Skocz do zawartości

new-age

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    230
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez new-age


  1. Nowy rok, nowy plan na zbudowanie nowej lampy.

    Co myślicie o takim zestawieniu diod.

    385nm UV  New Energy

    410-420nm Actinic Inolux

    420-430nm Violet Lumileds

    445nm Deep Blue Osram

    455nm Royal Blue Cree

    465nm Royal Blue Cree

    470nm Blue Luminus

    480nm Blue Cree

    493nm Cyan Osram

    500nm Cyan Lumileds

    510nm Cyan Lumileds

    540nm Green Lumileds

    585nm Amber Cree

    630nm Red Cree

    660nm Photo Red Cree

    850nm IR Osram 

    4500K Warm White Cree

    6500K Cool White Cree

     


  2. Ja stosowałem przy metodzie zeovit. Lalem bo mialem problem z glonem włosowatym na który to Vibrant miał pomoc, oczywiście nie pomógł, wlalem cała butelkę x2 zalecana dawka,  dwa razy w tygodniu, po miesiącu wyskoczylo dino i cyjano. Parametry mialem NO3 i PO4 = 0. Jak przestałem lac Vibrant, usunąłem ręcznie glony i jak na razie nie wróciły. Dino po około miesiącu zniknęło, cyjano w kilku miejscach się pojawia, ale są to małe placki wielkości 1-2cm. Żadna akropora nie ucierpiała podczas lania podwójnej dawki. 


  3. 1 godzinę temu, pj007 napisał:

    Miałem vrawitacyjna dwa lata teraz mam eye i ta druga bardziej precyzyjna tj szybciej reaguje na spadek poziomu wody. 

    Bardziej od grawitacyjnej dokładna być nie może. Z grawitacyjnej kapie kropla po kropli non stop, elektroniczna dolewa jakąś porcje wody raz na jakis czas. Ale jezeli jest lepsza dla Ciebie, to spoko, każdy ma jakieś swoje doświadczenia. 

     

    1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

    Do póki się nie zabrudzi :P 

    Odpukać w niemalowane, trzy lata nie czyszczona i śmiga, a spróbuj nie czyścić tyle elektronicznej ;)

    Nie zaśmiecam więcej.

    Pzdr


  4. 2 godziny temu, pj007 napisał:

    Dolewki były grawitacyjne, teraz są z czujnikami. Czy to pomoże koralom ? Będą lepiej rosły. Pośrednio prawdopodobnie tak.

     

    Pośrednio prawdopodobnie nie, z grawitacyjna mniejsze skoki zasolenia, bo dolewa non stop, elektroniczna raz na jakis czas, wiec jezeli mówimy o aspekcie większej stabilności i niezawodności to dla mnie grawitacyjna wygrywa. Mam trzy lata, zero problemów. 
    Pzdr


  5. spacer.png522809108_Przerobione2.thumb.jpg.82b05ed873c1a00154a731aa35c291e2.jpg

    Doradźcie, może ktoś z Was miał do czynienia z takim czymś, jak widzicie na zdjęciu sps ma dziwną tkankę, jakby łuski, zrogowacenia i jakby ta tkanka miała odpaść, a nie odpada, miejscami się jakby złuszcza, ale koral nie umiera, podsuńcie jakieś pomysły, co to może być. Nie jest to na wszystkich sps, tylko na trzech.


  6. Cześć 

    Dawno nie było aktualizacji, 

    Akwarium ma się całkiem niezle, chociaż mogłoby byc zawsze lepiej, korale rosną nie wszystkie, ryby wszystkie, jeden ślimak jak był tak jest :) jedynie trochę glonów włosowatych na gorze skaly wyskoczyło, ślimak jeden nie da rady obskoczyć wszystkich glonów a Pokolce mu w tym nie pomagają, tylko żebraja o jedzenie ech… 

    Jakie ślimaki polecicie, chodzi mi o takie które się nie rozmnażają, nie chce mieć plagi w akwarium. 
     

    Drugie pytanie nie związane z akwarium morskim, może niektórzy z Was hodują krewetki jak ja, chce dokupić kilka Galaxy Fishbone prosto z Azji, bo tu na rynku amerykańskim to ciężko o te krewetki, znacie nazwy sklepów, hodowli które wysyłają? 

     


  7. Lampa zrobiona i swieci, max pobór prądu  to około 200 watt, oczywiście drivery popiskują, mam te od Dareltec i one wydają się byc cichsze od Mean Well. Chłodzenie na trzech 120mm wiatrakach jest bardzo wydajne max temp 36 stopni, wiatraki nie chodzą non stop. 
    Nie mam teraz żadnych zdjęć, ale jest filmik na YT jak swieci. 


  8. Godzinę temu, mem_phis napisał:

    Kiedyś używałem zwykłych i faktycznie miały tendencję do rdzewienia, więc je wywaliłem. Aktualnie używam opasek ze stali nierdzewnej i tu jest pytanie, czy tak może być czy faktycznie iść w stronę trytytek (nie mam zaufania że dostatecznie mocno uda mi się nimi spiąć pompy z rurami, ale widze ze sa tez slimakowe, na srube, na rury - czyli cos rozsadnego daloby sie wybrac)

    Polecam takie, sam używam, spełniają swoje zadanie.

     

    8B839D8A-A601-4D4B-9A64-0E48973C067B.jpeg


  9. Widze, ze temat na czasie. Również będę stosował kalkwasser, reaktor DIY właśnie się buduje. Zasilany będzie za pomocą pompy perystaltycznej.  
    Moje PH waha się od 7.8 w nocy do 8.3 w dzień. 
    Co2 scrubber nie pomogl, zostaje Kalkwasser. 
    Tez miałem pomysł, żeby stosować tylko w nocy, ale może to buc ciężkie do ogarnięcia, boje się o wahania KH. Zacznę od małych ilości 24/7

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.