pewnie u wielu aktualny. Jak się udało z tym PO4?
  7. "ale poczekam, może ktoś się odezwie w temacie AIO." - mam pewne spostrzeżenia w użytkowaniu AIO od około 5 tyg. i ... no właśnie o ile NO3 w pewnym momencie spadły mi do prawie "0" to PO4 najlepszy wynik to około 0,17. Efekt uboczny jaki mi przeszkadza to fakt dużej ilości brązowego osadu, który powstaje w wyniku "rozpadu" AIO. Faktem jest, że filtr do AIO wykorzystuje przepływowy i możliwe, że to wpływa na małą efektywność w zakresie PO4. Rozważam modyfikację jak pojawi się trochę czasu wolnego. Na ten moment mam pseudo recyrkulację bo pobieranie wody do filtra odbywa się z komory, gdzie jest pompa obiegowa a odpływ idzie do pierwszej komory, gdzie jest odpieniacz.
  8. Wiem co napisałem i można to przeczytać wcześniej. Spodziewałem się wypowiedzi osób, które mają Salariasa i miały podobną sytuację - czyli złożenie ikry. Wątek przechodzi w rozmowę w stylu "udowodnij to czy tamto". "To nie bardzo rozumiem temat. Piszeszesz że masz rybę od roku, na dodatek, że masz nawet filmik jak składa i pytasz się czy to możliwe?" - a czy to jest logiczne, że ryba składa ikrę a nie ma samca aby zapłodnił?
  9. Salariasa mam od prawie roku ...
  10. "Najbardziej prawdopodobne, że ikra nalezy do kogoś innego" - sorry ale zrobiłem sobie filmik i wyraźnie widać jak Salarias składa te jaja "Jeśli chodzi o zdjęcie raczej chodziło o fotkę ikry" - coś nie tak z fotką?
  11. ?? "Nie wydaje mi się to możliwe." - czy chodzi o złożenie ikry, czy domniemywanie, ze może być rybą obu płci? "Salarias rodzi się z określoną płcią i na pewno jej nie zmnienia." - zatem, mam samiczkę - OK ale pytanie, czemu złożyła ikrę nie mając samca?
  12. Proszę bardzo Zastanawia mnie, czy Salarias jest rybą obu płci, gdyż czytałem przeróżne informacje, z których wynikało, że dwa osobniki w zbiorniku raczej ze sobą walczą ...
  13. Pojawiła się ciekawa okoliczność - Salarias fasciatus złożył ikrę, czy ktoś miał taką sytuację? Żeby było ciekawie - mam jedną rybę w zbiorniku ...
  14. ... hmmm - wygląda na to, że AIO jest ogólnie mniej efektywne od poprzedniej wersji ...
  15. Mam pytanie, jeśli nastapi sytuacja i konieczność odsypania peletów AIO z filtra, bo może być za dużo, czy ktoś miał taką sytuacje i jak przechować aby później uzupełniać?
  16. Serdecznie dziękuję za informacje oraz sugestie co do potencjalnego "konfliktu" z Euphillią Czy ma ktoś doświadczenia jak oddzielić tę osłonicę i przenieść w inne miejce?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.