Jump to content

laku

Klubowicz
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by laku

 1. Zastanawiam się nad wyborem pompy cyrkulacyjnej póki co oglądam Jebao/Jecod SW-8 czy może AQUA NOVA NWM-8000 czy może szukać Jebao RW zamiast SW. Ktoś wie czym się różnią i co najlepiej wybrać do akwarium 90x60x50 teraz mam jedną pompę JVP 102 i Aquela 2500 jest zdecydowanie za słabo.
 2. laku

  Korona na akwarium

  Ja użyłem paneli ściennych PCV do środka kątowniki i całość wyszła dość ładnie.Światło nie przebija.
 3. Do akwarium doszła nowa lampa Zetlight Qmaven w wersji 230 W obecnie podkręcona do 130 W, więc póki co dość duży zapas. A całość prezentuje się mniej więcej tak.
 4. Male pytanie potrzebuję do lampy LED dołożyć T5 dokładał ktoś jak z montażem odbłyśniki konieczne, jakie efekty i wygląd zbiornika?Lampę którą posiadam to TMC V2 iLumen Air 600, obecnie mam zbiornik 90x60x50 i obecnie lampa ustawiona na moc maksymalną świeci bardzo biało, myślę o dołożeniu 2x39W.
 5. Akwarium wystartowało i właśnie skończyło miesiąc. Póki co zielono w środku.
 6. Mój wybór też padł również na Zetlighta do tego dostępny na allegro w ratach 0 procent Co do kolosa jak zalewam wodą to faktycznie jest kolos!
 7. Mam ten sam dylemat co ty. Na allegro widziałem jeszcze Zetlighta model 6600 -200 W i 6800 - 230 W. Mam podobny zbiornik tylko wyższy bo 60 cm i skłaniam się raczej na ten model 6800. Ile ludzi tyle opinii. Do tej pory w małym miałem model TMC V2 i też był super, a te wszystkie lampy praktycznie są bardzo podobne do siebie.
 8. Ha ha skała klejona CX5 nie zaryzykowałbym sztuki budowlanej bo faktycznie jakby j..ło to koniec. Obecnie schnie. Co do CX5 faktycznie szybko twardnieje.
 9. Zdjęcia nie są modyfikowane wymiary są takie jak napisałem.
 10. Sump taki kupiłem więc taki mam. Ale fakt też się nad tym zastanawiałem. Jedna ta najszersza przegródka ma być na refugium do tego dolewka wody pozostałe na media filtracyjne w zależności od potrzeb. Szybki59 dziękuję za konstruktywną krytykę. Faktycznie 6 kawałków to 25 kg.
 11. Po namowach żony i moich nerwach na zbyt ciasne akwarium przyszedł czas na zwiększenie . Moje 96 litrów jest ładne jednak no cóż chciałbym spróbować czegoś nowego.Wybór padł na używany zbiorniczek 90x50x60 wysoki wraz z sumpem. Przednia szyba i prawy bok opti. Sumpik o wymiarach 80x40x45 a całość zrobiona w erybce i umieszczona na aluminiowym stelażu. Początkowe obawy, że zbiornik może być zbyt wysoki minęły. No może poza tym, że muszę ogarniać go po drabinie bo mam za krótkie ręce. Po przewiezieniu i ustawieniu tego ustrojstwa w domu, przyszedł czas na aranżację. Tym razem staruję na suchej skale Marco Rocks, do środka trafiło 25 kg. Za obieg będzie odpowiadała pompa Jebao/Jecod DCS-3000 a cyrulację będzie tworzył falownik JVP 102 5000ll/h. Póki co tyle ze sprzętu czekam na sprzedaż małego akwarium a wtedy dojdzie odpieniacz i lampa. Co do lampy prawdopodobnie będzie to wypróbowany model TMC tylko o mocy 215 W led. Póki co skała schnie poklejona CX -5 i w czwartek będzie wielkie lanie wody.
 12. Witam wszystkich stoję przed wyborem odpieniacza do 300 litrów plus około 80 w sumpie. Ma ktoś odpieniacz TMC Reef Skim DC 500 bo cena dość ciekawa i niby dedykowany do 500 litrów czy dopłacić i kupić Deltec SC 1456. Różnica jest około 300 złotych warto dopłacać? Może ktoś korzysta z przedstawionych odpieniaczy ewentualnie może coś polecić do około 400 litrów, planowana obsada SPS i LPS.
 13. Rozwój akwarium dobiegł końca. Nowe 300 litrów już czeka. Niestety kto raz zacznie na jednym akwarium nie skończy. To taki pozytywny nałóg
 14. Lampa chodzi już u mnie dłuższy czas. Jestem zadowolony a nawet bardzo zadowolony. Wszystko rośnie ładnie. Mocy jest w sam raz. Tylko trzeba na spokojnie podchodzić do mocy pisanej przez producenta bo podana moc jest przy pełnym podkręceniu wszystkich kanałów czyli biały niebieski i czerwony. W praktyce czerwony mam zmniejszony na minimum i dodane więcej niebieskiego.
 15. Na pilocie masz guzik C/F/W każde naciśnięcie spowoduje wyświetlenie najpierw C- temperatura lampy w stopniach celcjusza, F- temperatura w Farenhajtach, W- moc lampy w Watach.
 16. A niedziękuję ha ha......Tylko niestety już za małe.
 17. Automatyczna dolewka sprawuje się prawie rewelacyjnie. Prawie znaczy, z małym ale..... jest dolewką typowo do sumpa. Pływak zamontowany w akwarium na stałe stał się ulubionym miejscem mojego jeżowca i ślimaków które wchodząc na niego powodowały wlewanie całej wody z pojemnika na dolewkę, nie powodowało to przelania ale sprawiały, że do akwarium wlewało się naraz około 7-8 litrów wody. Problem wyeliminowałem poprzez podłączenie czujnika dolewki do zegara czasowego który uruchamia się 4 razy na dobę. W tak małym akwarium nie ma aż tak dużego parowania więc wystarczy. Myślę, że w 50 litrach sprawdzi się tak samo. Chyba że zakupisz dolewkę Tunze tam jest inny rodzaj czujnika.
 18. Co do zmiany tła to się nie zastanawiałem. Rozważałem niebieskie i czarne tło wygrało niebieskie. Czarne może w następnym większym baniaczku.
 19. Glony wapienne są na tylnej szybie, przód i boki staram się czyścic na bieżąco.
 20. laku

  Którą lampę wybrać

  Mam akwarium 60x40x40 i lampę o mocy 96W więc myślę,że te 28 W to raczej żart. Obecnie lampa ustawiona jest na około 60 W. Pamiętaj też, że apetyt rośnie w miarę jedzenie i nie wolno moim zdaniem kupować lampy pod miękkie bo gwarantuje, że za pół roku będziesz chciał coś z LPS czy SPS w akwarium. A wtedy światła będzie zdecydowanie za mało.
 21. Lampę mam od dłuższego czasu i powiem tak: jak dla mnie rewelacja, lampa przede wszystkim nie podnosi w przeciwieństwie do T5 temperatury wody w akwarium, kolorki rewelacja.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.