-
Liczba zawartości
6 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Zawartość dodana przez Spideros
-
Oki, dzięki za rady , mam kumpla elektryka więc nie powinno być problemem ze zmontowaniem ledowego oświetlenia. Może w ciągu tygodnia uda się to ogarnąć. Świetlówki raczej sobie odpuszczę... krótko żyją i grzeją tak jak pisałaś... no początek to jakby nie kombinować jest dość znacznym wydatkiem... chodziło mi tylko o to że za cenę gotowego aquaela 30l można sobie zrobić 60l z hakiem i też będzie działać.
-
mam tą listwę 72cm czyli 18w, wiem że PO4 nie zależy od soli.. chodziło mi o minerały.. wapń, magnez itd.. Jeśli mówisz że warto to zaraz się zaopatrzę w testy i dzięki za radę . Masz może jakiś pomysł na ulepszenie oświetlenia? czy może po prostu zakupić jeszcze jedną taką listwę?
-
do świecenia używam czegoś takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/Aquarium-Fish-Tank-Over-Head-Lamp-LED-Light-Lighting-Blue-White-Blue-RGB-Color-/301678530830?var=&hash=item463d71110e:m:mG8Yz60XCjWOKajuAhvs7jQ mam też jedną lampkę niebieską zdemontowaną z aquaela która nie była akurat włączona do zdjęcia. Muszelki dla krabików mam powciskały się trochę pod skałę, ale wiem o czym mówisz i mam zapas jakby co... z podstawowych testów to: zasolenie: 1,0255, ph: 8,3, KH:11, Nh3 zero lub prawie zero, NO2 zero, NO3 mniej niż 1ppm.. fosforanów i minerałów nie sprawdzę bo niestety nie mam testów. Patrząc jednak na opis producenta na soli to nie powinno być żle..
-
Witam wszystkich serdecznie. Ponad rok temu zakupiłem kostkę Aquaela tak żeby zobaczyć czy poradzę sobie z morszczakiem. Akwarium działało i ciągle działa bardzo sprawnie tylko że było mi za mało miejsca. Mając już jakieś tam doświadczenie postanowiłem złożyć sobie kolejne. Udało mi się wyrwać na targu akwarium z pokrywą i szafką za jakieś 50zł (plus minus bo mieszkam w liverpool). Zdemontowałem oryginalną pojedyńczą świetlówkę t8 i zakupiłem listwę ledową dedykowaną do morskich akwa też za jakieś 80zł. Nie miałem ambicji wiercenia szkła i montowania sumpa także zainstalowałem 2 filtry kaskadowe każdy o przepływie 650 l/h z skimmerem do koszyków wrzuciłem żywą skałę, węgiel i phos-guarda i znowu niewielkim kosztem. Dalej to już wiadomo.. grzałka, termometr, wave maker z chin. Piasek aragonitowy, 5kg żywej skały, 3kg martwej. Zalałem to wszystko solanką z Red Sea Salt, poczekałem 2 tygodnie i ponaszczepiałem korale z działającej kostki Aquaela. Po kolejnych 2 tygodniach przeniosłem parkę błaznów z kostki i dokupiłem ekipę czyszczącą: 4 niebieskie hermity 2 czerwone hermity Rozwgwiazda piaskowa (która jest wręcz genialnym zwierzakiem do czyszczenia piasku) Krewetka czyszcząca Po kolejnym miesiącu dokupiłem yellow tail damsel x2 Co tydzień robię podmianki 15% wody, od czasu do czasu dorzucę jakiegoś korala. Wszystko żyje, parametry wody w normie. Przez moment miałem problem z sinicami ale potraktowałem je kuracją excital z firmy easy-life i plaga została opanowana. I tak niewielkim kosztem mam 68l akwa gdzie wszystko ładnie żyje i się rozwija.. tylko przy tej filtracji nie można przesadzać z ilością zwierzaków. Uwagi i komentarze bardzo mmile widziane, Pozdrawiam.
-
Aiptasia.. według mnie fajnie wygląda ale to szkodnik, pozbądż się jej najlepiej z kawałkiem skały do której jest przytwierdzona (cążkami ukrusz) bo póżniej będziesz miał problemy żeby się jej pozbyć, ja mam ciągle 2 takie z czterech które mi się od takiej jednej namnożyły ale nie usuwam bo kreweta Lysmata wurdermanni lubi je podgryzać i są w odległości od korali. tutaj masz artykuł o tym zwierzaku: https://sites.google...alka-z-aiptasia powodzenia życzę kurde.. ma refleks szachisty
-
witam, mam w planie identyczny projekt , zacząłem z kostką aquaela 30l jako pierwsze morskie akwa... dużo zabawy było żeby to utrzymać ale generalnie zestaw bardzo dobry jeśli ktoś ma że tak powiem zacięcie i na bieżąco wszystko kontroluje.. samo 54l z pokrywą można kupić z drugiej ręki za grosze, a reszta sprzętu kupiona w pl za jakąś normalną kasę jest chyba najlepszym pomysłem. Bardzo jestem ciekawy co Ci z tego wyjdzie i trzymam kciuki