Jump to content

KaziooWielki

Klubowicz
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Andrychów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, rozpoznaje może ktoś te niebieskawe oczka? Co to takiego?
 2. Po niemal 10 dniach mogę stwierdzić że plaga mija. Pomogło podawanie dobrych bakterii i pożywki dla nich:) NO2 spadło do 0, NO3 już niemal też nie wykrywalne:)
 3. Właśnie pomyślałem o tym samym, świece tylko niebieskie światło led (KELO) na 1% mocy (tak od 7 dni już) , a i tak nalot postępuje :/
 4. Nie, nic takiego. Jedyne co leje do akwarium to bakterie sachem i PRODIBIO BioDigest.
 5. Witam, Poratujcie proszę co to za nalot tworzy mi się niemal wszędzie gdzie padają promienie światła (nie zależnie czy jest dobra czy słabsza cyrkulacja). Może zdjęcie nie oddaje dobrze kolorów, ale nalot jest taki brązowo-pomarańczowy. Nie widać żadnych nitek przy tym, sam nalot... Dodam że akwarium jest w fazie dojrzewania (około już prawie 4ty tydzień), testy wody długo nic nie wykazywały (PO4, NO2, NO3, SI, NH4), obecnie NO2: 0.1, NO3: 1. KH, wapń i fosfor utrzymuje na poziomach zalecanych przez aquaforest, PH: 8.2. Myślałem że to krzemiany, ale test ich nie wykrywa w wodzie. Czy to może jakiś normalny objaw dojrzewania?
 6. Witam, Orientuje się ktoś co za zwierzątko mogło utworzyć sobie taki tunelik? Są to drobinki piasku prowadzące od koralowca do skały. Tego piasku jest bardzo cieniutka warstwa, miejscami prześwituje nawet na wylot. Jakby klejone na jakimś śluzie... Jedyne żyjątko jakie przy tym widziałem, to taka jakby mini krewetka wielkości 1-2 mm.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.