Jump to content

AnkaTeZet

Klubowicz
 • Content count

  28
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. AnkaTeZet

  Utrata tkanki u Pachyclavularii

  Mam cyrkulator Jebao/ Jecod SW-2. Cały czas ustawiony na maxa. Zbiornik to mały reefmax 105l, wiec teoretycznie taki cyrkulator powinien wystarczyć. Dołożyć jeszcze jeden taki cyrkulator z drugiej strony czy raczej wymienic na cos mocniejszego? Jeżeli tak to co proponujecie? Tez niestety mam wrażenie, ze mimo wszystko jakoś kiepsko buja koralami :/ próbowałam go dawać w różnych miejscach, niżej, wyżej i kompletnie nie widzę różnicy. HELP!
 2. AnkaTeZet

  Utrata tkanki u Pachyclavularii

  Ok. Dzieki za info. Będę próbować usunąć to dziadostwo
 3. AnkaTeZet

  Utrata tkanki u Pachyclavularii

  To chyba nienajlepiej? Jakieś propozycje?
 4. AnkaTeZet

  Utrata tkanki u Pachyclavularii

  Witam. Mam wrażenie, że od kilku dni coś złego dzieje się z moją pachyclavularią. Niby ładnie się pompuje i ma nowe przyrosty, śle w dwóch miejscach pojawiły się połacie jakby uszkodzonej tkanki. Wyglądają jakby ktoś usunął polipy i zostawił ich wierzchnią wartwę. Foto w załączniku. Dodam tylko, że parametry są stabilne i nic nie było zmieniane/ dokładane w zbiorniku. Z racji tego, że w zbiorniku są tylko miękasy robię podstawowe testy: zasolenie 1,024, no3 < 0,2, po4 0, KH 8,3, Ca 410 i Mg 1350
 5. AnkaTeZet

  Problem z cyjano

  Witam, od początku założenia zbiornika (10.2018) mam większy bądź mniejszy ale jednak problem z cyjano. Parametry od kilku miesięcy na stabilnym poziomie a co chwile coś nowego wykwita. Postanowiłam użyć chemiclean i tutaj moje pytanie: w instrukcji mam napisane, zeby wyjąc absorbenty na 24h, ale zastanawiam sie czy nie lepiej na czas całej kuracji tj. na 48h? I drugie pytanie dotyczące świecenia podczas kuracji: wyłączyć światło czy może zostać tak jak jest czyli 1h aktyniczne + 10h dzienne i aktyniczne + 1h aktyniczne? Odpieniacz wyłącze na 48h. Jest jeszcze coś na co powinnam zwrócić uwagę stosując chemiclean?
 6. AnkaTeZet

  Problem z borsukiem

  Parametrów nie ruszam na razie. Coraz częściej wychodzi i nabrał kolorów. Częściej tez sie „bujnie” po akwarium. Czytałam, ze one jedzą sałatę. Może powiesić mu listek jeśli nadal nie tknie mrożonki?
 7. AnkaTeZet

  Problem z borsukiem

  Pytanie tylko czy bedą chcieli wymienić. Strasznie mi szkoda tej rybki, ze sie tak meczy :/
 8. AnkaTeZet

  Problem z borsukiem

  Mam nadzieję, że mu przejdzie. Dołożenie borsuka do obsady było konsultowane ze sprzedawcami z erybki. Nie widzieli przeciwwskazań. Mam go od Ok. 2 miesięcy i do tej pory nie było najmniejszych problemów. Na chwilę obecną rybol coraz częściej wychodzi i coraz rzadziej ubiera panterkę. Może faktycznie dostał wpierdziel i bal się wychodzić. Jeżeli nie zacznie jeść to może spróbować go odłowić do klatki takiej siatkowej ( chyba kotnik to sie nazywa) i tam go podkarmić? Czy bez sensu go dodatkowo stresować?
 9. AnkaTeZet

  Problem z borsukiem

  Witam! Od trzech dni mam problem z boruskiem - przestał jeść i zaczął sie chować ubierając „panterkę”. Nie pływa już tak żwawo jak do tej pory, a jak wyjdzie z ukrycia to „przysiada” na tylnej płetwie ( wrzuciłam fotę tej pozycji) Rybka nie ma żadnych oznak uszkodzenia skory, wysypki, kropek itp. Żadna rybka go nie przegania, a jak jakaś podpływa do niego to nawet nie reaguje. Próbowałam go karmić z pipety - też nic za poradą Pani z erybki dodawałam do jedzenia kilka kropli Reefbooster’a Prodibio i też nie tknęła. Co mogę więcej zrobić? Akwarrium Reef Max 105l od października 2018. W akwarium pływa jeszcze babka piaskowa sexgutatta, 2 błazenki i hexatenia. zasolenie 1,024 (mierzone refraktometrem) No3 < 0,2 Po4 0 KH 7,3 Mg 1290 ( dozuje dodatkowo Magnesium Blend od Reeflowers) Ca 400 Pomocy!!!
 10. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Ok. Czyli na litr wody z akwarium 15 kropli płynu Lugola i do tego włożyć korala na 15min. Potem wkładać korala od razu do akwarium czy przepłukać w RO?
 11. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Spoko. Tylko chodzi mi o to czy mam wykapać korala prosto w tym płynie czy ten płyn rozrobić z solanka i dopiero wykąpać korala?
 12. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Dzięki. Jesteście niezastąpieni!!! Co do tego płynu to mam kupić płyn Lugola czy jodek potasu i rozpuścić go w solance?
 13. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Ok. Dzięki
 14. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Takie zostały mi polecone na początek. Są w baniaku od początku maja i ładnie sie pompowany. Nawet zaczęły sie dzielić. Jutro będę w erybce. Zobaczę co mi powiedzą.
 15. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Akwarium to standardowy reefmax 100l. Baniak założony pod koniec października na żywym piasku, żywej wodzie i suchej skale. Dluuugo dojrzewał i nawiedzały go wszelkie mozliwe plagi. Do dzisiaj walczę z cyjano. Jutro chyba kupię chemi clean, bo juz nie mam pomysłów jak sie tego pozbyć. Obsada to: babka piaskowa, 2 nemo, hexatenia, krab mitrax, krewetka wundermani,1 tectus, 1 astralium, 1 olivia i 1 babylonia i jeżowiec globulus. Prawdopodobnie gdzieś jest jeszcze malutki turbo, ale nie widzę go od kilku dni. W kominie mam węgiel, rowa phos i Microbe lift Sili Out2. zasolenie 1,023 mierzone refraktometrem no3 <0,2, po4 0 KH7 Mg1320 ( podałam dzisiaj magnesium blend na podwyższenie) Ca 440 Parametry raczej stałe. Niewielkie wahania głównie magnezu. KH było wyższe, ale za porada obsługi z erybki przeszłam na sól red sea w celu obniżenia KH. Mam tylko caulstree z która jest problem, caluastree fluo - ładnie napompowana i pachyclavularie, na która włazi cyjano i zaczyna dusić. Tutaj jeszcze fota całego baniaka i druga caulastrea dla porównania. Co do temperatury to tak, jestem pewna. Siedzę w domu z małym dzieckiem wiec monitoruje stan akwarium na bieżąco
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.