Skocz do zawartości

pinki

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    877
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez pinki


  1. W morskim siedzę już ładnych kilka lat i myślałem że wiem sporo na ten temat jednak życie to zweryfikowało.

    Od pewnego czasu obserwuje wzrost kh, akwarium prowadzone na soli af reef Salt, kh utrzymywałem na poziomie  8,0, do tego balling. Wszystko stabilne ładnie się kręci jednak od około 2 miesięcy obserwuje stały sukcesywny wzrost kh.  Korekta kh polegała na zmniejszaniu dozowania kh w ballingu. Od około 2 tygodni pompa z kh ballingiem jest wyłączona a kh dalej rośnie. Obecnie dojechałem do kh na poziomie 12. Jednocześnie poszukiwanie przyczyny wzrostu kh. Ku mojemu zdziwieniu pomiar kh na nowej solance wskazuje 12,8. I tu okazuje się że filtry były wymienione jakieś 2 miesiące temu, membrana jakieś 8-9 miesięcy temu ale żywicę hmmm bardzo dawno temu. Więc odcinam żywicę, produkuje troszkę wody i robię nowa solankę ponownie test kh. Tym razem wynik 8.0. czyli okazuje się że zużyta żywica może podbijać kh. Jestem ciekawy waszych opinii na ten temat, bo ja nigdzie wcześniej nie trafiłem na podobny problem.

     


  2. 2 godziny temu, lukas79 napisał:

    ja kupując przejrzałem sporo w necie na jego temat

    i wszelkie znaki na niebie wskazują, że on dzieli się tak, jak eupchyllie na główki i je się odcina 

    tu masz dość fajny filmik

     

    Dziękuję, sporo się wyjaśniło.


  3. 13 minut temu, Alcoholik napisał:

    Którędy ci ucieka? Cofa się do tyłu i tyłem wychodzi? Czy przodem, jeśli przodem to zaczęło mu się nie podobać miejsce, może coś zmieniłeś w ostatnim czasie oświetlenie itd?

    Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
     

    Ucieka przodem, pompuje się na maxa czyli noga robi się krótsza i poszedł z prądem wody. Natomiast jak go złapię to wystarczy go lekko wsadzić do rurki aby dalej sam już się wciągnął. Nie robiłem żadnych zmian w akwarium. Parametry też stabilne.


  4. Od jakiegoś czasu mam problem z szorstnikiem uciekającym ze swojej rurki. W ostatnim czasie było ich co najmniej kilka. Za każdym razem wsadzam go ponownie do rurki. Szorstnika mam od około roku i wcześniej nie opuszczał swojej rurki.

    Szorstnik ma dobry dostęp do jedzenia oraz stoi w umiarkowanym przepływie wody. Z rurki wychodzi kiedy napompuje się na maxa. 

    Może macie jakiś sposób aby zatrzymać szorstnika przed wychodzeniem z rurki.

    IMG_20210629_102534_resize_61.jpg


  5. 25 minut temu, sumka33 napisał:

    Obiema rękami podpisuje się pod postem Igora. Tak niska siarka najczęściej występuje w zbiornikach bez podmian. Aż ciekaw jestem czy kolega  nie ma przypadkiem problemów z STN lub RTN spsów. Siarczan sodu i kalkulator w dłoń i robić korektę. 

    Podmiany są regularne co tydzień. Ale macie rację zrobię korektę z siarką.


  6. 1 minutę temu, katani napisał:

    Musisz przede wszystkim podnieść zasolenie bo 32 ppt to trochę mało. Reszta parametrów jest w miarę ok. żelazo możesz ciut mniej dozować to samo zjedzie. Ale ten poziom nikomu raczej nie szkodzi. Fosfor masz ciut wysoko, ale to zależy jakie korale trzymasz w akwarium. Dla LPS idealnie. Dla SPS mogłoby być ciut niżej. Ciut więcej jodu dozować i potasu dozować.

    Z ciekawości jakiej soli używasz? Bo ostatnio wszystkim, którzy jadą na AF reef/probiotic wychodzi bardzo niska siarka. U ciebie też jest niska.

    Jadę na soli aquaforest reef Salt. Co do kondycji lps nie mam zastrzeżeń ale z sps jest problem. Jod dozuje  dodatkowo, jak widać będę musiał zwiększyć dawkę. Zastanawiam się czy ten poziom cynku i fosforu nie wpływa właśnie negatywnie na sps.


  7. Miałem podobny problem. Sps-y zgubił tkankę w kilka dni. Kiedyś prowadziłem zbiornik na zeo, od ponad roku na aquaforest. Robiąc porządek w szafce znalazłem po poprzedniej metodzie preparaty sponge power oraz b-balance. Postanowiłem więc je wykorzystać, i właśnie od ich podania posypała się tkanka na sps. Ucierpiały tylko sps-y.

    Podejrzewam że te preparaty z metodą probiotyczną nie grają.


  8. Lime skabre tą ze zdjęcia chelmon zjadł 3 dnia. Trwało to może z 10 minut. I zostały same muszle. Więc wyprawę ma. A tymi małżami jakoś szczególnie zainteresowany nie jest. Szorstnika nie zaryzykuję po tym jak zjadł wszystko aipstazje.

    PSX_20180201_211604.jpg


  9. Tubka to jeden z łatwiejszych NP. 

    Jeśli ma możliwość to zje całkiem sporo. Ja osobiście opylam ją wieczorem artemią lub solowcem że dwa razy w tygodniu dodaje plankton czerwony. Nie karmię bezpośrednio każdej mordki tylko opylam całość. Krewetki i Chelmon to norma że wyjadają z polipów. Metoda prosta i skuteczna bo tubka ma przyrosty.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.