Skocz do zawartości

Maikimaik

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Gdańsk

Ostatnie wizyty

506 wyświetleń profilu
  • fOe

  1. Witam, nabyłem taką o to krewetkę pistoletową jako towarzysza dla babki symbiotycznej jednak ona zamiast kopać w piasku to siedzi schowana w jednym miejscu w skale pośrodku zbiornika. Trwa to już ponad tydzień. Czy ktoś jest w stanie zidentyfikować czy to jest krewetka symbiotyczna ? Jest szansa, że wyjdzie z czasem z tej skały ?
  2. Jak masz możliwość to dołóż na kilka dni drugą kaskadę albo jakiś dowolny filtr nawet ze słodkowodnego wypełniony watą, gąbka+wata, fizelina, włóknina itp. to szybciej pozbędziesz się tych zanieczyszczeń. Docelowo jednak w swojej kaskadzie warto żebyś miał jakąś filtrację mechaniczną na stałe. Najprościej tak jak pisze Aquaman .
  3. 1 stycznia zalałem zbiornik 85l na syntetycznej skale AF + 4,5 kg żywego piasku + 2kg kulek Maxpect Nano w panelu. Dodałem na start pół krewetki oraz po dwóch tygodniach po ampułce Probidio Biodigest i Probidio Bioptim. Codziennie leję kroplę AF Bio S. Światło palę na max, odpieniacz na full, brak jakichkolwiek glonów, okrzemek, nawet szyby są czyste. Ostatnie dwa dni test No2 pokazał około 1.5 czyli prawdopodobnie mam szczyt azotynów i za kilka dni No2 zacznie spadać. Martwi mnie to że nie mam żadnych żródeł amoniaku i bakterie które przerobiły już Amoniak oraz te które przerobią No2 padną z głodu i kiedy zaczną wpuszczać jakieś życie to cykl azotowy zacznie się od nowa. W związku z tym mam pytanie co dalej robić. Pozdrawiam.
  4. Dziś skończę przeróbkę RM wg. Twojego pomysłu. Pozostalo mi wklejenie przegrody podwyższającej poziom wody w ostatniej przegrodzie, w tej chwili prowizorycznie zatkałem orginalne otwory po patykach, a jednym z nich wypuściłem wężyk. Na duży plus zgodnie z Twoim opisem: -Hydor 135.35 pieni zdecydowanie lepiej i jest w końcu możliwość płynnej regulacji piany, co na orginalnym odpieniaczu niestety nie do końca mi się udawało. -stały poziom wody w 1 i 2 komorze. -brak szumu przelewającej się wody w 1 komorze. -dodatkowa cyrkulacja, myślę że będę mógł śmiało zrezygnować z jednego falownika. Niestety są też minusy: -Hydor wchodzi u mnie dość ciasno i słychać buczenie pompy, może się dotrze trochę. No i trochę mnie niepokoi Twój zapowiadany test Hydora, czekam z niecierpliwością.
  5. Przeczytałem od deski do deski z wypiekami na twarzy, szacun A gdzie umieściłeś grzałkę ? A co z grzebieniem w 1 komorze ? Mam też chyba pozostałości ze słodkowodnego bo brakuje mi w tym wszystkim jakiegoś filtra mechanicznego który zatrzymałby jakieś zanieczyszczenia stałe z głównego zbiornika, chyba że faktycznie opadają one na dno w panelu.
  6. 1) Chodzi mi to ile gotową solankę można przetrzymywać i czy w tym czasie musi być mieszana... 2) Np. żeby sprawdzić przetrzymywaną solankę. Ale to pewnie odpada bo przeważnie jest kalbrowany roztworem soli, 3) Inaczej...czy syf wyrzucany przez odpieniacz jest słony ?
  7. Witam, mam parę pytań odnośnie solanki: 1) Ile można trzymać solankę do podmian i czy musi być ona cały czas mieszana ? 2) Czy solankę można mierzyć miernikiem TDS ? 3) Czy brudną wodę z odpieniacza uzupełniać czystą RO czy solanką ? 4) Czy wahanie zasolenia od 1,023 do 1,024 to stosunkowo dużo ?
  8. 8x80=640wat x12 godzin x 30dni daje nam 230kw x 0,62zł za kw daje nam niecałe 150PLN Więc wychodzi na to że gdybyś nawet calkiem wyłączył oświetlenie to nie jesteś w stanie tyle zaoszczędzić. Teraz dolicz do tego energię pobieraną przez ledy, policz po ilu latach zwróci Ci się kupno Led i okaże się pewnie wtedy pierwsze ledy zaczną już siadać... Nic nie mam do ledów, ale nie ma co twierdzić, że to aż taki zloty interes jeśli chodzi o oszczędność energi.
  9. To mnie pocieszyliście Pół nocy przez to nie spałem. TDS już zamówiłem, filtrem zajmę się wieczorem, też wydaje mi się że to nie dociśnięta membrama i woda ze ścieku przedostaje się do wypływu czystej. Filtr był nowy, ona wchodziła bardzo ciasno i myślałem że dociśnie ją nakrętka obudowy membramy. A co z żywicą ? Pewnie do wymiany ?
  10. Witam, Tydzień temu zalałem Reefmaxa, w srodku 9kg żywego piachu, sól IO, z życia parę Asterin, dużo małych rurówek, dwie Apitasie i jakieś małe czarne robaczki. Trochę zdziwiony szybkością uzyskiwania wody na dolewki sprawdziłem dziś osmozę i okazało się, że uzyskuję 1litr wody w 1,5 minuty a ilość ścieku jest równa ilości uzyskanej czystej wody, czyli lipa niestety. Chciałbym zapytać co teraz najlepiej zrobić ? Restartu wolałbym uniknąć. Czy jeśli po doprowadzeniu osmozy do porządku wykonałbym 10? 20? podmian po 10litrów odstaną solanką to wystarczy ?
  11. Jeśli programowanie świetlówek działa, diody na panelu zapalaja się i gasną, a świecą się cały czas świetlówki to siadły triaki na płytce sterującej. Jeśli czujesz się na siłach ją wymienić to mam taką sprawną płytkę. Miałem ten sam problem i serwis przysłal mi nową, a ja w tej starej wymieniłem triaki i zalega. Jak chcesz to napisz PW. Możesz też sam je wymienić lub poprosić kogoś.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.