Jump to content

Khermorh

Klubowicz
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Khermorh

 1. Witam, jaki dobrać UPS do podłączenia pompy obiegowej i cyrkulatorów - w sumie około 120 W (pompa około 50W i 2 x 35W cyrkulatory). Czy ograniczyć się do samej pompy obiegowej?
 2. Byłem w 2018 w EL Malika Abu Dabbab i nie polecam hotel słaby jedyny plus to zjeżdżalnie, rafa fajna dopiero przy Hiltonie.
 3. U mnie jest w tej chwili podobnie, pompa dcp 10000 ponad rok i od około 3 tygodni ma wahania w podawaniu. Rano woda przelewa się przez rewizję, a wieczorem jest około 2 cm niżej. Do tej pory działała stabilnie.
 4. Sinularia super fluoSinularia super fluo nadal aktualne?

  1. Aleksander

   Aleksander

   Tak mam ją cały czas

 5. Ja mam dwie takie nad zbiornikiem 250 x 60 x 60 Obsada to głównie miękasy i LPS, kilka SPS. Na razie daje radę.
 6. Mam te same lampy od około roku. Światło jest OK, ale szału nie ma.
 7. Khermorh

  Seafrags Warszawa

  Mi pomogli ogarnąć akwarium, polecam.
 8. Gąbki, też je mam. Filtratory.
 9. Khermorh

  chlupanie..

  U mnie wystarczyła delikatne przykręcenie zawora na powrocie do sumpa i przestało chlupać.
 10. Ten bałagan to ciągła praca babek, codziennie są przedmuchiwane ale po godzinie zasypane piaskiem.
 11. Co to może być i czy to usuwać?
 12. U mnie też czujniki poziomu wody podwiesiły się kilkakrotnie, skutkiem było ciągła dolewka przez 8 h. Po tym wydarzeniu dołożyłem gniazdo z timerem do elektrozaworu i ustawiłem co 2 godziny na 15 min. Nawet jeżeli się podwiesza, skutki awarii są niezauważalne i można zdążyć z reakcją, ponieważ nawet przy założeniu 12 h godzinnej nieobecności w domu dolewka podaje RO przez 1,5 h. W moim przypadku to tylko kilka litrów przy 1300 l obiegu. Mimo to najlepszym rozwiązaniem byłoby wyeliminowanie tego typu przypadków, by utrzymywać stabilne warunki.
 13. Jak powinny być ustawione kanały barw i czasy świecenia (jak długo każda z faz świecenia ma działać) w TMC V2 iLumen Air 1200?
 14. Miałem to samo u siebie z DCP 10000, na początku było ok po dwóch miesiącach poziom w kominie opadł i słychać było chlupot. Podkręciłem ustawienie o jeden poziom i poziom wody wyrównał się i jest OK.
 15. Czemu mój Entacmaea quadricolor cały czas się chowa, po wpuszczeniu 4 dni temu przewędrował przez cały zbiornik i schował się pod skałą. Wysuwa się na noc, przewędruje kawałek i rano siedzi znów w jaskini. Przyzwyczaja się do nowego akwarium?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.