Jump to content

Bombi

Klubowicz
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Busko Zdrój
 • Akwarium
  250l+70l sump

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po długim czasie mojej nieobecności akwarium doprowadziłem do ładu ,ale zastanawiam się nad zmianą lampy. Aktualnie mam 6x24watt ,a to trochę mało. Chciałbym kupić coś w rozsądnych pieniądzach ,ale nie wiem w sumie jaką moc wybrać i czy zostać przy T5 czy może zmienić oświetlenie na LED. Jeśli ktoś ma większe doświadczenie że światłem prosiłbym o pomoc w doborze .
 2. Witam. Wcześniej poruszyłem wątek obsady i dalej nic szczególnego nie wymyśliłem ,ale wpadłem na pewien pomysł i wolałbym się dopytać bardziej doświadczonych forumowiczów. A mianowicie mój pomysł to błazenkarium. Mam 2 błazenki póki co oraz 2 pterapagony i chciałbym wiedzieć czy przy tej obsadzie mógłbym zrobić małe błazenkarium ?. Jeśli będzie trzeba mogę pomyśleć nad pozbyciem się pterapagonów z akwarium.
 3. Odpieniacz jest nowy. Wszystko można przeczytać w moim wątku o akwarium.
 4. Póki co wlałem wodę po mrożonkach i będę obserwować parametry.
 5. Dziękuję wszystkim za pomoc.
 6. A bawić się w glony sphagetti lub listki czy nie warto bo chiałem założyć refugium.
 7. Właśnie będę karmić i mam rozumieć ,żeby wlać razem z wodą po mrożonkach ?
 8. A w jaki sposób podnieść po4?
 9. A jak mogę sobie poradzić z no3 bo bakterie nie dają rady ,a znowu na glony nie mam już miejsca w sumpie. po4 mam 0 tylko problem z no3.
 10. Witam. dzisiaj sprawdzałem no3 i no2 ,ponieważ chcę kupić korale oraz zwierzaki. Akwarium jest po przesiadce już 1,5 miesiąca. W akwarium pływają już zwierzęta oraz są koralowce, ale przejdźmy już do sedna sprawy. Robiąc testy dostałem następujące wyniki no2-0, no3-50 i tak już od miesiąca. Do akwarium dodawane są bakterie biogro co tydzień. W ten weekend zrobiłem pierwszą podmianę z myślą o zbiciu parametru i teraz moje pytanie czy takie wyniki są możliwe? Dodam ,że jakieś 3 tyg temu dodałem do akwarium 10 kg żywej skały i wyszło mi cyjano. dzisiaj podałem micosidol.
 11. Słyszałem o zasadzie minimum 10% zbiornika ,a dokładnie jeśli mamy zbiornik 300l to powinno być 30kg skały itd ,ale nie wiem czy to dobra metoda , ponieważ skała Fiji ma inną proporcje wagi do objętości w porównaniu do zwykłej żywej skały.
 12. Bombi

  Przelany odpieniacz

  Dziękuję za szybką odpowiedź ;).
 13. Bombi

  Przelany odpieniacz

  Zielona woda około 1/3 kubka, korale LPS i miekkie, zbiornik +/- 320l w obiegu.
 14. Witam. Mam problem z wodą z odpieniacza, a dokładnie to poziom wody w sumpie podniósł się po wyłączeniu pomp i odpieniacz podniósł poziom wody w body, woda z kubka wylała się do akwarium. Czy mogą być tego jakieś konsekwencje ,a jak tak to co zrobić aby nie było drastycznych skutków przelania się wody?
 15. Nie wszystko zawsze zgadza się z tabelkami dodam , że ostatnio doszło 10kg żywej skaly.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.