Skocz do zawartości

pilomatt

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez pilomatt


  1. Miernik TDS posiadam, mam dwie tuby z żywicą obok siebie. Po zywicy TDS pokazuje mi 000. Ale mam ciągle problem z glonami ;/... Obstawiam wodę bo nie jest najlepsza u mnie. Wiadomo jakieś zanieczyszczenia zostają. Temat założyłem po to aby dowiedzieć się czy ktoś z was ma np 5 litrów żywicy i czy to poprawiło wynik w waszym akwarium, ale z tego co widzę to każdy ma 1-2 litry. Nie wiem gdzie szukać problemu.


  2. Cześć. Chciałbym dowiedzieć się od Was forumowicze jakie posiadacie przy filtrze Osmozy tuby od żywicy ? Ja posiadam 2 tuby i mam około 2 litrów żywicy. Czy waszym zdaniem to nie za mało ? Ile poleciacie +/- tej żywicy? Jakiej wielkości tuby ?. Dodam że mam ciągle problem z zapowietrzaniem. Po membranie pokazuje mi 002-003, po żywicy 000.


  3. A jaką masz temperaturę otoczenia w czasie pomiaru? Jaka jest temperatura wody na refraktometrze? Dlaczego po nałożeniu kropli wody na pryzmat należy poczekać przed odczytem?

    Temperatura otoczenia to 23*C, temperatura wody na refraku to 25*C ponieważ tyle trzymam w akwarium. Masz rację, trzeba odczekać aby temperatura wody wyrównała się z temperaturą refraktometru który ma temperature pomieszczenia w którym się znajduje.


  4. Patrzę ponieważ wiem że 1,026 to 35‰

    Pozwolę sobie przytoczyć:

    Optyczne refraktometry używają linearnej automatycznej kompensacji temperatury, dzięki której osiągają pomyślnie dokładnych wyników, we wskazywanym zakresie temperatur więc nie trzeba doliczać żadnych wartości korekcyjnych. Niemniej jest prawdą, że im bardziej temperatura zbliża się do granicy określonego zakresu temperatur, tym mniej dokładnych wyników linearna kompensacja osiąga. Jeżeli jest to możliwe, polecamy prowadzić pomiary w stałych warunkach temperaturowych, kiedy tak optyczny refraktometr jak również badana ciecz będą przez wystarczająco długi czas w środowisku o jednakowej temperaturze (najlepiej około 20 °C).

    Wynika z tego że temperatura jest dość ważnym elementem pomiarowym.


  5. Przy jeden 1,024 moze byc problem z utrzymaniem wlasciwych poziomow Ca,Mg, Kh dla dosyc sporej grupy korali.

    Co do dokladnosci urzadznia, najlepiej powrownac u kolegi co ma inny refraktormetr na tej samej wodzie.

    Ja osobiście chcę utrzymywać 1,026 (35), rozumiem że wodą z osmozy mogę również kalibrować ? (musi pokazać minimalnie poniżej 1,000)?. Jestem w trakcie testu sprawdzania wyników jeszcze raz w temperaturze pokojowej, lodówka oraz cieplejsze pomieszczenie.


  6. Sprawdziłem temperaturę w lodówce i wynosi ona dokładnie 11*C. A producent podaje ''Kompensacja temperatury: pomiędzy 10º – 30º (automatyczna)'' więc może stąd ten wynik. Dla sprawdzenia położę jeszcze Refraktometr w cieplejszym pomieszczeniu i sprawdzę, dodam też że wczoraj włożyłem refraktometr do lodówki na jakieś 5-10 minut po wyjęciu było czuć że jest zimny i wynik wyszedł identyczny jak w temperaturze pokojowej. Nie wiem o co tu chodzi.


  7. A czy ma to jakieś znaczenie że Refraktometr z ATC, patrząc przez oczko ma napisane na dole 20*C ? Teraz ponowiłem test pomiaru i wsadziłem Refraktometr do lodówki na około 1h i wynik wyszedł mocno zaniżony niż w temperaturze pokojowej. A przecież ATC to Automatyczna Kompensacja Temperatury, więc temperatura otoczenia w jakiej dokonuje pomiar nie ma znaczenia co do wyniku, dobrze rozumie ?


  8. Cześć. Zakupiłem sobie http://bluetreasure....y/refraktometr/ , i mam parę pytań w tej sprawie. Po czym poznać że refraktometr ma ATC ? producent podaje że ma, ale jakiś znak szczególny musi być. Gdy mierzę temperaturę w pokoju i włożę refraktometr do lodówki aby schłodzić jego temperaturę wraz z wodą to wyniki wychodzą identyczne. Jak odczytywać z niego pomiar ? (gdy patrzę przez soczewkę to mam pokazane na dole 20*C, po prawej ‰, po lewej 1.000 itd.) Czy muszę wiedzieć o czymś o czym nie wiem ? icon_e_biggrin.gif. Pozdrawiam !!!

    Bardzo proszę żebyś używał opcji "Usuń formatowanie" w przypadku kiedy kopiujesz i powielasz posty z innych for.


  9. Cześć Chłopaki, mam ciągły problem z zapowietrzającą się tubą filtra DI. Mam dwa korpusy z żywicą i ten ostatni ciągle się zapowietrza, wystarczy że delikatnie musnę wężyk wylotowy i od razu słychać zassanie powietrza no i wtedy to już tak jak widać na zdjęciu. Przy każdym używaniu filtra muszę popuszczać korpus aby się odpowietrzył

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.