Skocz do zawartości

dziarabdg

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez dziarabdg


  1. Raczej będzie Ci ciężko uzyskać informacje bo bardzo mało osób korzysta z tego dobrodziejstwa :) Moim zdaniem za Tritonem przemawia ze wszystko jest dostępne z jednej firmy. Lejesz Tritona, wysyłasz testy a w odpowiedzi dostajesz dokładnie opisane co i ile dozować jeśli brakuje poszczególnych pierwiastków. Posiadają w ofercie wszystko co potrzeba i nie trzeba kombinować. Na początku lałem Ati ale miałem problem z cynkiem nie wiadomo skąd. Teraz przeszedłem od miesiąca na Triton i widzę znaczny przyrost w refiugium i to 3x taki jak na Ati. Kilka acropor które były cały czas brązowe już łapie kolor. Do tego nasz lokalny sklep będzie lada chwila posiadał cały asortyment Tritona wiec wszystko będzie pod ręka.


  2. Nie wiem skąd ta opinia bo sam osobiście nie mogę powiedzieć złego słowa na temat sklepu oraz właścicieli. Są to ludzie co robią to z pasji i do każdego klienta podchodzą z sercem. Bywam tam systematycznie od 3 lat i jedyna wada tego sklepu to taka że przez wielki wybór i tak zawsze kupię więcej niż wcześniej założę. Czasem po prostu ciężko obojętnie przejść obok czegoś ładnego. Wracając do właścicieli to pomagali mi stawiać pierwsze kroki w akwarystyce morskiej. Zameczalem ich setkami pytań i skoro jeszcze nie usunęli mojego nr telefonu tzn że są mega cierpliwi. A jeśli chodzi o kwarantanne to życzę każdemu sklepowi w PL takiej. 


  3. 1 minutę temu, boo12 napisał:

    Jeśli już rozwijasz tę kwestie to może się wytłumaczę napisałeś koledze, że

    trzeba gościowi przedstawić za i przeciw a nie od razu pchać go w najdroższe rozwiązanie skoro można wybrać, wysnułem może nazbyt pochpne wnioski patrząc na ilość postów, że dopiero co poskładałeś sprzęt i proponujesz mu podobne bądź takie same rozwiązania jak u siebie nie podpierając tego żadnym wytłumaczeniem, tylko krótko bierz i już   

    Raczej jestem zwolennikiem czytania wypowiedzi innych niż udzielania się samemu. Szczególnie ze uważam ze jeszcze muszę się dużo nauczyć :)

    Pozdrawiam


  4. 2 godziny temu, boo12 napisał:

    Owszem słone zakładałem w czerwcu, ale tutaj nie o tym ja na swoich stalowych nie widzę śladu korozji dlatego polecam, @jarlor sylikonowe w założeniu są lepsze, bo są miękkie i nie przenoszą drgań, ale są sporo droższe od zwykłych wzmacnianych z marketów ja u siebie mam zwykłe ogrodnicze bo akwarium nie stoi w sypialni a wiatraki diuny i tak wszystko zagłuszają

    Z tego co widzę to koledze zakładającemu temat chodzi tez o oszczędność także zwykle zupełnie wystarcza. Ja nie polecam nic metalowego co może z czasem korodować (widziałem nawet cale stelaże które później trzeba wymieniać po kilku latach). Wiec zupełnie bez sensu robić coś co może z czasem przeszkadzać. Szczególnie ze nic nie przemawia za metalowymi. Zwykle zaciski plastikowe zupełnie wystarcza bo nie ma tam aż tak dużego ciśnienia. Wspomniałem ze zakładałeś akwarium w czerwcu bo zacytowałeś moja wypowiedz i napisałeś ze chyba zaczynam w temacie akwarystyki :)

    Pozdrawiam


  5. 1 godzinę temu, boo12 napisał:

    Kolega chyba zaczyn w temacie akwarystyki, jeśli zależy ci na ciszy to połączenie pompa hydraulika zrób sylikonem reszta bez znaczenia i również jeśli opaski nie mają kontaktu z wodą to stosuj metalowe śrubowe, a nie plastikowe opaski kablowe

    Ja nawet te wystające poza wodę bym zastosował z plastiku bo z czasem te metalowe i tak mogą zacząć korodować w sumpie przez wilgoć,parowanie itp. A są specjalne zaciskowe idealne do tego ( nie mowie o zwykłych paskowych ). Jeśli chodzi o temat akwarystyki to mam dłuższe doświadczenie niż Ty :) Oczywiście nie wiem czy większe.... Z tego co widzę zakładałeś akwarium w czerwcu. 

    Pozdrawiam


  6. 7 minut temu, Nik@ napisał:

    Mój blok pamięta czasy Barei :D nie mam żadnych planów konstrukcyjnych mieszkania, nie wiem, które ściany są nośne. Pokój ma jakieś 20 metrów. Akwa nie będzie stało przy ścianie szczytowej, ale przy ścianie działowej oddzielającej dwa pokoje (obydwa te pokoje przy ścianie szczytowej).

    Musiałabym chyba pytać w spółdzielni, jakie jest dopuszczalne obciążenie, ale ja nawet nie wiem, ile to całe akwarium będzie "ciążyć" na metr2? Planuję wymiary około 155x70x60 plus sump około 135/60/45. Stelaż pewnie stalowy, obudowany płytami, blat kuchenny.

    Pewnie Ci powiedzą ze 150-200kg/m2. Zrobisz co uważasz ale moim zdaniem kwestia stropu przy takim akwarium to najmniejsze zmartwienie :)

     


  7. 1 minutę temu, kiflu napisał:

    Jest spory zapas a nie "obliczenia zaniżone", właśnie dla takich akcji ;)
    Zapas zapasem, są na wielu forach opisy naprawdę dużych baniaków w wielkiej płycie i daje radę ale zachęcam do zasięgnięcia opinii i nie koniecznie architekta (notabene obliczenia konstrukcji znają na bardzo podstawowym poziome) a konstruktora.


    Wysłane z NOKIA 3310

    A jakbyś w mieszkaniu chciał założyć sobie biblioteczkę . Z starymi dębowymi regalami po sam sufit i tyle tez książek. Pisałbyś do konstruktorów albo prosił o pozwolenie spółdzielnie mieszkaniowa ? Wątpię.... A ciężar na metr kwadratowy by był pewnie dużo większy niż ten który jest dozwolony. Także nadal uważam ze nie ma co panikować przy tak "małych" akwariach jak np 700L.


  8. 3 minuty temu, Pirotechnic napisał:

    A jakby dupnęło, pękły by stropy czy coś tak,że postawiłeś/aś  bez wiedzy i zgody administracji budynku, oraz nadzoru budowlanego, do końca swego życia i wnucząt byś się nie wypłacił/a z odszkodowań.

    Wcześniej wyslalem zdjęcia i plany znajomemu architektowi z Krakowa. On sam powiedział ze gdyby był na moim miejscu to by akwarium stawiał i się nie martwił. Druga sprawa to wcześniej znalem kilka osób z innego forum którzy maja takie i większe zbiorniki tez w mieszkaniach i nic się nie dzieje. Także nie panikuj :) Jedyna ważna zasada to taka żeby ustawić akwarium pod ścianą nośna.


  9. 700L w bloku nie bałbym się postawić nawet na środku pokoju. Jeszcze 4 miesiące temu miałem w bloku na parterze w mieszkaniu szczytowym i oczywiście przy ścianie 1820L. Do tego były 2 sumpy pojemności ok 500L. Łącznie waga całego akwarium przekraczała grubo ponad 2,5 tony na 260x100cm podłogi. Także te wyliczenia są bardzo zaniżone.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.