-
Liczba zawartości
22 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
-
Jako że nikt nie pisze wiec pociągnę dalej swój watek. Akwarium przeszło już atak dino, szarych glonów, a potem zielonych. Aktualnie doszło trochę życia. Z korali : Pseudogorgonia, sarcophyton green, sinularia fluo, ukwiał entacmaea. Z ryb doszły dwa błazenki, babka kopiąca i krab
-
Lać bakterie i absolutnie nic nie grzebać. Ja lałem 5ml bakterii co drugi dzień na zbiornik 182l brutto. I w ciągu dwóch tygodni miałem dino, szare glony a potem zielone. Fakt dołożyłem absorbery na po4 i no3. Cały proces przyszedł i poszedł. w zbiorniku nic nie grzebałem.
-
UV w paśmie widzialnym - pasmo aktyniczne 410-420nm czerwone i zielone dla podkreślenia barw.
-
Wszystko fajnie tylko zasilanie na wyjściu tego zasilacza to 32v więc potrzeba drivera dołożyć.
-
Pokrywa wyszła super powiedz to szkło czy plexy. Robiłeś sam czy zamawiałeś. Jaki koszt.
-
-
Pierwsza plaga, dino lub okrzemki, szczerze nie wiem. Brązowy osad pojawia się wszędzie. Skała, piasek oraz szyby. Leje bakterie i czekam co dalej. Dodanie żywej skały bardzo pomogło w starcie baniaka. Trzy może cztery dni po dodaniu żywej skały zaobserwowałem pierwsze brązowe kropeczki na skale. Teraz jest ich sporo. 13.02.2018 - dodano do filtra phosguard około 120g oraz purigen 100g. Pierwsza plaga to na 99% dino. Widać pęcherzyki powietrza. 18.02.2018 - brązowy nalot ustąpił miejsce szaremu. Pojawiły się ogniska z zielonym glonem (takie miłe zielone plamki na szarym tle). CDN ... za tydzień planuje zaszczepić pierwsze korale miękkie i kilka ślimaków turbo.
-
Dziś do zbiornika trafiły trzy kawałki żywej skały, łącznie 2kg. Oraz 1/4 kostki mrożonki. Bakterie dodane. Liczę na domknięcie cyklu azotowego do końca lutego. Woda pomału się oczyszcza. Czekam. Za tydzień planuje zrobić pierwsze testy. Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
-
Ciekawie się zapowiada. Będę cię odwiedzał bo mamy podobne baniaki i w tym samym czasie wystartowały. Jak dla mnie ciut mało skały ale to moje odczucie.
-
Belka skończona. 153w ze sterowaniem 4 kanałami. Co do uwag to chyba za dużo białego. Przydałoby się więcej niebieskiego na starcie. To wszystko sobie poustawiam jak przyjdą korale. Super efekt jest teraz jak piszę tego posta pięknie świeci niebieskie pasmo i poświata różowo fioletowa. Normalnie bajka. Belka aktualnie jest ustawiona max 50% i jest chłodna. Tła ciagle brak. Jutro chyba zapodam kostkę mrożonek aby zainicjować cykl azotowy.
-
I tak i nie. Wszystko zależy od mocy z jaką będziesz świecił. Mam podobna belkę nad zbiornikiem słodkim zbudowaną roku temu. Przy ustawieniu 65% mocy (około 130W na belce 137cm) belka jest zimna. Dlatego zakładam że 150W na belce 90cm będzie podobnie się zachowywać czyli lekko ciepłe, przy obciążeniu 65%.
-
BZDURA !!! Nic nie trzeba przerabiać. Jedyne co jest wymagane to dołożyć rezystory do podstawek PCB na których mocujemy diody. To cała modyfikacja. Jest to moja druga lampa którą właśnie tak montuje. Pierwsza świeci ponad rok nad innym akwarium i wszystko jest ok. Zapraszam do relacji z budowy mojej belki Widać tam wlutowane trzy rezystory w podstawki PCB, to jedyna modyfikacja (a raczej dostosowanie podstawek pod diody które na nich są)
-
Rozpocząłem budowę belki led na swój zbiornik 90x45x45. Będzie posiadała 51ldeów po 3w sterowanych 4 kanałami z funkcją świt zmierzch. Całkowity koszt części wraz z przesyłką to 570zł Podobne belki w sklepie to koszt około 1200zł więc watro sobie polutować. CDN ...
-
To mój zestaw który aktualnie składam. 51szt po 3w. pod zbiornik 90x45x45 Poczytaj a może coś ci się przyda. Użyłem proporcji 2,2:1 niebieskie do białego plus pasmo kolorów plus pasmo aktyniczne.
-
Jeśli jesteś zainteresowany to mogę ci złożyć belkę led powiedzmy 150W 4 kanały sterowane na diodach 3w. Z funkcją świt zmierzch. Na dniach zacznę składać swoją więc na pewno zapodam relację z budowy mojej belki. Co do kosztów za belkę 100cm na profilu 160mm o mocy 150W ze sterowaniem chcę 800zł plus koszt wysyłki. Czas oczekiwania 2 tygodnie.