Jump to content

brdow20009

Klubowicz
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Częstochowa

Recent Profile Visitors

308 profile views
 1. Testów nie sprawdzałem zamówiłem od jednej osoby i nie przyszły do tej pory dzwoniłem do tego kolesia co kupiłem i nie odbiera ode mnie tel . Teraz po nowym roku będę kupował wszystko to co jest mi potrzebne. Sól była brana z wiaderka takiego wielkiego na pewno nie dostałem kuchennej ani nie przemysłowej gdyż zasolenie patrzałem i było ok. Tak jak pisałem wyżej po nowym roku kupuje rzeczy które mi będą potrzebne i się biorę za akwarium nie miałem teraz czasu żeby coś robić itp w nim gdyż musiałem się opiekować chorą żoną i nie było czasu żeby czytać jeszcze więcej. Akwarium zostało zalane 06.10.2014r Zobaczymy co będzie na pewno teraz zacznę więcej czytać. Tylko jeśli by woda była zła to by korale nie rosły a rosną.
 2. O to chodzi że wody nie podmieniam teraz już ohohoh nie podmieniam i jest tych glonów co raz więcej teraz zrobiły się więcej takich jak by czerwonych glonów.
 3. Sól kupowałem we woreczku nie było nazwy , woreczek był przezroczysty taki jak się przewozi ryby. Coś mi się wydaje że to wina filtra Ro bo dawałem wodę bez DI i tak samo może być wina soli.
 4. Powiem tak testów jak na razie nie robię dopiero testy zrobię po świętach gdyż wpadnie parę złotych ale do rzeczy najbardziej chodzi mi o te zielone glony jest ich coraz więcej druga sprawa pokazują się takie czerwone glony też ich się robi coraz więcej a trzecia sprawa jest taka że jest pełno takich jak by bąbelki wszędzie te bąbelki są. A jeszcze jedna rzecz dwa tygodnie temu wlałem samą wodę RO bez DI czy to może być od tego wlałem samą RO bo filtr DI mi się rozwalił. Zastanawiam się też czy nie kupić takiego filtra czy on może być ?? Czy nie nadaje się do morskiego ?? http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarystyczna-ro4-demineralizator-i4882485566.html
 5. Panowie i Panie chyba będzie mnie czekać restart gdyż glony zielone nie schodzą ani rusz. Nie robiłem przez 2tygodnie podmiany wody , święcę 11h oświetlenie niebieskie już się nie pali 24h tylko pali się 11h więcej się nie pali , testów nie robiłem i jak na razie nie zrobię gdyż nie pozwalają na to fundusze. Już nie wiem co robić mam czy mam robić restart wszystko na nowo wypukać itp i na nowo akwarium zalać co sądzicie ??
 6. A ja bym powiedział że za dużo świecisz światła i dla tego tak jest druga sprawa napisałeś że nie świeciłeś przez 3dni światła i myślisz że przez te 3dni uzyskasz efekt to musi trochę potrwać. U syna teraz w solance jest za dużo glonów zielonych i też właśnie ograniczyłem oświetlenie i zobaczymy co będzie dalej wiem jedno że teraz więcej się pokazuje różowych glonów . W solance trzeba mieć cierpliwość i tutaj mnie tego bardziej nauczono.
 7. Do baniaka doszła dzisiaj Xenia i cladiella. Dałem je do akwarium i ładnie się napompowały tylko Xenia gdzieś taka opadła się zrobiła. Co do zielonych glonów znikają. Wszystkie korale dostałem od Pana Mark112 Jeszcze raz dziękuje mu za przywiezienie je do Częstochowy.
 8. Szczerzę już 2 tygodnie jak nie więcej nie wymieniam wody gdyż za bardzo nie mam czasu ślimak teraz jest drugi i niech sobie siedzą tam i działają już akwarium nie jest tak zielone jak było .
 9. Woda wlana była na samym początku z działającego zbiornika. Teraz jeśli woda wyparuje to automatycznie się dolewa + co dwa tygodnie robię podmianę wody.
 10. Dzisiaj zrobiłem automatyczną dolewkę wody żeby tak się nie bawić to sobie zrobiłem zobaczymy co z tego wyjdzie.
 11. Dzisiaj do akwarium doszedł ślimaczek jeden hydrometr już został kupiono 1,024 zasolenie dzisiaj patrzałem.
 12. W baniaku już są 4 albo 5 rozgwiazd i jeden ślimak nie znam dokładnej nazwy jego.
 13. Jutro pojadę ze słoikiem do sklepu i może zrobią mi testy i dopiero po testach będę dawał ekipę sprzątającą. Jeden ślimak i z 4 albo 5sztuk rozgwiazd żyją .
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.