Jacek87
Klubowicz-
Liczba zawartości
22 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd:
Wrocław
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Tylko Fiji szelfs jest dostępna, pukani brak na stronach z tego co widzę
-
A masz jakieś źródło skąd można ją zdobyć?
-
Planowałem zlecenie klejenia na miejscu. Mieszkanie już wykończone, więc zrywanie posadzki odpada.
-
Zależy pewnie od składu szczepów bakterii w preparacie, ale wydaje mi się, że to taka sama opcja jak kupienie suchego piasku i dodanie bakterii innych firm lub domieszki piasku z innego działającego akwarium.
-
Zamieściłem plan z zaznaczeniem gdzie ma stanąć akwarium z zaznaczeniem ścian i słupów nośnych piętra niżej. Moje mieszanie jest na najwyższym piętrze z tarasem zewnętrznym, stąd przesunięcie ścian mojego pokoju względem mieszkania niżej. Jak widać na załączonym planie mój róg pokoju z akwarium wypada mniej więcej w połowie odległości między ścianami nośnymi niższej kondygnacji. No właśnie rozmawiałem ze znajomym architektem i brakowało mu planu zbrojenia do wyliczeń, a tego dokładnego planu ostatecznie nie dostanę Ale ma jeszcze jeden pomysł (wczorajsze natchnienie) i może coś ruszy w temacie. Inspektor budowlany? Nie pomyślałem o tym. Dzięki za podpowiedź
-
Zakładam, że reszta piasku już wyschła więc przestał być żywy. Na twoim miejscu przepłukałbym go wodą RO i do akwarium. Swoją drogą ostatnio zastanawiałem się nad sensem kupowania żywego piasku w workach. Czy faktycznie jest tam coś więcej niż przetrwalniki bakterii i martwa organika. Sam też zakładałem akwarium na żywym piasku z worka, ale kolejny zbiornik raczej postawię na suchym z domieszką piasku z działającego zbiornika.
-
Cześć Jerzy, Chcę postawić w rogu pokoju, ale ściany mojego mieszkania nie pokrywają się ze ścianami nośnymi niższych kondygnacji - nietypowy projekt budynku, więc wypada to na środku między ścianami nośnymi.
-
Dostałem właśnie odpowiedź od dewelopera, że nie udostępnią mi planów konstrukcji ze względu na prawa autorskie projektu i by "mieszkańcy nie obciążali stropów do wartości granicznych". Bezpośrednio od projektanta też planów nie uzyskam, bo to wewnętrzna firma projektowa dewelopera. Zastanawiam się, czy ich takie postępowanie jest w ogóle zgodne z prawem. Jedyne czym dysponuję to plan mieszkania z podziałem na strefy dopuszczalnego obciążenia wyrażonego w kN/m2. Bardzo chciałbym móc komuś zlecić takie wyliczenie tylko nie mam w tej sytuacji skąd wziąć potrzebnych danych. Planowałem 220x80x60 plus sump, ale w tej sytuacji bezpiecznie nie będę mógł tyle postawić.
-
Zrobione! Jakiś bubel mi się poprzednio musiał wkraść Mufti! Masz tak obrazowy sposób pisania, że powinieneś zastanowić się nad wydaniem własnego zbioru opowiadań! Serio! Czyta się to świetnie. I na logikę jest dużo racji w tym co piszesz. Dostałem też już feedback od właściciela akwarium większego niż moje planowane, że nic się nie wydarzyło. Choć z drugiej strony jeden akwarysta morski będący kierownikiem budowy odradza tak duże obciążenie. Mówi, że obecnie oszczędza się na materiałach i z tego powodu mogą być kłopoty. Mam więc jedną opinię posiadacza dużego zbiornika na tak, jedną opinię znawcy branży na nie i kilka opinii teoretyków i... zgłupiałem (jak zwykle bywa w takich sytuacjach). Wspomniany kierownik budowy - morszczak zaproponował, bym skontaktował się z projektantem budynku i poprosił o wyliczenie możliwego obciążenia. Jest to wydaje się dobry pomysł, o ile uda się do niego dotrzeć i zgodzi się na taką usługę. Zgadzam się z tym co piszesz - mi też się tak wydaje. Przyznam jednak trochę, że boję się w tej sytuacji kierować tylko takim przeświadczeniem. Wolałbym mieć większą dozę pewności. To też prawda tylko, że paleta stoi na krótki czas i znika, a zbiorniczek jednak będzie stał trochę dłużej. Pytanie, czy nie ma tu znaczącej różnicy.
-
Cześć wszystkim Ma ktoś doświadczenie ze stawianiem dużych zbiorników w blokach w nowym budownictwie? Wiem, że temat był już wałkowany, ale tu kwestia jest nieco inna. Mam możliwość postawić w nowym mieszkaniu akwarium morskie do 1200l, ale pytanie, czy strop to wytrzyma. W ramach zmiany lokatorskiej deweloper wzmocnił strop do 3,5kN/m2 w miejscu na akwarium, jednak pełny zbiornik tych rozmiarów z sumpem, szafką itd. może dawać obciążenie nawet do 9kN/m2. Nośność pozostałej części pomieszczenia to standardowe 1,5kN/m2. Akwarium niestety nie będzie stało przy ścianach nośnych, tylko na środku obszaru między nimi. Deweloper nie chce mi udostępnić dokładnego planu przebiegu zbrojenia, tłumacząc, że nie ma tego w zwyczaju i brakiem czasu. Ma ktoś doświadczenia z podobnymi sytuacjami? Zastanawiam się jaki największy zbiornik mogę postawić, żeby nie stwarzać niebezpiecznych sytuacji.
-
Jakieś 2,5 roku temu postawiłem kostkę 30l. Użyłem żywego piachu, żywej skały i wody z działającego zbiornika. Akwarium miało swoje wzloty i upadki, bo uczę się na nim akwarystyki morskiej i popełniłem masę błędów, ale działa. Obecnie mam w nim korale miękkie, LPSy i SPSy. Większość rośnie ładnie. Ukwiały też mam - tapetum mini i crucifer. Mój start na "żywych" materiałach się sprawdził więc do tak małego zbiornika polecam tę metodę. Dojrzewanie było prawie niezauważalne.
-
Dzięki za informacje
-
Grzegorz mógłbyś napisać na jakiej wysokości nad taflą wody masz zawieszone lampy? No i oczywiście piękne akwarium
-
Jak postępy w projekcie? Zbiornik już stoi?
-
Aktualizacja była ale bez wpływu na problem ze sterowaniem