Jump to content

albanos72

Klubowicz
 • Content Count

  115
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lubin

Recent Profile Visitors

1850 profile views
 1. Ja leję do kubka kranówkę, wrzucam 2 kostki, czekam aż się rozmrozi, później przepłuczę kilka razy przez sitko wodą z kranu i siup do akwarium. Po takim zabiegu brak wzrostu po4, nie trzeba wydawać kasy na jego usuwanie.
 2. albanos72

  Zoa fairy dust

  Nie wygląda źle, będzie życ jak masz jako tako stabilne parametry. Ogólnie to chyba największy chwast poza Nirvaną i ciężko to wyplenić jak się rozrośnie po zbiorniku.
 3. Dokładnie tak jak piszesz u siebie też zauważyłem takie samo zachowanie utter chaos. Trzymam je u siebie w mniejszym par aby miały kapelusze tak z dwa centymetry. Jak miałem je w mocniejszym świetle to miały 1cm i płożyły się po powierzchni. W swoim głównym zbiorniku mam około 200 par na dnie. Tam zoa są mniejsze i jak dla mnie trochę gorsze kolory mają. Oba systemy są jednak inne, szczepkarium nie ma odpieniacza i ma tylko dwie ryby, muszę od czasu do czasu dolewać no3. Tak więc nie mogę powiedzieć że to przez światło, za dużo zmiennych.
 4. Ja kiedyś dozowałem przez kilka miesięcy ale nie widziałem żadnych plusów. Do tego co napisał Katani dodałbym jeszcze że, braki no3 lub po4 prowadza do zanikania polipów. Przetestowane wielokrotnie, zawsze gdy robiły się małe w ciemno mogłem założyć że któregoś ze składników brakuje. Testy to potwierdzały. Najbardziej pasowało im oświetlenie w granicach 60-100 PAR. Powyżej ego robiły się mniejsze i uciekały z podstawek. Poniżej zoa które miały warunki omówione w poście.
 5. Może trochę nie na temat ale też ciekawie.
 6. Żona oglądała kilka dni temu wiadomości tvn i coś tam jęczeli o tridemi i krakenie w Stanach. Sugerowali też aby się zaszczepić. https://dziendobry.tvn.pl/newsy/zakazenie-wariantem-kraken-jakie-sa-najczestsze-objawy-6624510
 7. Też przechorowałem rok temu w sumie bez większych objawów poza utratą smaku i węchu na kilka miesięcy. Z biegiem czasu uważam że moja decyzja o braku szczepienia była dobra. Ogólnie z moich znajomych co się szczepili głównie aby pojechać na wakacje nikt się już kolejnymi dawkami nie szczepił. W mediach irlandzkich też cisza nie ma namawiania do szczepień. Ciekawe co skorumpowana UE robi ze szczepionkami których nazamawiała 10 razy więcej niż populacja UE, pewno w kibel spuszcza.
 8. Jak tam dalej się sczepicie przeciw covid? Podobno Kraken z USA nadchodzi dziesięć razy silniejszy niż poprzednik.
 9. Do lampy 8x39 watt doszły dwie belki po 20 watt DIY aby oglądać wieczorem akwarium w "ładniejszych" kolorach. W ciągu dnia kolor z ledów się nie przebija przez światło z T5.
 10. Zerknij do mojego tematu tam są wszystkie fotki zrobione pod tym zestawem świetlówek. Pozdrawiam
 11. Kilku znajomych zachwalało mi ostatnio Modern Reef Polypop i Modern Reef Complete Reef Food. Jako że maja super akwaria postanowiłem przetestować, może moje stanie się ładniejsze. Jeszcze nigdy nie zauważyłem pozytywnych wyników w wyglądzie korali po "karmieniu" a przetestowałem już trochę pokarmów. Zobaczymy może tym razem uda się coś pozytywnego dojrzeć.
 12. Fajnie się rozwija, niedługo miejsca zacznie brakować.
 13. Bardzo fajnie się sprawują u mnie Sera Filter media bags. Jeśli kiedyś używałeś Sera silicate out to to są identyczne woreczki jak do tego pochłaniacza.
 14. Pod ledami ma się wrażenie że ona płonie.
 15. Akwarium dalej bez żadnych zmian w funkcjonowaniu, wszystko się kręci jak kręciło. Parametry stabilne więc i korale w dobrej formie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.