Jump to content

Agasza

Klubowicz
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Agnieszka
 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Bielsko-Biała

Recent Profile Visitors

685 profile views
 1. Agasza

  Identyfikacja

  Tak myślałam ale wolałam się upewnić.
 2. Witam. Proszę o identyfikację . Zdjęcie niezbyt wyraźne ale może się uda http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/2RjgTnGdHgi1tDK5o~JS910FmNs3hx
 3. proponuję 2000,0 

  pzdr

  Mirek

 4. Skoro samczyk to AleJaja
 5. Aniolek, Anioł , arbuz , alan , antek ,areyou , arnold , android , astorek , Arni , Adres , awizo , ....,
 6. Akwarium 150l brutto, z wbudowanym panelem przelewowym 25l , odpieniacz, sól aquaforest, podmiany 10l i testy raz na 3 tygodnie, skaly 17kg , obsada skromna ; miekkasy ,nemo, krab, slimaki.
 7. Testy, byly robione wczoraj , a zasolenienie błędnie odczytywaliśmy podobnie jak kolega Tamin jesli jest tu taki akwarysta który nie popelnił błedu , to chylimy czapki z głów.
 8. Witam wszystkich, Tamin, dziękuje za podpowiedź która skłonila mnie do ponownego zmierzenia zasolenia w zbiorniku i wynosi ono 1.020. Zacznę od skorygowania tego parametru wraz pierwszą dawką sody. Nie twierdzę że u Nas to zadziała , ale jak widać każda wskazówka jest cenna. P.s nie stosowaliśmy dotąg metody Ballinga.
 9. Jutro przyjze sie jeszcze raz zasoleniu.
 10. A czy jakby faktycznie coś wcześniej zdechło to czy NO3 by nie poskoczyło ? Kleiliśmy skałę jakiś czas poza zbiornikiem choć stale była spryskiwana . Od czasu klejenia skała była już w naszym.zbiorniku i przez cztery miesiące nic niepokojącego nie zauważyliśmy. Po tym czasie zaczęły się plagi cyjano , które udało nam się zwalczyć. Po cyjano pojawił się ten zielony glon i do teraz się z nim męczymy.
 11. Dawka sody nie byla jednorazowa a bakterie też dawaliśmy. Fakt nie znaliśmy skały . Wstępnie zanim uruchomiliśmy nasz zbiornik skała była w zbiorniku zastępczym zalana wodą ze swojego.zbiornika w którym była itam nic kompletnie się nie działo. Cyjano.zwalczyliśmy a zielonego nie rusza.
 12. Pisałam, że próbowałam sodą. Poza tym soda tylko pozornie załatwia problem. Skała miała ok roku. Co rozumiesz przez starą skałę i jakie to ma znaczenie.
 13. Akwa zalane rok temu. Skałę odkupiliśmy z działającego zbiornika. Zasolenie mamy 1,022 oświetlenie led diy palone 10 godz dziennie max 62 wat. Próbowaliśmy również wygaszać . Piasek żywy . Jak.podnieść kh ?
 14. Witam. Mamy od jakiegoś czasu ten sam problem.z naszym akwa a dokładniej z powracającymi glonami zielonymi. Po wyczyszczeniu akwa " porządek" utrzymuje sią max tydzień. Glony rozmnażają się w szybkim tempie ogarniając całe akwa. Wyniki testów zrobionych: Ph 8,0 Kh 5,0 niskie No2 0,05, No3 10, Po4 0 Mg 1440 i Ca 460. Próbowaliśmy podmianek, sody oczyszczonej bez rezultatu. Zoa nam znikają reszta się rozrasta aż nadto. W czym zatem tkwi problem? Może gdzieś popełniamy bląd. Dodaję fotkę tych super miękkich miękasów :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.