Skocz do zawartości

Bartolomeo84

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    816
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Bartolomeo84


  1. Czy terapia cuprisolem jest bezpieczna dla rafy?

    Wyczytałem, że można się pozbyć xenii w ciągu 24h. Czy ktoś stosował leki na bazie miedzi i miał jakieś inne straty?

    Znalazłem bardzo ciekawy artykuł odnośnie tego tematu

    http://reefkeeping.com/issues/2006-06/sp/feature/index.php

     

    A może macie jakieś inne bezpieczne leki na bazie Cu?

    Próbowałem namierzyć Tabletki Fluke,ale już nie nigdzie tego nie ma, a one rozpuszczały xenie świetnie. Tam główną substancją czynną był Fenbendazol i teraz się zastanawiam czy jak zastosuję inny lek z tą czynną substancją to też sobie poradzić


  2. 8 godzin temu, petroniusz2 napisał:

    Dokładnie , przykładem też są montipory , przy zerowych nutreinach mogą mieć polipy prawie białe mimo że są soczysto czerwone . Zagłodziłeś ją brakiem nutrein .Ewentualnie światło też może być przyczyną , znaczy jego brak :)

    Czy ten stan jest odwracalny?

    Myślę, że załatwiłem ją oboma czynnikami:-D


  3. Ja też zastanawiam się co zrobić z dolewka ATO. Czujnik padł jeszcze na gwarancji. A nowy kosztuje 250 PLN. Widziałem że można kupić dużo taniej, ale nie wiem czy ATO tego nie wklejał w plekse.

    W dniu 18.03.2020 o 19:48, silvia napisał:

    rozebrać starą (bo i tak zepsute)  i zobaczyć jak jest połączone ?

    Obecnie czujnik nie pracuje, ale używam go jako pompka przy podmianach i do ręcznego uzupełniania wody raz na dobę. Jak odłączę czujnik czy pokombinuje to go całkowicie zniszczę i zostanę choćby bez takiej możliwości używania ATO


  4. Hej, od jakiegoś czasu próbuję sprzedać spore Caulastrea i ludzie mówią, że one ledwo żyją. Straciły zooksantele.

    Czy to prawda?

    Nie pamiętam aby wyglądały inaczej. Mam 2 o łącznej ilości chyba 400 główek. Tak urosła od 1 w przeciągu 2 lat.

    Czy mogę sprawić aby odzyskała kolory? 

    PhotoPictureResizer_200320_194836271_crop_2342x2011-1756x1508.jpg

    PhotoPictureResizer_200320_195002061_crop_2339x2175-1754x1631.jpg


  5. W dniu 10.03.2020 o 13:17, eXo napisał:

    Niestety to jest chyba przypadłość tych dolewek. U mnie padły dwa czujniki optyczne - jeden kupiony jako używka, drugi nówka po kilku miesiącach działania. Oba na szczęście padły w pozycji "off"

    O proszę dzięki za info bo zastanowiłem się czy jednak nie skusić się jeszcze raz na ATO Pacific Sun bo lubię polskie firmy, ale to w takim razie szukam czegoś innego. Dolewka nie należy do tanich, a sam czujnik cenią na 250 PLN.


  6. Nóż FAK ani tak ani siak!:-D:-D:-D Cały czas walczę. Nigdy przenigdy więcej xenii. Z nadzieją kupiłem brzydala, wyjadł wszelkie apitasje, może zainteresuje się xenią.

    Pewnie mi też przyjdzie walczyć z xenia do końca tego baniaka. Już o mały włos nie było restartu,ale powoli zacząłem sobie z nią radzić.


  7. Cześć, 

    Czy w prowadzonym zbiorniku można zjechać parametry prawie do zera? Chciałbym w końcu pozbyć się xenii, a słyszałem że nie lubi jak woda jest "sterylna" jak bez ingerencji w filtrację odpieniacze w sposób mechaniczny wyostrzyć parametry? N P i C? VSV wystarczy?


  8. 2 godziny temu, dadario napisał:

    To ta sama co ja zalinkowałem... Jeśli chcesz iść w tym kierunku to pacific Sun 5kore plus kh lab 

    Używasz Pacific Sun dozownika? Ja po ich dolewce ATO bym się dwa razy zastanowił nad kupnem kolejnego ich produktu.


  9. Czy ktoś wie jak świecenie diodami UV na maksa wpływa na biologię wody? Gołym okiem widać tylko, że korale lepiej świecą, ale co się dzieje z mikro życiem? Lampy UV używa się aby wybić glony, choroby itp. co w przypadku jak miałem ustawione diody LED UV na maksa przez 10h dziennie. W sumie teraz wyłączyłem i zobaczę czy to na coś wpłynie. Takie diody mają siłę 20-30W czy to dużo jak na świecenie np latami przez 10h dziennie?

    Jak myślicie?


  10. Bardzo fajnym sposobem jest załatwienie sobie wąskich rurek . Są takie o średnicy wężyków silikonowych i wtedy robisz coś na wzór podmiany zaciągasz wodę i zeskrobujesz od razu. Wyłączasz obieg i pomby nie nawet jak rozwalisz kulkę to ja zaciągasz wężykiem i to co wypuści poza akwarium.

    Z resztą te twarde świeże kulki z tego co wiem nie rozsiewają zarodników bo nie są jeszcze dojrzałe. Tylko te miękkie , żółte i przezroczyste


  11. Cześć,

    Ostatnio po czterech latach użytkowania odpieniacza przestawiłem się na tak zwaną mokrą pianę. czy tygodniowy urobek tak jak poniżej na zdjęciu powinien wyglądać tak jak to przedstawia? około 200 ml płynu o zabarwieniu niby określają to ciemnej herbaty ale za nic w świecie nie przypomina mi to herbaty albo strach pomyśleć jaką herbatę piją ludzie:-D 

    Macie podobny urobek nastawiony na mokrą pianę po tygodniu?

    IMG_20200221_193457.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.