Skocz do zawartości

Grzegorz95

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    228
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Grzegorz95

  1. Grzegorz95

    Chłodziarka do akwarium

    Akwarium ma 250 litrow U mnie to nie zda egzaminu praktycznie caly dzien mnie nie ma. A mieszkam w domu na gorze gdzie slonce caly dzien prazy na dach i pomieszczenie sie nagrzewa akwarium wtedy ma 28 ' Ja tez teraz puscilem wentylator na calego sumpa i szafke mam otwarta zobaczymy dzis jaka bedzie temp jak wroce z pracy.
  2. Witam. Czy ktos z was zastanawial sie lub budowal chlodziarke do akwarium? Mam problem z temperatura w moim baniaku . A ze gotowe chlodziarki maja kosmiczne ceny zastanawiam sie czy nie mozna bylo by czegos sklecic sensownego. A ze prowadze aklep ze sprzetem agd mam sporo uszkodzonych lodowek ,chlodziarek, kostkarek,maszyn do produkcji lodów ,oraz ogniw peltiera . Do wykorzystania . Pierwszym pomyslem bylo przyklejenie do szyby sumpa ogniwa peltiera ( ktore z jednej strony mrozi z drugiej strony grzeje) Ale problemem bylo by odprowadzenie ciepla z radiatora ktory wymaga chlodzenia musialo by to byc wyprowadzone po za szafke a i tak pewnie czesc ciepla by oddało a one gromadzilo by sie w szafce nagrzewjac sumpa. Drugim pomyslem bylo umiejscowienie malej pompki w sumpie polaczonej z cienkim przewodem akwarystycznym z niego zrobil bym taki slimak i umiescil bym go albo w maszynie do produkcji lodów albo w kostkarce zalanej plynem ktory nie zamarza.aby przeniesc chłód na wąż. Spowrotem wracala by zimna woda. Przerabial juz ktos cos takiego ? Jest sens w ogole zabierac sie za robote ? Nie mam pojecia czy wydajnosc bedzie odpowiednia albo czy nawet nie za duza jesli by sie tak stalo to musial by byc jakis termostat.
  3. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Z sumpem mam 250l dzisiaj może mi się uda kupić te ampułki. Póki co korale są pod mostkiem.euphylia się pompuje ale nie do przesady a caluastrea traci tkankę z dużych polipow za to 2 małe polipy zaczynaja rosnąć.
  4. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Mój w miarę dobrze mierzy sprawdzałem w odpowiednio zasolonej wodzie do podmiany czy pokazuje tyle ile powinien. Zrobię tak jak wyżej koledzy podali Wstawię korale pod mostek i zastosuje biodigest Reefbooster. Wleje 2 ampułki na tydzień. Wyeliminuje tym sposobem zbyt mocne oswietlenie/zbyt mocny ruch wody/i głodowanie korali. Dam znać za kilka dni jak mają się korale dzięki za rady
  5. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Salimetrem Coś w tym może być bo w ogóle się nie pompowała a jak podałem jej pipeta ikre z mrożonki to na drugi dzień już była bardziej napompowana.
  6. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Wstawię pod mostek sprawdzimy co się będzie działo nic nie dozuje. Tylko bakterie i podmianę robię co tydzień.
  7. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Raczej nie bo ciągle kiedy jestem w domu się przyglądam akwarium mam go obok telewizora i nigdy nie zauważyłem żeby coś podgryzała. No bardzo ładny koral ja mu nie popuszczę A nie jest czasem tak że miękasy mi wytwarzają toksyny i podtruwają lps i sps? Mam lobopythony. Dużego sarco. Capnelle. I jak dla nich to jest woda raczej zbyt czysta bo przyrostów zadziwiających nie mają. Briareum za to ładnie rośnie.
  8. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Salifertem. Też już myślałem o czymś takim masz jakąś sprawdzona firmę z której to dozujesz?
  9. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Mi w ogóle się nie dźwiga Po4. W pierwszym moim małym zbiorniku miałem Po4 na 0 i duży magnez i tak samo teraz tutaj w tym większym akwarium.
  10. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Edytowałem post wrzuciłem zdjęcia lampę mam giesmann Aurora LED +t5 skręcona mniej więcej na 60% jak miałem mocniejsze światło to glony atakowały.
  11. Witam pisze z prośbą o pomoc. W moim akwarium mam problem z koralami. Niektóre żyją mi już bardzo długo i mają się dobrze. Ale bardzo podoba mi się caluastrea i euphylia. Podchodzę do tych korali już 2 raz bo ostatnim razem mi niestety padły. Może ja coś robię źle? Może źle je karmie? Warunkow nie mam najgorszych. Dlatego zaczołem się zastanawiać nad przyczyną dlaczego one u mnie marnieja. Moje parametry : Zasolenie : 1,026 Temp - 26' Ph:7,8 Kh:8,0 Ca:410 Po4:0 No3:5 Mg: 1500+ ( zawsze miałem wysoki) Karmie 2 razy w tygodniu mrozonkami nabieram pokarm do pipety i podaje wprost do otworu korala. Nie wykazują zbytnio apetytu prawie w ogóle nie wciągają pokarmu. Co takiego robię źle że te korale maja u mnie tak ciężko i marnieją? Caluastrea traci zielona tkankę i bardzo słabo się pompuje. Euphylia niedawno była ładnie napompowana od 3 dni cześć polipow jest sflaczala. Korale mam u siebie 3 tydzień. Zdjęcia zaraz dodam.
  12. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    Obserwowałem sarco przez tydzień. Rusza się praktycznie cały czas raz się pokurczy za 10 minut znowu się rozłoży. Ale bardzo zadko wyciąga " czulka" czyżby nie był głodny? A może w wodzie nie wyczuwa pokarmu i dlatego ma je schowane?
  13. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    Hahaha nie nie nie mówiłem tak. Mój to jakiś wybredny musi być albo się obraził U mnie w akwarium nawet w tym małym pierwszym które miałem Po4 nigdy się nie pokazało. Dlatego dziwne dla mnie jest jeżeli ktoś mówi że podwyższa w akwarium Po4 bo mi to się nigdy nie udało no3 owszem ale nie po4
  14. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    No teraz będziemy obserwować dzięki bardzo za rady. A pytanie trochę z innej beczki może ktoś będzie się orientować. Korzystam z aplikacji Futura bt do ustawiania lampy. I bardzo mnie męczy że nie ma w niej opcji która pozwala na zapisanie własnego ustawienia. I ewentualnej ponownej korekty. Chyba że coś źle robię. A może są jakieś inne aplikacje które połączą się z giessmanem?
  15. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    Z czego się orientuję to węgiel aktywowany wyciąga również różnego rodzaju metale i temu podobne. Więc leżąc w miejscu gdzie woda przepływa z ilością 6 tys litrów na godzine przez 2 tygodnie z pewnością usunie przynajmniej część tego co ewentualnie mogło by zalegac.
  16. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    Jak na razie skrecilem trochę światło bo świeciło bardzo mocno i glony mi się pokazały. I włożyłem węgiel na tydzień. Ze względu na to że w starym akwarium jako początkujący mocowalem korale na szpilkach i podczas wysysania piachu znalazłem kilka zardzewialych ... Więc gdyby coś miało w skale siedzieć z tej rdzy itd wolę na chwilę włożyć węgiel w nadziei że to wyciagnie.
  17. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    Okej w takim razie dam mu spokój zobaczę co się będzie dalej działo. A co z tym no3 i Po4 to że są na tak niskim poziomie zawsze myślałem że to dobrze...
  18. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    Jakiś sprawdzony sposób aby trzymac te parametry na niskim ale stabilnym poziomie?
  19. Witam postawiłem nowe większe akwarium. Działa ono już 2 miesiąc. Przeniosłem życie oraz skałę że starego zbiornika i powoli dorzucam koralowce. Miałem okazję ostatnio kupić SarcoPythona oraz 2 lobopythony Lobopythony długo nie mogły się spamietac po przenosinach teraz mija przeszło tydzień i powoli wypuszczają polipy. Za to SarcoPython po 2 dniach wyciągnął polipy i było wszystko okej teraz od 3 dni jest pokurczony i nie wypuszcza polipow. Pozostałe korale maja się dobrze. Parametry : Temp. 26,5 Zasolenie 1,024 Ph-8 Kh-8,9 No3- prawie niewykrywalne Po4- 0 Ca- 400 Mg - 1500+ ( mg zawsze miałem wysokie nie wiem czy coś w skale nie siedzi...) Świece lampą giesmann Aurora hybryd 4x t5 24w + led Sarco jest prawie w najwyższym punkcie jeżeli chodzi o ilość swiatla Jakieś pomysły co mu może dolegac? Dodam że temp miałem ustawiona na 27' i w czasie dnia gdy lampa grzała akwarium dochodziło do 28' teraz delikatnie skrecilem grzalke żeby temp nie przekraczała 27''
  20. Kupiłem sprzęt z całym akwarium. Dlatego staram się ściągnąć sam falownik zamiast wyrzucać 3 stówy na nowy z kontrolerem stoją mnie nie ratuje bo sam falownik już wyrzuciłem ( skoro i tak był uszkodzony) ale już dzwoniłem do erybki koleś ma poszukać dzięki za info
  21. Witam mam falownik z kontrolerem jebao rw-4 Kontroler jest sprawny falownik się spalił. Czy jest możliwość dostania gdzieś samego falownika aby go połączyć z tym kontrolerem? W necie nic nie znalazlem:/ Z góry dzięki za podpowiedzi.
  22. Na suchej skale trochę inaczej dojrzewa zbiornik. Nie ma na niej martwych stworzeń / bakterii itd. Wszystko dłużej trwa. Jak startowalem z moim pierwszym po włożeniu skały do tygodnia wysyp glonów. Później na chwilę było cyjano. Mniej więcej do miesiąca wszystko znikło. Może dlatego nie mam żadnego wysypu glonów ani amoniaku. Bo w skale nie ma martwych stworzen. W końcu skala została tylko przełożona ze zbiornika do zbiornika
  23. Witam zaczynam przenosiny z małej kostki na większe akwarium 250 l w obiegu. Akwarium pracuje sobie już drugi tydzień. Wszystko zostało przeniesione z małego cała żywa skala. I część wody. Robię podmianki przelewajac wodę. Z Jednego akwarium do drugiego. Zadziwia mnie fakt że akwarium po za delikatnym brązowym nalotem na piasku nie wykazuje śladów dojrzewania. Robiłem pomiary, no2 oraz amoniaku nie ma. Po4 nie ma no3 jest na minimalnym poziomie. Czy przy przenosinach jest możliwy skok no3 bez trujacego amoniaku itp. Czy to wszystko dopiero się zacznie?
  24. Mam okazję kupić oświetlenie do baniaka. Co o tym myślicie? https://www.olx.pl/oferta/lampy-led-do-akwarystyki-CID103-IDyFsfh.html 2 wyjścia albo 2 te lampy założyć albo 4xt5 24w. Jak myślicie?
  25. Grzegorz95

    Cyjano jak walczyć?

    Na razie może rosnąć hehe w razie czego te górne skałki mogę zawsze ściągnąć i umieścić gdzie indziej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.