Skocz do zawartości

kacper.w

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Lublin

Ostatnie wizyty

1 182 wyświetleń profilu
  1. Cześć, Najprawdopodobniej z jednego z większych sklepów przyniosłem ospę lub odinoze... Obecnie w akwarium pływa Błazenek i Centropyge Flavissimus. Od jakiegoś czasu ryby dziwnie się zachowywały, w poniedziałek zauważyłem, że moja centropyga często ociera się o skały, widać była nawet łuski, które od niej odpadają po takim "drapaniu". Pod pewnym kontem na centropydze zauważyłem widoczne niewielkie białe kropki. Na błaźnie kropki były dużo bardziej widoczne - przy pyszczku i na obskubanej płetwie widać było kropki / ziarenka soli przyczepione do tkanki. Zacząłem podawać czosnek z pokarmem i następnego dnia pojechałem po Polyp Lab Medic. We wtorek zastosowałem najwyższą dawkę - na około 200 l wody 3,5 łyżeczki wieczorem po zgaszeniu światła i to samo rano w środę ok. 4 h przed zapaleniem światła. Dzisiaj rano podałem kolejną dawkę i zauważyłem, że białych kropek u błazna jest więcej, centropyga schowała się w skały jeszcze wczoraj i szybko oddycha. Błazen przyjmuje pokarm w miarę normalnie, centropyga od wtorku przestała. Powiedzcie mi czy coś może im pomoc ? Co mogę zrobić ?
  2. Akryl 8 mm wygięty opalarką Jest sporo miejsc pomiędzy skałami + w półce wywiercone są dwa 7 cm otwory, więc ryby będą mogły wpłynąć w konstrukcje skalną. 24.06 wrzuciłem pierwsze życie - Błazenka oceallaris i czarnego. Jutro wrzucam Centropygę. Co jeszcze proponujecie dorzucić ??
  3. Centropyge mam juz z 3-4 lata i nigdy nie miałem z nią problemów ale może rzeczywiście warto ją dać na samym końcu. Niestety miałem tylko 25 l wody z podmianki, nic więcej żywego nie wrzuciłem. Dzięki, też się zastanawiałem nad zdjęciem tej skałki. Jutro sprawdzę jak akwarium będzie wyglądać bez niej
  4. Planowałem coś wrzucić za ok. 3 tygodnie ale czas pokaże. Wszystko zależy od parametrów Napisze jeszcze kilka słów o planowanej obsadzie: W poprzednim akwarium czeka już Centropyge fliavissima, chciałbym do niej dodać czarnego błazna i zwykłego. Co jeszcze proponujecie dorzucić ?
  5. Mały update: Światło zmieniłem na Kessil'a A360X. Akwarium zalane 26.05.2020. Bakterie (Micro-life Special Blend) dodałem 27.05 - 55 ml; 03.06 - 55 ml Filtracja - Matrix 2 l + kulki Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere Akwarium na dzień dzisiejszy wygląda tak:
  6. Będzie dla potomnych: Zdecydowałem, się na 32 mm rewizję i spływ, natomiast powrót będzie miał 25 mm. Pompę obiegową wziąłem jednak większą - Maxspect Jump MJ-DC8K (8000 l/H), planuję podłączyć do tego obiegu filtr przepływowy. Poniżej zdjęcia szkła i szafki: * gniazdek będzie 6 - są w trakcie podłączania. A taką konstrukcje skalną planuje zrobić:
  7. To radion xr15 czy 30?? G4 czy G5?? Doczytałem w filmiku na Youtube że używasz XR15 G4 Jesteś zadowolony ze światła ? jak rosną przy nim SPSy ? Zastanawiam się nad ledami do podobnej kostki i też myślałem o Radionie lub o Hydrze 135 W + świetlówki 2x24W ale z tego co widzę 90 W też daje radę.
  8. Cześć, Niedługo startuje z nowym projektem – ok. 200 litrową kostką o wymiarach 62x52x60. Sprzęt, który zbieram: - Odpieniacz Twistman Integra 150 - Grzałka Eheim Jager 150W - Światło – Aqua Illumination Hydra 64 (135W) + może w przyszłości świetlówki 2x24W - Filtr przepływowy Twistman Media Reaktor – FP-3 – na węgiel i matrix’a - Pompa obiegowa – Maxspect Jump MJ-DC6K (6000 l/H) – ktoś używa? - Pompa cyrkulacyjna – Maxspect MJ-GF2k (7000 l/H) – czy ktoś ma tą pompę w kostce ? Jak się sprawdza ? Może lepiej wybrać dwie normalne pompy cyrkulacyjne np. 2x Tunze Turbelle NanoStream 6045 lub 2x NanoStream 6055 ze sterownikiem ? Pozostałe: - stelaż aluminiowy obity płytą (później dodam zdjęcia) - Skała sucha – Zastanawiam się nad skałą RRR lub skałą syntetyczną Aquaforest. Co polecacie? - Podłożę – Korallen-Zucht – Aragonit – 9 KG - sól – Aquaforest Reef Salt - Wkłady filtracyjne – Matrix 1l + węgiel 250ml raz na 4 tyg. Obecnie jestem na etapie projektowania hydrauliki. Czy myślicie że rewizja/spływ i dopływ wody z sump'a o fi 25mm będą wystarczające ? Obecnie w 250 l morskim mam rewizje i spływ 32mm dopływ 25 mm. Jestem zadowolony pytanie czy na kostkę 200 l taki przepływ nie będzie za duży ?
  9. Pytanie czy 150 w które jest w Radionie XR30 to nie za duzo. Czy ktos ma podobny zbiornik i używa lamp podobnej mocy?
  10. WItam, Niedługo startuję z nowym projektem - Kostka o wymiarach 62x53x60 cm wysokości. Potrzebuje pomocy w doborze oświetlenia. Na początku stawiałem na poniższe typy: 1. Kessila A360WE 2. AI Hydra 26 HD 3. Ecotech Radion XR15W G4 Pro Wydaje mi się, że wszystkie spełnią moje oczekiwania pytanie czy te lampy nie będą za słabe do zbiornika z bardziej wymagającymi LPSami + kilkoma SPSami ? Może lepiej wybrać coś mocniejszego np. Radion XR30W G4 PRO, która ma juz 150 W Hydra 52 HD (135W) Proszę o pomoc i opinie na temat ww. lamp.
  11. kacper.w

    250 litrów Lublin

    Akwarium 250l ( 300 l w obiegu) Lublin
  12. kacper.w

    twistman

    Nie zauważyłem przeglądałem sobie posty i skomentowałem
  13. Najpierw skała, potem piach.
  14. kacper.w

    twistman

    Poszukaj go na ReefWorld - akwarystyka morska (bez reklam i ogłoszeń) na FB
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.