Jump to content

MaciOS

Klubowicz
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin

Recent Profile Visitors

213 profile views
 1. taka głębokość ograniczać mi już będzie przestrzeń w pokoju ;-) natomiast zgadzam się, że minimum przydałoby się 160cm długości żeby ewentualnie nie było problemu z upchnięciem T5 80W. racja, to będzie dobre minimum a największe jakie będę rozważał to 180x60/65x55/60 ... jeszcze do przemyślenia... ...żeby nie zakładać nowego tematu: moc pomy i przeloty: ( planuję pompę MAXSPECT JUMP DC) tylko nie wiem czy wystarczy wydajność 6000/8000 l/h i przeloty 32 i 26 mm czy lepiej 10000/12000 l/h i przeloty 40 i 32 mm ?? umiejscowienie komina (wewnętrzny): w rogu ( dobre dojście) czy po środku (lepiej pod względem cyrkulacji?) ?? stelaż pod zabudowę: spawany: metalowy lub aluminiowy czy skręcany z aluminiowych profili konstrukcyjnych ???
 2. wnioskuję na razie, że 50cm głębokości może być za mało :-/ 160cm jeszcze przed włącznik wejdzie ;-) [ nawet słupek można lekko przesunąć ]. Planowałem właśnie T5 80W ( korale raczej miękkie + lps na początek ) + 'korona' żeby nie popłynąć za mocno z ogrzewaniem jak w akwarium otwartym.. zresztą stylistycznie też powinno pasować ;-) 180x60x55h - idealne w to miejsce... nie wykluczone chociaż łatwo nie będzie ;-)
 3. WITAM Minął już rok po przeprowadzce na nowe mieszkanie i czas najwyższy na powrót do akwarystyki :-) Dzisiaj trochę pogłówkowałem i znalazłem odpowiednie miejsce na swój nowy zbiornik, najważniejsze że żona zaakceptowała ;-) [ widziała że kiedyś nadejdzie ten dzień w którym będzie musiała się z tym zmierzyć ;-) ] ...więc taka oto komoda o długości 180cm: ...pójdzie w inne miejsce: ... taka mała symulacja [ wspomogłem się krzesłami ;-) ] nasze wnioski: przy 150x60x50 nic nie trzeba przerabiać i nawet jakaś donica z kwiatem wejdzie przy progu wejściowym do salonu, przy 180x50x50 trzeba przesunąć włącznik światła na korytarz. ( pozostaje jeszcze kwestia oświetlenia, filtracji, cyrkulacji itp ) Pewnie niektórzy napiszą żeby robić 180x60x50 (55) ale boję się już trochę wagi tego litrażu ( podłoga: deska sosonowa na legarach ) obsada: 'standard' z "żółtkiem" i Paracanthurus Hepatus jako największą rybą + stado Anthiasów stąd też trochę dylemat z długością akwarium. Wszelkie porady mile widziane :-)
 4. prawdopodobnie tak będzie ;-) na razie wykorzystam to co mam ;-) wiem :-) na razie chcę wykorzystać tą lampę DIY T5 4x80W, SPS na razie nie planuję więc imho te 320W chyba nie będzie aż takie złe na początek ;-) ...jest jeszcze miejsce na dodatkowe świetlówki i dodatkowo są diody LED ;-) dobra podpowiedź, pomyślę nad tym, może trochę światła stracę ale wyciągniecie takiej płyty i oczyszczenie co jakiś czas jest zdecydowanie mniej problemowe niż czyszczenie rur i odbłyśników ;-) dzięki i pozdrawiam :-) szkoda, że nie miałem okazji zobaczyć. dzięki! przemyślę sprawę ale do 22 to nie wiem czy się wyrobię, gdyż dzisiaj dopiero ruszyłem baniak z miejsca i zabrałem się za jego ustawienie i zmianę zagospodarowania ściany ;-) 30 lat tam mieszkałem i być może jeszcze tam wrócę :-) dzięki i pozdrawiam. EDIT: Dzisiaj...a w zasadzie wczoraj ;-) ustawiłem baniak już w docelowym miejscu ( właściwie to został trochę odsunięty od rogu pokoju tak żeby mieć swobodny dostęp do komina), przemyślałem również kilka innych kwestii... m.in. żeby umiejscowić sump'a na podłodze ( z racji niskiego stelaża ) dzięki czemu miałbym większą swobodę ruchu w zbiorniku technicznym oraz mniejszą masę całego zestawu utrzymywanego na 6 nóżkach w postaci śrub wkręconych w podstawę stelaża. Po zdjęciu drewnianej płyty z podstawy stelaża okazało się, że pomysłu niestety zrealizować się nie da ;-) Stelaż to mam naprawdę pancerny, sami zobaczcie ;-) ...po tym stwierdziłem, że 10-cio kilowa, drewniana korona też nie będzie mi przeszkadzać ;-) Zastanawiam się czy lampę DIY oprzeć na koronie ( tak byłoby najprościej) czy podwiesić na uchwytach przymocowanych do ściany. no i ostatnia sprawa to tło...obecnie mam dobrze przyklejoną czarna folię i dylemat czy zostawić czy zmienić... na pewno nie zamieniłbym na jasno-niebieską bo czarna mi się bardziej podoba...ale ideałem byłby kolor ciemno-niebieski, granatowy, który kojarzy mi się z głębia oceanu ;-) Był pomysł pomalowania ściany za akwarium na taki kolor ale niestety odpada bo w kominie mam 2 otwory i wylot wody z sump'a idzie wężem na przeciwna stronę więc byłoby go widać ;-) Fajną sprawą byłaby jakaś płyta PCV za ścianą akwarium ale wtedy nie najdzie mi korona :-/ ...i fotka ze smartfon'a na zakończenie prac ;-) [ może się wydawać że mało światła bo oświetlenie tylko 2x80W T5 i maksymalne przyciemnienie w ustawieniach aparatu żeby nie prześwietlić skał ;-) ]
 5. ok zdjęcia poprawione :-) ...brałem też pod uwagę 2x rw8 ( pewnie by wystarczyło ) ale pomyślałem, że może lepiej będzie kupić na start jedną rw15, zobaczyć jak buja wodą i najwyżej dołożyć później drugą ;-) ...i tak zanim mi akwarium dojrzeje to trochę czasu minie ;-)
 6. faktycznie nie widać :-/ poprawię później jak wrócę z pracy ;-)
 7. WITAM ...i przyszedł w końcu czas by rozpocząć swoją przygodę z akwarium morskim ;-) Opis sprzętu: Szkło 150 x 60 x 55 cm. ( przód, prawy bok, dno i wzmocnienia Optiwhite ) Szyby klejone bezbarwnym klejem bez fugi oraz szlifowane trapezowo. Komin na tylnej ścianie z lewej strony. Curkulacja: Jebao WAVE MAKER RW-15 x2 Sump: w trakcie Obieg: Pompa New Jet NJ 4500 Szafka: stelaż z profili stalowych obity płytą meblową w kolorze wenge, regulowane nóżki + korona. Oświetlenie: Lampa DIY 4xT5-80wat + około 40 wat diody cree + oświetlenie nocne - jedna dioda cree. Filtracja: Odpieniacz DIY „Mini Bubble King 200” by Sebastek , pompa Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040 martwa skała - 40 kg suchy piasek koralowy Akwarium jeszcze w trakcie tworzenia ale kilka fotek sobie pozwolę wrzucić ;-) u poprzedniego właściciela: u mnie w domu :-) test oświetlenia - sprawne :-) moja ulubiona skała o masie 10kg ;-) + cała reszta skał jeszcze przed włożeniem do akwarium: i już po włożeniu, jak na pierwsze ustawienie nawet mi się podoba :-) choć jeszcze pewnie lekko pokombinuje z ustawieniem ;-) oświetlenie robi robotę :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.