Skocz do zawartości

AnkaTeZet

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez AnkaTeZet


  1. Witam. Podpowiedzcie jaki to ślimak i czy mam się bać jego gigantycznej i szybko rosnącej populacji w moim baniaku? Największe okazy na chwilę obrcną mają Ok. 5-7mm. Przyniosłam Ok. 5 sztuk prawdopodobnie z koralem. Po Ok. 3-4 miesiącach jest ich gigantyczna ilość. Czy trzeba się ich pozbyć i ewentualnie jak? Wolałabym jakąś naturalną metodę (jako pokarm dla innego zwierza/ ryby) aniżeli miałyby wylądować w toalecie. Helpunku!

     

    C9BE1876-60E1-4A28-9757-8061FFC11D11.jpeg

    F4BF77D0-6296-45AF-BA5A-C655D10AF654.jpeg


  2. Mam cyrkulator Jebao/ Jecod SW-2. Cały czas ustawiony na maxa. Zbiornik to mały reefmax 105l, wiec teoretycznie taki cyrkulator powinien wystarczyć. Dołożyć jeszcze jeden taki cyrkulator z drugiej strony czy raczej wymienic na cos mocniejszego? Jeżeli tak to co proponujecie? Tez niestety mam wrażenie, ze mimo wszystko jakoś kiepsko buja koralami :/ próbowałam go dawać w różnych miejscach, niżej, wyżej i kompletnie nie widzę różnicy. HELP! 


  3. Witam. Mam wrażenie, że od kilku dni coś złego dzieje się z moją pachyclavularią. Niby ładnie się pompuje i ma nowe przyrosty, śle w dwóch miejscach pojawiły się połacie jakby uszkodzonej tkanki. Wyglądają jakby ktoś usunął polipy i zostawił ich wierzchnią wartwę. Foto w załączniku. Dodam tylko, że parametry są stabilne i nic nie było zmieniane/ dokładane w zbiorniku. Z racji tego, że w zbiorniku są tylko miękasy robię podstawowe testy: zasolenie 1,024, no3 < 0,2, po4 0, KH 8,3, Ca 410 i Mg 13501058420C-AF44-4116-BD7F-7D77EF7286E1.thumb.jpeg.fc1064a76025025141e61d829351c2e2.jpeg

    FCCA6552-4983-476B-95F8-1CB37B289BE9.jpeg


  4. Witam, 

    od początku założenia zbiornika (10.2018) mam większy bądź mniejszy ale jednak problem z cyjano.  Parametry od kilku miesięcy na stabilnym poziomie a co chwile coś nowego wykwita. Postanowiłam użyć chemiclean i tutaj moje pytanie: w instrukcji mam napisane, zeby wyjąc absorbenty na 24h, ale zastanawiam sie czy nie lepiej na czas całej kuracji tj. na 48h? I drugie pytanie dotyczące świecenia podczas kuracji: wyłączyć światło czy może zostać tak jak jest czyli 1h aktyniczne + 10h dzienne i aktyniczne + 1h aktyniczne? 

    Odpieniacz wyłącze na 48h. 

    Jest jeszcze coś na co powinnam zwrócić uwagę stosując chemiclean? 


  5. Mam nadzieję, że mu przejdzie. Dołożenie borsuka do obsady było konsultowane ze sprzedawcami z erybki. Nie widzieli przeciwwskazań. Mam go od Ok. 2 miesięcy i do tej pory nie było najmniejszych problemów. Na chwilę obecną rybol coraz częściej wychodzi i coraz rzadziej ubiera panterkę. Może faktycznie dostał wpierdziel i bal się wychodzić. Jeżeli nie zacznie jeść to może spróbować go odłowić do klatki takiej siatkowej ( chyba kotnik to sie nazywa) i tam go podkarmić? Czy bez sensu go dodatkowo stresować? 


  6. Witam! Od trzech dni mam problem z boruskiem - przestał jeść i zaczął sie chować ubierając „panterkę”. Nie pływa już tak żwawo jak do tej pory, a jak wyjdzie z ukrycia to „przysiada” na tylnej płetwie ( wrzuciłam fotę tej pozycji) Rybka nie ma żadnych oznak uszkodzenia skory, wysypki, kropek itp. Żadna rybka go nie przegania, a jak jakaś podpływa do niego to nawet nie reaguje. Próbowałam go karmić z pipety - też nic :( za poradą Pani z erybki dodawałam do jedzenia kilka kropli Reefbooster’a Prodibio i też nie tknęła. Co mogę więcej zrobić?  

    Akwarrium Reef Max 105l od października 2018. 

    W akwarium pływa jeszcze babka piaskowa sexgutatta, 2 błazenki i hexatenia. 

    zasolenie 1,024 (mierzone refraktometrem)

    No3 < 0,2

    Po4 0

    KH 7,3

    Mg 1290 ( dozuje dodatkowo Magnesium Blend od Reeflowers)

    Ca 400

    Pomocy!!!

     

    D38E1C05-9B1C-4F2B-8701-755B3D56EDFD.jpeg


  7. Akwarium to standardowy reefmax 100l. Baniak założony pod koniec października na żywym piasku, żywej wodzie i suchej skale. Dluuugo dojrzewał i nawiedzały go wszelkie mozliwe plagi. Do dzisiaj walczę z cyjano. Jutro chyba kupię chemi clean, bo juz nie mam pomysłów jak sie tego pozbyć. 

    Obsada to: babka piaskowa, 2 nemo, hexatenia, krab mitrax, krewetka wundermani,1 tectus, 1  astralium, 1 olivia i 1 babylonia i jeżowiec globulus. Prawdopodobnie gdzieś jest jeszcze malutki turbo, ale nie widzę go od kilku dni. 

    W kominie mam węgiel, rowa phos i Microbe lift Sili Out2.

    zasolenie 1,023 mierzone refraktometrem

    no3 <0,2,

    po4 0

    KH7

    Mg1320 ( podałam dzisiaj magnesium blend na podwyższenie)

    Ca 440

    Parametry raczej stałe. Niewielkie wahania głównie magnezu. KH było wyższe, ale za porada obsługi z erybki przeszłam na sól red sea w celu obniżenia KH. Mam tylko caulstree z która jest problem, caluastree fluo - ładnie napompowana i pachyclavularie, na która włazi cyjano i zaczyna dusić. 

    Tutaj jeszcze fota całego baniaka i druga caulastrea dla porównania. Co do temperatury to tak, jestem pewna. Siedzę w domu z małym dzieckiem wiec monitoruje stan akwarium na bieżąco :)

    9ACD5381-8A75-4AB1-B1BA-91283F4C66BA.jpeg


  8. Witam. Od dwóch dni koral się nie pompuje. Wczoraj zauważyłam, że tkanka jednego z polipów bieleje i jest wyżerana przez wundermani. Dzisiaj już 2 polipy są gąbką. Myślałam, że to przez wzrost temperatury tak się pokurczyły - max. było wczoraj: 27,4. Dzisiaj zauważyłam, ze chyba coś zeżarło szkielet. Wyglada jakby ślimak powygryzał dziury w owocu. Wrzucam fotkę. Niestety nie potrafię tego bardziej wyostrzyć :( Robiłam testy i parametry są Ok. Mg był niski bo 1320 ale dolałam już magnesium blend, wiec powinno być Ok. 

    C332D43A-16D0-45E4-A017-49CE1BE5A4FA.jpeg


  9. 57 minut temu, =Fresz= napisał:

    Jak masz nałożony klej w żelu na szczepkę to w akwarium przy przyłożeniu do skały musisz delikatnie przesunąć szczepkę tak żeby warstwa zastygniętego kleju po włożeniu do wody się przerwała i wtedy chwyci.

    Żeby uprzedzić problemy z klejem milliput to robi się tak że wyrabiasz dwie masy połączone ze sobą w takiej samej ilości i odkładasz na około 5min do przeschnięcia zanim włożysz go do akwarium, a rączki upaćkane w kleju myjesz pod bieżącą wodą - w innym przypadku w akwarium zrobisz sobie "mleko" a klej się rozpuści i powstanie maź. 

    Dzięki za szczegółowe instrukcje. Mam nadzieję, że sobie poradzę :) 


  10. Mam Tadam i jeżowiec dał sobie z nim radę. Wogóle wczoraj to był pogrom. Zwierzaki sie uparły na korale. Oprócz wleczonej przez jeżowca pachyclavularii (ostatecznie trochę wymęczonej ale odratowanej) ofiarą kraba padła szczepka caulastrei.  Na szczęście przyłapałam gościa na gorącym uczynku podczas wyciągania szczepki ze skaly. Dzisiaj przyszedł miliput. Będę działać. A miękasa przykleiłam na gigantyczną ilość Tadam’a. Może pomoże. Dziękuję wszystkim za pomoc :)


  11. Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Koral nie jest przyklejony do podstawki. Przykleiłam go do skały i rósł tam ładnie juz ponad 3 tyg. A dzisiaj niespodzianka... jeżowiec pracował nad nim tak długo, aż go oderwał. No nic, spróbuje mu go zabrać, kupię klej i będę działać. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.