Ugly kid
Klubowicz-
Liczba zawartości
19 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez Ugly kid
-
27.03.2015 Aktualne foto, doszło jeszcze Briareum, jak zbic to NO3 z 20 do np. 5? Mierzone Salifertem. Ph ok 7,8 też troszkę małe. Jak sobie poradziliście z tym NO3? Kh -10. w
-
Jak dotąd nie miałem większych plag, doszedł ukwiał, grzybek aoraz tubastrea. Ukwial wedrowal sobie troche po aqua jak na razie znalazl sobie juz chyba sobie miejsce. Mają 3 dni u mnie w aqua. Dokarmiam solowcem. Troche sie nie moge uporac z ph oraz no3. Ph na poziomie 7.8 , NO3 20-25. Jest to młody baniaczek więc zobaczymy . Korale ok, troszke zmarnal mi w kolorach lps na zdjeciu post wczesniej fot 2, ale to wina chyba No3. Ekipa sprzataąca działa i ma się dobrze. Krabik strzelił wylinke, krewetka już chyba ze dwie kiedy jest u mnie. Aktualna fotke baniaka dodam nastepnym postem. Ta troszka glonów zielonych znikla, zaopiekowal sie nia krabik noca. Skala sucha robi sie ciemniejsza, pokryta troszke brazem, pojawiaja sie algi fioletowe na skale zywej - leje purple up. Co dwa tyg bakterie prodibio. Przy karmieniu tubastrei moja krewetka nie opuszcza mnie, pomimo ze ja karmilem to podkrada tubastrei. I to tyle. Cdn.
-
witam po krótkiej przerwie. Jak na razie to wszystko ok. Oprócz ekipy czyszczącej doszły koralowce miękkie: Pachyclavularia violacea jest jeszcze szczepek zoanthusa, który się powiększa i jeszcze jeden, nazwy nie znam. Doszedł też LPS Acanthastrea echinata. Glonów zielonych minimalnie na skale żywej, skała martwa pokryła się troszkę lekko brązowym nalotem. A tak to jest ok.
-
-
Dzięki cygan. Ja mam w sumpie dwie komory, między nimi wąski przelew ok 1,5 - 2 cm. W pierwszej mam siporax, resztki suchej skały, odpiniacz. W drugiej to grzałka, ermometr i pompa obiegowa. Filtra mechanicznego w postaci fizeliny używam co jakiś czas zakładając go w tym przelewie. Czy siporax jest ok czy też lepiej jest użyć coś innego? Myślę właśnie nad tym, aby na spływie z aqua do sumpa dorobić małą komorę na jakiś filtr mechaniczny (fizelina, gąbka czy jak pisze cygan purigen) czy przy takim małym aqua potrzebny będzie filtr mechaniczny cały czas czy też używać gdy wwodzie będą pływały zanieczyszczenia. Odnośnie w aqua nic złego się nie dzieje. Zwierzątka żyją, mają się dobrze, krewetke dokarmiamy. Zauważyłem wczoraj na ściankach małe białe robaczki ok 1 mm chodzą sobie dość szybko. Poczytałem troche w necie i chyba to nic złego podobno jest to oznaka że aqua dojrzewa czy to prawda? Trochę kłopotu mamy z poziomem Ca i Mg. Mierzone zoolek więc co tych wyników sam nie wiem. Zakupie inny test sprawdze. W zoolek Ca wskazuje ok 280, Mg - ok 1500. Jak myślicie czy używać odpieniacza cały czas czy np wyłączyć na noc. Odpiniek wytrąca chyba trochę składników z wody ? W aqua skała żywa, sucha, krewetka,krabik,turbo,rozgwiazda piaskowa,rurówka,zywy piasek. Mało świece, ok 2 h białym, o 1 h niebieskim wiecej. Pozdrawiam.
-
Jestem nowicjuszem w tym temacie, przecieram szlaki, Dzięki wszystkim za info, biorę to wszystko pod uwagę. Przeglądając to forum wielu ludzi dość szybko też dawało ekipę sprzątającą. Co do podmianki, że tak szybko, sugeruje się na znajomym, który podmieniał i mało świecił. Teraz ma baniaczek też ok 60 L i całe to dojrzewanie przeszedł bez większych problemów. Startował tylko na martwej skale. W baniaczku ma piękne już korale, rybki i wszystko gra. Nie wiem dokładnie jak to jest z tym dojrzewaniem, ale u każdego będzie chyba przebiegać inaczej. Najważniejsze to chyba uzyskać stabilność w parametrach. Jeszcze raz dziękuję za wpisy i czekam na więcej. Co do parametrów mam za mało Ca ok 280-300, a więcej Mg ok 1440- 1500. Obecnie używam jak już wspomniałem wcześniej Reef Fusion 1 i 2 w związku z małym Ca. Podobno środek niezbędny w akwarystyce morskiej ? Miałem propozycję, aby zamiast Reef Fusion użyć PurpleUp, który byłby stabilniejszy na początek, qwspomagający wzrost alg wapiennych. Wzbogaca wode w wapń ,magnez ,stron ,jod oraz inne pierwiastki śladowe. Podnosi Ph wody. Obecnie nic złego w baniaku się nie dzieje dla "oka". Zwierzątka żyją, krewetke dokarmiamy mrożonką. Na skałach martwych pojawia się lekko brązowawy nalot. Temp 25 C, zasolenie 1,024, NO3 na poziomie 15, Ph 7,8, Kh 9-10. Dolewam swoje ro z di. Od samego początku sump z odpieniaczem. Mam jeszcze pyt co do sumpa- czy używacie w nim cały czas filtra mechanicznego ( np fizelina itp) czy co jakiś czas i w którym miejscu jest najlepiej zamontować taki filter - na spływie wody do sumpa z aqua czy za mediami, a pompą obiegową? Pozdrawiam wszystkich z solniczkami.
-
Zaczęliśmy używać Reef Fusion 1 , 2. Dzisiaj przybyli do aqua pierwsi mieszkańcy, poniżej ich fotki - ślimak turbo, krabik którego widzieliśmy ok 1 min i już znikł, kreweta, rurówka, mały miękas.
-
Nalot mam na żywej skale jakieś małe glony. Sucha skała nie ma jak na razie żadnych nalotów. Ja mało świecę - za dnia światło dzienne, wieczorem ok 1h świecę tak, aby coś pooglądać. Skałę trochę pokruszyłem i starałem się to jakoś ułożyć, zostawię już chyba tak.
-
Dzień13 wczoraj zrobiłem małą podmiankę wody, poprzestwiałem trochę skały, dodałem bakterie, wymieniłem ph mix w sumpie. Dzisiaj zrobiłem kilka testów tak dla zorientowania naszym rodzimym testem zoolek. Nie wiem na ile jest on dokładny. Robiłem to pierwszy raz i też nie wiem czy wszystko dobrze odczytałem. Tak więc. Temp 25C Zasolenie 1,024 Ph - 8 Kh ok 9,5 No3 - 15 Mg - 1440 Ca - 240 Ca wyszło chyba za małe a Mg za duże reszta by chyba była w normie. Powtórzę i sprawdzę jeszcze w poniedziałek.
-
Światełko już w komplecie. Korekta - T8 15W zmienione na T5 15W MarineGlo niebieskie, 2 x T5 24W Sylvania Marinestar 15000K oraz Living Colors super bright białe 10000 K. Dzień 10 jak na razie wszystko ok bez żadnych glonów itp. Zasolenie na poziomie 1,024 temp 25 stopni i dolewki. Nadal mało co świecę. Wieczorami ok 1h niebieskim. Dołożyłem też filtr DI. Dzisiejsze fotki
-
Została mi pokrywa ze świetlówką t8 15W, zostawiłem t8, ale wymieniłem ja na Marine Glo 15W niebieska. Dołożyłem 2x24W dł 55cm t5 SYLVANIA Marinestar 15000k, druga będzie we wtorek 20000k.
-
Macie rację, wegiel na wstrzymanie, wieczorkiem chłodne piwko i oglądamy
-
Dzień 6 jednak coś się zaczęło. Chyba cyjano, pływa kilka kuleczek po powierzcni zaraz przy ściankach baniaka oraz zobaczyłem kilka pęcherzy w zakamarkach skał martwych. Czy to samo przejdzie czy mam coś działać?
-
Dzień 6 glonów jak na razie nie widzę. Jest następna rozgwiazdka niech sobie chodzi na razie. A czy te rurówki niszczyć czy zostawić?
-
Gościu dużo mi pomógł, może go źle zrozumiałem, chodziło może po wykonaniu jakiegoś testu że zaczęło się się dobrze dziać w baniaku. Zapytam jaki to test wyszedł 0 i dam znać. Jak wspominałem w pierwszym poscie, zostawilem w obudowie t8 15 w,ale wymienilem ja na niebieska Marine-Glo 15 w, dodałem t5 x2 24w dl 55 cm. Obecnie jest zalozona jedna, druga bedzie we wtorek. Nie pamiętam producenta, dam znać o tym potem. Jeżeli można mam pytanie założyłem filtr ro RX-AFRO3-ECO jaki do niego dołożyć filtrDI, czy jest to obojętne? Może być ten ze sklepu e-rybka AquaTic Demi Filtr DI?
-
A kiedy wystartowałeś i czy masz jakieś glony? Pozdro
-
Dzięki za uwagi Obiecane fotki kolejno: fot 1,2 zaraz po zalaniu baniaka fot 3 aqua po nocy fot 4 dzień 4 rozgwiazda wylazła ze skały, pozbywać się tego od razu? fot 5 tu już podłączony sump fot 6 to aqua obecnie już z oświetleniem fot 7 co to jest na skale, takie pręciki są od początku na skale? Będę się starał rozwijać post odnośnie moich poczynań z aqua. Zapraszam do śledzeni postu i o dalsze info. Mam pyt. Jak najlepiej ułożyć skałę, aby fajnie rozłożyć później korale? Pozdrawiam.
-
Dzięki, sól mieliśmy kupioną ( blue treasure) gość w sklepie zoo tylko nam rozrobił z ro bo jeszcze nie mieliśmy tego filtra. Wodę mają z własnego ro. Potem dolałem jeszcze trochę wody po przypięciu sumpa i była to wtedy woda z podmiany od nich. Pierwszą podmiankę będę robił za tydzień. Aqua założone było 9 luty 2015 wszystko przed nami. Mam nadzieję że tej walki z glonami bede miał malo.
-
Witam, to nasza pierwsza solniczka. Wcześniej mieliśmy aqua z pyszczakami, które założyliśmy z synem w grudniu 2014. Więc bardzo krótko. Postanowiliśmy założyć solniczkę. Nie jesteśmy doświadczeni w akwarystyce, a zwłaszcza w morskiej. Wykorzystaliśmy to co zostało nam z wcześniejszego 3 miesięcznego baniaka. Zostało nam akwa 60x30x30, grzałka, pokrywa z oświetleniem T8 15W. Umiejscowienie w rogu pokoju, ściana baniaka tylna i boczna prawa oklejona tłem czarnym (kwestia gustu). Zaczynamy. Dzień 1. Wspomniane akwa z pokrywą, grzałka + zakupiona skała martwa ok. 5,5 kg + żywa skała ok 1,5 kg, żywy piasek 4,5 kg, + bakteria ( dwie ampułki, nie pamiętam nazwy, takie wąskie małe ampułki zwężone z obu stron) + oczywiście woda z solą, którą rozrobił nam gościu ze sklepu zoo. Kolejno - wsypaliśmy piach, ułożyliśmy wstępnie skały, zalaliśmy wodą. Grzałka umieszczona w baniaku na początek + pompa cyrkulacyjna. Po ogrzaniu wody do ok 20 stopni wlałem bakterie. Akwa bez filtra. Woda mętna. Tak zostawiłem do następnego dnia. Dzień 2. W tym dniu przygotowałem sumpa własnego projektu. Po nocy woda się wyklarowała sama bez żadnego filtra. Sump - dwie komory, między nimi mały przelew w, którym włożyłem fizeline. Pierwsza komora to zakupiony odpieniacz, - ((wg mnie to pseudo odpieniacz, ale szukałem coś małego, taniego - sprawdzę go i dam znać, w necie jest dużo na jego temat, o jego modyfikacjach (skimmer sk 300), osobiście - ciągle mam w nim w komorze wodę, a nie samą pianę wiem, że na razie nie ma co oczyszczać bo nie mam żadnych mieszkańców)) - oraz media ceramika + PH FIX, druga komora to pompa obiegowa + grzałka ustawiona na 25 stopni i termometr przeniesiony z baniaka. Całość połączona wężykami o średnicy 12/16 mm. Pompa działa na max, regulację przepływu założyłem w wężu z aqua do sumpa - spływ grawitacyjnie. Różnica między aqua, a sumpem ok 1 m. Wszystko wyregulowałem i tak chodzi po dziś dzień. Dolałem jeszcze wody do aqua bo miałem mało w związku z sumpem, woda od gościa ze sklepu zoo - z jego baniaka z podmianki ok 10 litrów. Od momentu uruchomienia sumpa włączyłem też ten pseudo odpieniacz. Dzień 3 Nic więcej nie robiłem. Wspomnę, że nie oświetlam baniaka od samego początku, czasami włączę T8 15W na chwilę wieczrem dzieciom, żeby sobie popatrzyły. Nie oświetlam celowo, moim zdaniem po co narażać się na glony, niech dojrzewa - może dobrze może nie. Jak na razie glonów nic. A, zamontowałem sobie filter ro, ażeby nie gonić ciągle po wodę do sklepu zoo. Dzień 4 Zrobiłem dolewkę oczywiście samą wodę bez soli z własnego już filtra. Dzisiaj wieczorem dzieci wypatrzyły małą rozgwiazdę na skale żywej. Poczytałem o niej, jedni twierdzą, że na początku zostawić bo pozjada trochę glonów. Dla mnie to pasożyt więc postanowiłem się tego pozbywać od razu bo jak tego będzie więcej to będzie zagrożeniem dla korali - czy dobrze robię nie wiem, myślę że tak. Dzień 5 Dzisiaj poświęciłem się oświetleniu. Zostawiłem w pokrywie t8, ale wymieniłem ją na niebieskie światło. Dokupiłem 2x 24W T5 55 cm. Myślę że takie oświetlenie wystarczy na miękkie i twarde koralowce. Ponoć nie powinno się mieszać twardych z miękkimi?! Dzisiaj przy zakupie świetlówek zabrałem próbkę wody z mojego baniaka do gościa w sklepie zoo, sprawdził mi czy baniak coś dojrzewa, nie pamiętam który to był test, ale stwierdził że wynik jest 0 i baniak mam dojrzały i że mogę już jakiegoś ślimaka dać. Nie mam jeszcze zakupionych testów. Na początek kupiłem test na ph. Sprawdziłem, wyszło mi ok 7,5 a 8, testy aquatest, skala dokładości 0,5 zabarwienie miałem ciemno zielone. Jak na razie to na tyle. Zobaczymy co będzie dalej. Pytanko do wprawionych w solniczkach - czy całe dojrzewanie jeszcze przede mną czy mogę już dać jakąś ekipę czyszczącą. Jak dla mnie to za wcześnie, chyba że mam jakieś szczęście. Nie wierzę abym tak szybko przeszedl proces dojrzewania już w 5 dniu to dobrze i świadczy o tym, że baniak dojrzał? Tak szybko? I bez żadnych niespodzianek? Dajcie jakieś uwagi czy mam szansę na dobrą solniczkę i co mnie jeszcze może czekać, jestem zielony w tym temacie, uczę się jak na razie. Foto dodam jutro