pilomatt
Klubowicz-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez pilomatt
-
Ballinga nie leje. Zbiornik ma 1 rok i 2 miesiące.
-
Zasolenie 35% kH - 7.0 (podbijam pomału do 8) No3 - 2-5 (dodałem z tydzień temu bakterie) PO4 - 0.04 (mierzone Milwaukee) Ca i Mg na poziomie bo przyrosty są. Wszystko badane Salifertem. Dodam że od wczoraj dwa razy dziennie muszę czyścić przednią szybę, ponieważ jest widoczny zielonkawy nalocik.
-
Miernik TDS posiadam, mam dwie tuby z żywicą obok siebie. Po zywicy TDS pokazuje mi 000. Ale mam ciągle problem z glonami ;/... Obstawiam wodę bo nie jest najlepsza u mnie. Wiadomo jakieś zanieczyszczenia zostają. Temat założyłem po to aby dowiedzieć się czy ktoś z was ma np 5 litrów żywicy i czy to poprawiło wynik w waszym akwarium, ale z tego co widzę to każdy ma 1-2 litry. Nie wiem gdzie szukać problemu.
-
Cześć. Chciałbym dowiedzieć się od Was forumowicze jakie posiadacie przy filtrze Osmozy tuby od żywicy ? Ja posiadam 2 tuby i mam około 2 litrów żywicy. Czy waszym zdaniem to nie za mało ? Ile poleciacie +/- tej żywicy? Jakiej wielkości tuby ?. Dodam że mam ciągle problem z zapowietrzaniem. Po membranie pokazuje mi 002-003, po żywicy 000.
-
Serdecznie dziękuję Wam za wyjaśnienie i pomoc !!!. Pozdrawiam !!
-
Temperatura otoczenia to 23*C, temperatura wody na refraku to 25*C ponieważ tyle trzymam w akwarium. Masz rację, trzeba odczekać aby temperatura wody wyrównała się z temperaturą refraktometru który ma temperature pomieszczenia w którym się znajduje.
-
Patrzę ponieważ wiem że 1,026 to 35‰ Pozwolę sobie przytoczyć: Wynika z tego że temperatura jest dość ważnym elementem pomiarowym.
-
Ja osobiście chcę utrzymywać 1,026 (35‰), rozumiem że wodą z osmozy mogę również kalibrować ? (musi pokazać minimalnie poniżej 1,000)?. Jestem w trakcie testu sprawdzania wyników jeszcze raz w temperaturze pokojowej, lodówka oraz cieplejsze pomieszczenie.
-
Oczywiste jest to że nie ma co się opierać na wyniku, bo wiadomo że ten wynik to jest przybliżony +/-. Zrobię tak jak mówiłem i dam zaraz znać.
-
Sprawdziłem temperaturę w lodówce i wynosi ona dokładnie 11*C. A producent podaje ''Kompensacja temperatury: pomiędzy 10º – 30º (automatyczna)'' więc może stąd ten wynik. Dla sprawdzenia położę jeszcze Refraktometr w cieplejszym pomieszczeniu i sprawdzę, dodam też że wczoraj włożyłem refraktometr do lodówki na jakieś 5-10 minut po wyjęciu było czuć że jest zimny i wynik wyszedł identyczny jak w temperaturze pokojowej. Nie wiem o co tu chodzi.
-
A czy ma to jakieś znaczenie że Refraktometr z ATC, patrząc przez oczko ma napisane na dole 20*C ? Teraz ponowiłem test pomiaru i wsadziłem Refraktometr do lodówki na około 1h i wynik wyszedł mocno zaniżony niż w temperaturze pokojowej. A przecież ATC to Automatyczna Kompensacja Temperatury, więc temperatura otoczenia w jakiej dokonuje pomiar nie ma znaczenia co do wyniku, dobrze rozumie ?
-
Cześć. Zakupiłem sobie http://bluetreasure....y/refraktometr/ , i mam parę pytań w tej sprawie. Po czym poznać że refraktometr ma ATC ? producent podaje że ma, ale jakiś znak szczególny musi być. Gdy mierzę temperaturę w pokoju i włożę refraktometr do lodówki aby schłodzić jego temperaturę wraz z wodą to wyniki wychodzą identyczne. Jak odczytywać z niego pomiar ? (gdy patrzę przez soczewkę to mam pokazane na dole 20*C, po prawej ‰, po lewej 1.000 itd.) Czy muszę wiedzieć o czymś o czym nie wiem ? . Pozdrawiam !!! Bardzo proszę żebyś używał opcji "Usuń formatowanie" w przypadku kiedy kopiujesz i powielasz posty z innych for.
-
Cześć Chłopaki, mam ciągły problem z zapowietrzającą się tubą filtra DI. Mam dwa korpusy z żywicą i ten ostatni ciągle się zapowietrza, wystarczy że delikatnie musnę wężyk wylotowy i od razu słychać zassanie powietrza no i wtedy to już tak jak widać na zdjęciu. Przy każdym używaniu filtra muszę popuszczać korpus aby się odpowietrzył