Skocz do zawartości

Gregu

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Gregu

  1. Gregu

    LED 3x10W

    Mniej więcej tak
  2. Gregu

    LED 3x10W

    Nie koniecznie, ale problemy z przepalaniem się diod mogą wystąpić. Koledzy tutaj jednak łączą bezpośrednio i to działa więc można bawić się i tak:)
  3. Gregu

    LED 3x10W

    Max napięcie przewodzenia odczytane z datasheet danej diody pod warunkiem że napięcie zasilania będzie wystarczające. Oczywiście nie powinno się podłączać diod bez zabezpieczenia ich rezystorem nawet przy zasilaniu ze źródła prądowego jakim jest driver, bo jak strzeli driver to jest duże prawdopodobieństwo, że diody też. Druga sprawa, że ciepło lepiej jak będzie odprowadzane przez rezystor niż driver, bo chyba łatwiej i taniej wymienić rezystor niż driver.
  4. Gregu

    LED 3x10W

    Można, dlaczego nie? Chodzi o to, żeby suma spadków napięć na w/w diodach nie przekraczała napięcia zasilania.
  5. Gregu

    LED 3x10W

    Pod jakikolwiek zasilacz 12 V 1A podłącz diodę poprzez rezystor 2,2 ohma 2W i sprawdź czy świeci.
  6. Gregu

    abc

    abc
  7. Gregu

    co to jest ?

    Dzięki, nagroda to bon na zakupy w sklepie:)
  8. Gregu

    co to jest ?

    A ja wygrałem
  9. Gregu

    Pierwsze 30l

    Około 3 kg powinno wystarczyć.
  10. Gregu

    Pierwszy problem, co to?

    Ale to nie jest tak że proBioS to bakterie które się daje przy probiotycznej metodzie prowadzenia akwarium? Według przewodnika aquaforest przy podmiankach wody dodaje się ale BioS czyli te co przy starcie baniaczka a nie probioS.
  11. Gregu

    led diy 90w

    Można zamiast 2x3 ledy 1W zrobić w takim zestawie 1x3 led 700mA i rezystor około 4,1 Ohma Były by wtedy 2 nitki 350mA i jedna 700mA o czywiście jeśli napięcie takie samo jest przy tych 3W lub poprostu 2 nitki po 700mA Nie ma za co:)
  12. Gregu

    led diy 90w

    3W to mają chyba co najmniej 700mA to wtedy już inna bajka Rezystor ok, nawet w opisie aukcji jest to o czym piszę
  13. Gregu

    led diy 90w

    Dokładnie tak, z tym że pod każdy driver max 4 nitki. Rezystor jeśli chodzi o rezystancje, to w tych granicach poszukać najbardziej zbliżony byle 2W miał conajmniej. Driver np taki http://allegro.pl/przetwornica-driver-led-175ma-1400ma-co-175ma-p-i5749549783.html
  14. Gregu

    led diy 90w

    Uprę się przy rozwiązaniu szeregowo równoległym:) Ustawiamy driver na 1300mA i do niego podłączamy 4 nitki równolegle po 3 diody połączone szeregowo ( 1W 350mA) przed każdą nitką 8,2 ohma 2W rezystor lub 5 ledów w nitce przy diodach zasilanych 2,2 do 2,4V. Zasilanie oczywiście 12V. Takich zestawów juz do woli:) Znaczy się, nie przekroczyć tych 10A hehe najlepiej 9 czyli przy Pana zasilaczu to będzie 7 takich zestawów;)
  15. Gregu

    led diy 90w

    To wygląda tak, gdy podłączasz power ledy pod driver to na driverze ustawiasz sobie prąd jaki ma być stały i teraz żeby podłączyć np 3 diody szeregowo 1 W wystarczy że będziesz mieć 12V i ustawiony prąd 350 mA, dla 6 ledów 24V i prąd nadal 350mA. Gdy pod ten sam driver podepniesz zasilacz 12 V i diody równolegle to dość że prąd musisz mieć ustawiony na np. 900mA to jeszcze musisz użyć rezystorów aby obniżyć napięcie na każdej z ledów do odpowiedniej wartości, według prawa Ohma czyli r=u/i gdzie napięcie to 12/ prąd 0,35 co daje mniej więcej 34 ohmy. Mówimy o 3 ledach, dla 6 ledów to już będzie x2 czyli 1,8A itd. itd.
  16. Gregu

    led diy 90w

    Można, przed każdą diodą z osobna rezystor 33 ohma 5W, przy 1W diodzie, każda z osobna pobierze około 350mA po co tyle prądu ciągnąć to nie wiem, ale jak tak chcesz to nie ma problemu:)
  17. Gregu

    led diy 90w

    Możesz iść na kompromis i podłączyć szeregowo-równolegle wtedy jedna nitka tylko nie świeci. Jeśli chodzi o 1W to 3,2V do 3,4V podłączasz 3 w szeregu, następnie do nich równolegle 3 następne w szeregu itd. pamiętając, żeby w każdej nitce użyć rezystora 8,2 ohma 2W. Jeśli chodzi o diody 2,2 V do 2,4 V robisz analogicznie z tym, że ledów jest wtedy 5 w nitce.
  18. Gregu

    led diy 90w

    Za i przeciw połączenia równoległego power led: + Najmniej awaryjne, w przypadku spalenia jednej diody, cały układ dalej świeci – W porównaniu do połączenia szeregowego o wiele większy pobór mocy – Czasochłonność łączenia diod – Większy koszt wykonania – Większe wydzielanie ciepła
  19. Gregu

    Pierwsze 30l

    O bakteriach już pisałem, a rybki karmisz tym co lubią. Możesz spytać tam gdzie kupisz czym są karmione i zastosować tą samą dietę, najlepiej jak będzie urozmaicona.
  20. Gregu

    Pierwsze 30l

    Hmmm 2 błazenki w 30l.......... no nic, będziesz obserwował parametry wody, robił regularnie podmianki i testy, a reszta wyjdzie w praniu. Po prostu reaguj na to co Ci będą pokazywać testy.
  21. Gregu

    Pierwsze 30l

    Przy takim litrażu to w ogóle można jechać na podmiankach tylko i w zupełności wystarczy, zależy co tam chcesz mieć, jak nie wpuścisz miliona ryb a korale nie będą wystawać z wody to powinno być ok:)
  22. Gregu

    Pierwsze 30l

    To przepraszam, że wprowadziłem w błąd, ale wydawało mi się logiczne, że chyba wszystkie sklepy, nie sprawdziłem dokładnie. Ciężko mi uwierzyć , że ktoś kupuje 2 paczki po 5 zł i to np w 32 stopniowym upale latem jedzie przez całą Polskę wysłane w specjalnej chłodni:) Phosguard będzie ok, a purigen zalecają nawet spece z e-rybki jako zamiennik filtracyjny w tych Newo Nano akwariach więc chyba OK.
  23. Gregu

    Pierwsze 30l

    Jeśli chodzi o PO4 czyli fosforany to możesz użyć już od samego początku phospate minus, jeśli chodzi o purigen to redukuje on azotany i azotyny , czyli no2 i no3.
  24. Gregu

    Pierwsze 30l

    Co do bakterii, jak najbardziej na początek przy zakładaniu zbiorniczka. Można też dodawać, ale już mniej przy każdej podmianie wody, ale przy 30l to nie wiem czy to wskazane jest, może bardziej doświadczeni koledzy podpowiedzą. Testów na nh4 oraz no2 nie kupuj, szkoda kasy. Jeśli zauważysz, że dojrzewanie przemija, a no3 będzie sukcesywnie spadać, to bierzesz sobie wodę i dla pewności robisz test w akwarystycznym, jeśli no2 będzie 0 to można pomalutku, bez pośpiechu, nie na hura zasiedlać zbiornik życiem:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.